Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiModernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)

 

Topic: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu

89 posts, 26247 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. B. Vacarescu si A. Serban ByOnu

Deci nu sunt sanse sa se liciteze prea curand... :(

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. B. Vacarescu si A. Serban Costin

Astea sunt lucrari curente de intretinere, mi se pare ca le face administratorul strazii in baza contractului multianual de intretinere si nu RATB-ul sau PMB-ul ca lucrare speciala. S-au facut anul trecut si pe Bd. Ion Mihalache...

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. B. Vacarescu si A. Serban Techno

Facui eu poza, e vedere spre Tei din intersectia cu Fabrica de Glucoza. Veneam dinspre Baneasa. Totusi, nu trebuia mutata linia pe o parte si facut sens unic pe Barbu Vacarescu?

20150429_152832.jpg (122.25 KB; downloaded 5489 times)

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. B. Vacarescu si A. Serban TibiV

Mutarea ar trebui făcută fix după intersecţie, dar în sensul spre Băneasa.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. B. Vacarescu si A. Serban iliutu

Mutarea e OK. Cred ca se doreste crearea unei benzi suplimentare pentru virajul la stanga catre Fabrica de Glucoza.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. B. Vacarescu si A. Serban Techno

Virajul la stanga catre Fabrica de Glucoza e groaznic, semaforul dureaza cateva secunde pe verde, multi dubleaza banda de facut stanga pe linia de tramvai. Daca acum e asa, cand se aglomereaza din septembrie va fi infernal, se va sta foarte mult, nu inteleg de ce nu lasa totusi mai mult verde acolo.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Bd. Aerogarii shoppy

Azi erau topografi pe sina de tramvai in fata la Promenada.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. B. Vacarescu si A. Serban zapacitu

Zilele trecute amendau in draci masinile parcate pe linia de tramvai.

 


Re: DISCUTII: Lucrarile de pe Str. B. Vacarescu si A. Serban Puss in Boots

F bine. Nu e parcare si e si periculos. Mergi linistit pe banda ta si vezi ca isi sare unul in fata. Idioti sunt multi.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu Railgel

Observ ca in SEAP nu este nici o declaratie de participare din partea vreunui ofertant nici pana acum. Foarte posibil sa ramanem si cu linia asta asa. Daca nu se gaseste un ofertant presupun ca STB se va ocupa de reabilitarea ei :o  :? ?  

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu Albert

Declaratiile de participare nu apar în timp real, ci la finalul perioadei de depunere.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu punmeister

Zilele trecute s-au facut masuratori topo pe Serbanescu, aproape de intersectia cu Soseaua Pipera.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu punmeister

De ieri se trag niste copexuri la intersectia cu Strada Aviatiei.

 


Re: DISCUȚII: Lucrările de pe Str. B. Văcărescu și A. Șerbănescu Cristi N

Din ce imi aduc aminte intersectia respectiva era in plan sa fie semaforizata. Cred ca este un proiect separat si nu are legatura cu reabilitarea liniei de tramvai.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Modernizare sistem rutier și linii de tramvai pe traseul liniei 5 (Aerogării - Sf. Gheorghe)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use