Zona metropolitană BucureștiUnitățile de întreținere și exploatare ale STB

 

Topic: Autobaza Ferentari

93 posts, 52706 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobaza Ferentari Andrei98

Asta cred si eu, dar SR-ul sigur nu apartine de RATB/STB. E venit de altundeva.
Ca fapt-divers, acele DAF-uri din cate am inteles numai apartin de regie inca din anul 2012. Fostele 739, 747 si 875 au stat ”ascunse” o perioada buna in halele de RT1 si RT2 de langa statia ITP. Prin anul 2014, am ajuns in garaj pentru o sedinta foto si nu s-a dorit sa mi se spuna deloc care este situatia acestor autobuze, nici macar sa le vad. :?
DAF-ul 747 statea mereu pe la statiile de alimentare, fiind masina care ducea soferii acasa pe langa 733 care mai facea si cate un tur mic in fosta linie 242. :cry:

 


Re: Autobaza Ferentari Gabi23

Hai să nu mai propagăm zvonuri și bârfe că nu e cazul.
În primul rând acel camion-cisternă SR113, ce să vezi, chiar a aparținut ITB/RATB, având nr de înmatriculare B 27 ZTI. A fost al D.I.T.T. și întradevăr n-a fost ”văzut” mai mulți ani pentru că nu mai era utilizat, stând închis într-o hală din fosta Giurgiului, doarece cândva mai erau oameni care aveau speranța unui muzeu RATB. Totul a fost în zadar, a ajuns la Ferentari ”parcat” pentru că era aproape de Giurgiului.
Autobuzele DAF 739, 747 (din anul 1995) și 875 (din anul 1996) au aparținut RATB, până anul acesta. Evident că s-au evitat discuțiile despre aceste autobuze vechi, mai ales că au fost retrase ”peste noapte” , iar uneori oficial lucrurile stau altfel. De altfel nu-i nici un secret, că la precedentele loturi de casări din 2012 s-a lăsat cu cătușe. Subiect închis!

 


Re: Autobaza Ferentari Andrei98

Pai daca lumea tine secrete anumite informatii este logic sa apara si zvonuri, nu? Am si intrebat pe pagina anterioara ce este cu el.

 


Re: Autobaza Ferentari barbuandrei

Turatia autobazei Ferentari din septembrie :
104 - 6
105 - 14
116 - 17
124 - 1
125 - 3
126 - 1
133 - 19
137 - 4
139 - 23
141 - 15
173 - 4
216 - 1
220 - 15
302 - 4
323 - 9
402 - 3
414 - 3
418 - 3
425 - 2

Total: 147

 


Re: Autobaza Ferentari alexandru_minciu91

Autobaza Ferentari va primi autobuze noi?

 


Re: Autobaza Ferentari ikarus13

Da.

 


Re: Autobaza Ferentari barbuandrei

Toate garajele vor primi autobuze noi.

 


Re: Autobaza Ferentari punmeister

Mai putin Floreasca si Pipera avand in vedere ca PMB a luat in vizor terenurile autobazelor.

 


Re: Autobaza Ferentari barbuandrei

Si ele vor primii. Nu mai postati mesaje dupa zvonuri de garaj. La Floreasca vor veni Otokar pentru linii precum 335 si 368. La Pipera vor veni pentru linii precum 104 si 232. Dupa deschiderea autobazei Giurgiului se vor schimba din nou liniile intre garaje si autobaza Pipera se va închide, dar asta peste cel putin 2 ani.

 


Re: Autobaza Ferentari aztec

Din pacate zvonul de garaj este ....de pe sitele primariei care a si cam antamat pamantul de sub autobuze.
Si nu doar o singura informatie...sunt mai multe surse, daca stai sa cauti

 


Re: Autobaza Ferentari barbuandrei

Faptul ca "a luat in vizor" este cat se poate de adevarat, dar asta nu inseamna ca nu vor primii Otokar. Cum am spus si mai sus, autobaza va fi mutata, dar nu in viitorul apropiat.

 


Re: Autobaza Ferentari ikarus13

Nu cumva ai si tu zvonuri de garaj? De unde stii tu ca o sa primeasca si Pipera si Floreasca. Mai ales sa primeasca Pipera pentru 232 de exemplu. Poate deodata se anunta ca acum la 1 octombrie iar muta liniile de la o autobaza la alta. Nu zic ca nu e adevarat ce ai zis. Dar te-ai luat pe nedrept de cineva care macar a vazut aceste informatii pe site-ul primariei. Nu avem de unde sa stim daca se trimit Otokar la toate autobazele sau nu

 


Re: Autobaza Ferentari barbuandrei

Eu tot ce am spus pana acum s-a adeverit, deci nu am dat zvonuri de garaj. Nu am avut intentia de a "da" in cineva, iar de unde/de la cine stiu toate aceste detalii nu este problema nimanui, dar nu sunt "zvonuri" auzite la capat sau in garaj.

 


Re: Autobaza Ferentari Andrei98

Cele mai multe lucruri se afla din garaje sau din alte locuri de care voi faceti misto pe aici. Cine afla ceva anunta si apoi depinde de noroc. Ar fi mai bine sa nu mai zica nimeni nimic?

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Unitățile de întreținere și exploatare ale STB  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420548 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use