Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1326818 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 271 272 273 274 275 276 277  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB V2A

De vreo 3 zile linia 698 nu mai opreşte la Piața Sf. Gheorghe. Era complicat să ajungă la stație, trebuia să taie fluxul de maşini care ies din Pasajul Unirii.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB alchimistul

Am mers acum cateva zile cu 698, de la Victoriei la Regina Maria. Era deja o doamna in varsta in autobuz care parea sa se plimbe, nu a coborat o data cu mine. Am facut cam 30 de minute (intre 19:30 si 20:00). Nimeni nu s-a urcat nicaieri, iar dupa ce am coborat a mai venit inca un 698 in timp ce il asteptam pe 117 catre Rahova.
Pacat de capatul prost ales de la Timpuri Noi; cred ca ar avea mai mult succes cu traseul reorientat cumva spre Rahova

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB Dragos31

Stie cineva cam cat dureaza o cursa cu tot cu stationare pe linia 336?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB barbuandrei

Dimineata si seara dureaza cam 60 de minute o cursa. La orele de varf poate dura si 2 ore si jumatate.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB cris_m

Dragos, daca intrebi pentru autobuzul Mercedes nou, iti spun din sursa sigura ca maine la 14:30 iese din autobaza Militari pentru a face acces la Apusului ;)
Azi am fost cu linia 336 de la un cap la altul in ambele sensuri (interval 16-18), am facut cam 50 de minute de la un capat la altul, per total.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB Dragos31

Da, pentru el intreb :D . Multumesc de informatie! Am vrut sa-l mai iau si in alte zile, dar s-a retras chiar cand voiam sa calatoresc cu el :| .

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB alexandru_minciu91

S-a anuntat undeva sau stie cineva din alte surse dacă se va relua circulatia troleibuzelor prin zona Răzoare/Academia Militară/Carol Davila/Eroilor ?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB andrei11

:?:  Ce, s-a închis șantierul, amenajat zona și noi nu știm ?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB Puss in Boots

Razoare nu, dar e o stire care anunta redeschiderea circulatiei pe bd.Eroilor colt cu Eroii Sanitari.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB cris_m

Vineri am vazut ca era deja turnat asfalt pe Splai la Eroilor, iar in rest lucrurile par sa confirme aceasta informatie.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB rosetti61

Cand o sa dea drumul din nou la troleibuze, pe splaiul stang o sa-l pastreze doar pe 66 sau revenim cu el pe bucla traditionala? 61, 69, 90, 91 pe Plevnei nu stiu cat de mare au avut cerere ca sa justifice ramanerea unui traseu pe acolo. 96 pe actualul traseu a fost mai util decat atunci cand circula pe la Eroilor? Traseul lui 91 Rosetti - Alexandria probabil ca o sa ramana pe traseul asta.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB ByOnu

Sper doar sa nu le treaca prin cap sa demonteze reteaua de pe "splaiul stang". :x

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB WAYNEN

Liniile 69,90 si 91 se pot intoarce pe traseul anterior lucrărilor de la metrou adica pe Eroii Sanitari,respectiv Academia Militară.Liniile 69 și 90 să meargă în Drumul Taberei,iar linia 91 să se ducă la ,,Depoul Alexandria"
Pe 96 aș întoarce-o pe traseul anterior,doar cu o mică modificare:de la Pod Eroilor,această linie să circule pe Strada Știrbei Vodă și Calea Plevnei,apoi să intre pe traseul de bază.
Aș instala rețea de troleibuz și pe malul drept al Splaiului Independenței între Pod Cotroceni și Piața Operei,iar linia 61 s-ar uni cu linia 66 într-o singură linia de troleibuz  ,,MASTER-Spitalul Fundeni"

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB barbuandrei

Și cam câte ore ar dura o semi-cursă pe aceasta "nouă" linie 61? Momentan parcurgerea Rosetti-Master dureaza intre 50 si 120 de minute (in functie de zile). Personal, am reusit sa parcurg aceasta distanta in 3 ore si 10 minute (cei drept in perioada sărbătorilor).

 


Go to page:  1  ... 271 272 273 274 275 276 277  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use