Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Tranziția RATB - STB S.A.

155 posts, 70378 views
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12
 
 

📖 Pagination options
Re: Tranziția RATB - STB S.A. shoppy

Si mie mi s-a parut ciudat, scria "100. Citaro pentru RATB", nu inteleg la ce ar fi folosit acel punct acolo, l-am vazut in 205.

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. cris_m

Am vazut si eu la o masina de Militari, "300 Citaro pentru...". Mi se pare o prostie ca nu au pus si acolo sigle noi. Sau macar sa fi scos de tot reclama aia...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tranziția RATB - STB S.A. Utilizator anonim

Sunt cu 100, 200, 300, 400, 500 si 1000.

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. Calaretul

6292 de la Titan inca are sigla de pe parbriz cu mesajul 1000 Citaro pentru RATB.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Tranziția RATB - STB S.A. V2A

O poză informativă cu 4324 (al 200-lea Mercedes livrat) în 104. Se vede că au fost dezlipite literele RATB.


4324 - L104 by Ilie Goruneanu, on Flickr

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. ikarus13

La 4324 si 4298 nu mai este de mult sigla aia cu RATB de la usa 2...puteau sa puna si ei cu STB acum...dar na..

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. ByOnu

Vina nemtilor ca nu au spusBukarest in loc de die R.A.T.B. :lol:

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. punmeister

Lasa ca o sa vina curand cu "100 eCitaro für die STB" :lol: :lol: :lol:

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. PaulIP

Cum e 4324 al 200-lea livrat? Nu era 4299?

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. Andrei98

Nu au venit in ordine, s-a mai discutat pe forum despre asta.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Tranziția RATB - STB S.A. Utilizator anonim

Au aparut informatii cum ca STB are de cateva zile un nou director, un anume Andrei Creci, totusi nu am gasit nimic oficial referitor la schimbare.

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. barbuandrei

Într-adevăr, fostul director Adrian Sorin Mihail nu mai lucreaza in cadrul STB, iar domnul Andrei Creci este noul director interimar.

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. punmeister

Proiect de hotărâre privind participarea Municipiului București, prin Consiliul General al Municipiului București, la majorarea capitalului social al Societății de Transport București STB S.A:
49_20181122.pdf
49_20181122.pdf (528.5 KB; downloaded 253 times)

Tot aici apar 2 promisiuni noi, achizitia a 200 de autobuze GNC si 260 de autobuze hibrid.

 


Re: Tranziția RATB - STB S.A. 1689

Incepe sa fie ca-n Caragiale...

In final - in afara de alea 400 de Otocare - ce se mai cumpara ? Electrice ? CNG-uri ?? Hibride ??? Troleibuze clasice ???? Troleibuze pe baterii ????? Tramvaie ???????

In curind n-or sa mai aiba loc pe strada unele de altele...

Sau il prelungim pe 173 pina la Videle :D

Dar stati, nu era o mica problema cu alea (cite_or _mai _fi _ramas_din) 1000 de stele ca n-avem soferi pentru cite se scot de pe butuci ?

Legea de baza: if you can't convince them, confuse them
.

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420548 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use