Transportul feroviar în RomâniaȘtiri, evenimente, discuții și documentații feroviareVenice Simplon Orient Express

 

Topic: Trenul Orient Express în România - 2018

30 posts, 11566 views
 
Go to page:  1 2 3
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 cris_m

Pai acolo l-au garat.

 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 TibiV

shoppy wrote:
Am observat pe la 19 vreo 2 trenuri de calatori de la Pantelimon spre Baneasa pe firul fals, s-a intamplat ceva in Baneasa cu OE?

cris_m wrote:
Pai acolo l-au garat.

Chiar daca l-au garat acolo, trenurile NU ar avea de ce circule "IN FALS" de la Pantelimon la Baneasa.
Gara Baneasa are suficiente linii, nu este o amarata de Hm. Din contra, este o Gara Regala !

 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 shoppy

Asta ma gandesc si eu, dar daca l-au garat la 3 si macazele cu viteza sporita in abatuta dinainte (si de dupa) Baneasa sunt distruse, atunci ar avea logica.
Oricum, o filmare cu trenul, ma mir cum avem o clasica superba neimbunatatita de vreun tunarsit de depou:


 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 TibiV

shoppy wrote:
(...) daca l-au garat la 3 si macazele cu viteza sporita in abatuta dinainte (si de dupa) Baneasa sunt distruse, atunci ar avea logica.

Daca macazele cu viteza sporita in abatuta sunt DEJA distruse, atunci ar cam trebui ca cei de la CE sa le ceara banii inapoi.
Ce :evil: , o cale ferata nu este paharul de carton in care iti iei suc de la Mc'Donalds...

 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 andrei11

...
OE.jpg (123.82 KB; downloaded 3925 times)
shoppy wrote:
Asta ma gandesc si eu, dar daca l-au garat la 3...
Aia-i linia 1, se vede la filmare de la distanță astronomică.
viewtopic.php?f=34&t=4385&p=281364#p281303

 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 Andrei98

Nu stiu la ce "performante notabile" se asteapta unii, la starea actuala se poate intampla oricand sa ti se defecteze ceva la orice locomotiva. Daca aveau cap bagau 2 locomotive pe tot parcursul si in caz ca se defecta una ramanea cealalta.

 



Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 shoppy

Cred ca intentionat OE inchiriaza locomotiva de la CFR Calatori, sa ti se strice locomotiva si sa ramai in camp este o experienta din vremurile de demult care merita traita de fanii domeniului feroviar si care doar la CFR Calatori se mai poate intampla.

 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 George

Asta e o teorie foarte interesantă și plauzibilă :D io zic că în timpul ăla de stat în câmp se poate organiza și un jaf cu indieni pe  cai. Dar cu multă grijă, să dea la sfârșit bijuteriile înapoi.

 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 andrei11

Nu cu  indieni, cu haiduci.

 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 19jimmy84

Care e programul OE-ului azi?
Mulțumesc.

 


Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 cris_m

Daca e sa ne luam dupa ce a fost in anii trecuti, la 10:15 ar fi trebuit sa plece din Bucuresti (Baneasa nu Gara de Nord) si sa ajunga in jur de 12:00 la Sinaia. Culmea e ca nu apare pe Iris acest tren (am incercat cu traditionalele indicative si spune ca nu exista...).

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 Utilizator anonim

12.35 din Bucuresti Nord. Are 477-690 in cap si 40-236 la roata.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Trenul Orient Express in Romania - 2018 Utilizator anonim

Breaza, 02.09.2018.

0e2018 (2).JPG (331.22 KB; downloaded 3687 times)


0e2018 (4).JPG (299.01 KB; downloaded 3693 times)


0e2018 (10).JPG (246.37 KB; downloaded 3687 times)

 


Go to page:  1 2 3
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Venice Simplon Orient Express  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420538 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use