Zona metropolitană BucureștiTotul despre BucureștiInfrastructura, utilitățile și serviciile publice din București

 

Topic: Iluminat public

1103 posts, 238816 views
 
Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 79
 
 

📖 Pagination options
Re: Iluminat public CA 205

Pe bd. Basarabia, de 2 zile s-a inceput o operatiune de inlocuire a corpurilor vechi de iluminat (cu vapori de sodiu) de pe trotuar cu unele noi de tip led foarte performante. Problema este alta: se monteaza corpuri noi de iluminat pe stalpi vechi de pe vremea vechiului STB.  :popa:

 


Re: Iluminat public andrei11

Stâlpi vechi și răi sau stâlpi vechi și buni ?

 


Re: Iluminat public Costin

Stalpi care vor dispărea foarte curand, ca tot pregatesc ei modernizarea bulevardului.

 


Re: Iluminat public faraonul

Salut forumisti,

Iata o situatie actualizata cu stadiul lucrarilor la sesizarile transmise catre Luxten:

1. Podul Grant – reintregit TYIR –inlocuit 3 corpuri 2/22 250 w , ref. leg retea la 4 corpuri - rezolvat
2. Calea Grivitei – cablu LES LLC rupt de edilitaristi – de programat reparatia
3. Pasaj subteran Piata Presei – proiectoarele defecte vor fi aduse la reparat etapizat,  pe parcursul catorva zile.
4. Kiseleff partea cu strandul Tineretului – inlocuit corpuri selux 70w- 3 buc, inlocuit corpuri Benito 150 w  – 4 buc, ref. legaturi retea la 6 corpuri – rezolvat
5. Kiseleff partea cu Parcul Herastrau -  refacut legaturi la 5 corpuri , restul corpurilor functioneaza – rezolvat
6. Sos Bucuresti – Ploiesti.Nr 1 A – inlocuit 1 corp 2/22 250w, inlocuit 2 corpuri 2/22 400 w – 2 buc, ref.legaturi la 1 corp , 3 corpuri 2/22 400 w vandalizate , se vor rezolva dupa ce semneaza PVI-ul Primaria
7. Bd. Marasti – inlocuit 1 corp 2/21 250 w , inlocuit 1 corp 2/22 400 w, refacut legaturi retea la 2 corpuri – rezolvat
8. Bd. Ion Mihalache Nr.126 – ref. legaturi retea la 1 corp – rezolvat
9. Bd. Ion Mihalache Nr.93 - ref. legaturi retea la 1 corp – rezolvat
10. Bd. Ion Mihalache Nr. 111 - ref. legaturi retea la 2 corpuri – rezolvat
11. Str. Dr. Iacob Felix Nr.101 – inlocuit 1 corp 2/21 150W – rezolvat
12. Piata Gara Baneasa – verificat cablu LES ENEL lipsa tensiune , s-a anuntat la ENEL
13. Bd. Expozitiei (SNSPA / Ubisoft) – stalpii si corpurile sunt situate pe proprietate privata si nu sunt alimentati din iluminatul public.
14. Bd. Octavian Goga Nr.2-16 –functioneaza
15. Bd. Marasesti Nr 139. – ref. legaturi retea  - rezolvat
16. Bd. Dimitrie Cantemir Nr.29 – refacut legaturi la 3 corpuri – rezolvat
17. Str. Nicolae Caramfil  Nr 26-34 – inlocuit 5 corpuri 2/21 250 w , ref leg retea la 4 corpuri – rezolvat
18. Bd. Aviatorilor – se verifica in aceasta noapte
19. Sos Nordului  – se verifica in aceasta noapte

Cum am banuit nu au intervenit in zonele ce nu sunt in administrarea lor: Pasajul Basarab, Bd. Aerogarii si Sos. Bucuresti-Ploiesti (aeroport- IKEA).

E maxim ce-am putut face. Oricum le multumesc.

 


Re: Iluminat public TibiV

Si noi iti multumim tie...
:bere:

 


Re: Iluminat public faraonul

Pentru putin. Poate cineva dintre forumisti o cunoaste pe doamna Firea si ii poate aduce la cunostinta situatia celor cele 3 obiective: Pasajul Basarab, Bd. Aerogarii si Sos. Bucuresti Ploiesti pana la DNCB. Sa faca PMB receptia si administrarea lor.  Pana la preluarea centurii avem aceste obiective in Bucuresti. Pacat de ele, rusine pentru Bucuresti.

 


Re: Iluminat public TibiV

Unii dintre noi o cunoastem.

Din pacate, nu la "modul amical"....

 


Re: Iluminat public PaulIP

O cunoastem, dar ne e jena sa abordam femeile.  :lol:
Serios, daca am cunoaste-o, am avea muuult mai multe sa-i spunem...

 


Re: Iluminat public Serban

S-a reparat pe Sos. Nordului. Multumesc.

 


Re: Iluminat public faraonul

Cu drag. O zi frumoasa.

 


Re: Iluminat public punmeister

"Proiect de hotărâre privind avizarea studiului de oportunitate referitor la modalitatea de gestiune și a Regulamentului Serviciului de Iluminat Public în arealul deservit de Asociația de Dezvoltare Intercomunitară pentru Iluminat Public București":

ATENTIE! DOCUMENT DE 59,22MB![/b:1dn30za8][/size:1dn30za8]
18_20180926.pdf
18_20180926.pdf (59.22 MB; downloaded 433 times)

 


Re: Iluminat public faraonul

Se pot asocia 3 localitati București, Snagov și Chiajna pentru delegarea serviciului de iluminat public? E legală măsură lor?

Văd că în regulament in continuare scrie că instalațiile care nu sunt predate în SIP nu vor avea mentenanță. Deci nicio îmbunătățire pentru Sos. București-Ploiesti, Bd. Aerogării și Pasajul Basarab.

Luxten a îmbunătățit evident iluminatul public în ultimii 20 de ani. Eu le mulțumesc pentru tot. Cred că stiau ce urmează și au vrut sa rezolve tot ce le-am semnalat acum 2 săptămâni.

Sa vedem ce face noua entitate.

 


Re: Iluminat public punmeister

faraonul wrote:
Deci nicio îmbunătățire pentru Sos. București-Ploiesti, Bd. Aerogării și Pasajul Basarab.

Logic atata vreme cat Bd. Aerogarii si Sos. Bucuresti-Ploiesti nu sunt la PMB iar Pasajul Basarab inca nu este receptionat.

 


Re: Iluminat public Cristi N

Le-am trimis si eu un calup de sesizari pentru sos. Oltenitei intre Piata Sudului si IRA respectiv sos. Berceni intre Piata Sudului si spitalul Bagdasar, vreo 7 becuri arse si o consola lipsa.

Nu imi place ca Luxten nu vine cu nici un fel de feedback dupa sesizari asta desi in formular dai toate datele de contact. Oricum parca vad ca dupa ce preia mareata companie municipala activitatea o sa regretam Luxtenul.

 


Go to page:  1  ... 15 16 17 18 19 20 21  ... 79
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Infrastructura, utilitățile și serviciile publice din București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use