Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1327806 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 265 266 267 268 269 270 271  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB Utilizator anonim

Estimativ cam cu cate? Macar 2-3 pe linie in medie?

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB anndrei

La cate au reparat ar trebui sa se simta destul de bine majorarea parcului auto pe fiecare linie.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB barbuandrei

Nu o sa se simta, deoarece este lipsa de șoferi. Chiar daca tu ai undeva la 950 de autobuze apte de traseu, nu ai șoferi care sa lucreaze pe ele.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB Gabi23

Și pe acest principiu merg mulți care fac ce vor, pentru că ”lasă că n-o să mă dea afară”/tipă sindicatele dacă muncesc săracii prea mult, că sunt abuzați și discriminați etc. și uite așa roata se învârte și sistemul merge înainte...  :popa:

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB anndrei

Pana la urma s-a privatizat?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB ByOnu

Si-a schimbat forma juridica. Din RA in SC. Despre privatizare putem vorbi abia cand un privat va avea peste 50% din actiunile noii SC.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB anndrei

Si se numeste RATB sau STB?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB punmeister

STB S.A. - Societatea de Transport Bucuresti S.A.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB 1689

Revin la "Pipera, dragostea mea".

Poate cineva sa-mi spuna ce alternativa (decenta) de teansport in comun are un tinar corporatist care si-a bagat banii intr-un confort I sporit in Drumul Taberei si ponteaza zilnic in Cyber City ?

Ca mie, unul, imi da cu virgula...Ori te-nghersui in M2 dupa ce te-ai impins in x68, ori citesti linistit o carte in troleu de la cap la cap, ( dupa care iti descoperi orasul natal cu tramvaiul) in timp ce te raspunzi la prima serie de mail-uri, vezi ce-au mai scris prietenii pe fb si bagi si vreo doua-trei sudoku de plictiseala.
Eu as propune primariei sa amenajeze si o cafenea in fiecare vagon de pe 16. Eventual chiar sali de sedinta.

Ar fi un succes fulminant.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB rosetti61

Pai ar trebui sa reinventeze liniile 129, 172 si 201 sau sa puna ori de un expres (cum au facut cu 781 la Magurele) sau o linie rapida din Drumul Taberei, cum cereau calatorii mai demult in anii 70. Ar mai putea fi de ex. linie de autobuz intre Piata Unirii si Pipera (la pasaj sau spre Dimitrie Pompeiu - 314 (in trecut a existat 104 rapid pe traseul asta, vreo patru ani, din 1973 pana la cutremur, care intorcea insa la Marasesti).

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB anndrei

barbuandrei wrote:
Nu o sa se simta, deoarece este lipsa de șoferi. Chiar daca tu ai undeva la 950 de autobuze apte de traseu, nu ai șoferi care sa lucreaze pe ele.

Daca este lipsa de soferi, noile autobuze cine o sa le conduca?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB barbuandrei

La asta nu am raspuns. La ora actuala, la parcul actual(doar la autobuze) este nevoie de 250 de soferi. Cand vor veni si cele noi numarul acesta va creste undeva la 1400, deoarece pentru fiecare autobuz iesit in traseu ai nevoie de 2.8 soferi pentru a realiza prestatia lunara.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB andrei11

Sunt un miliard și douăsute ( de milioane ? )
Deabia așteaptă !
9-13-2018 1-00-11 AM.jpg (20.45 KB; downloaded 2601 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB barbuandrei

Ar putea fi o solutie buna. Muncesc mult si nici nu au pretentii financiare ridicate, ca cei actuali.

 


Go to page:  1  ... 265 266 267 268 269 270 271  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use