MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Acces nou la statia Tineretului (nord)

1063 posts, 282654 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) andrei11

Intuiesc că vor să inaugureze ambele accese împreună. Își dai seama, cât de << verde >> ar vrea să lucreze  la accesul de vizavi de Dristor Kebab ( am scris corect ? ) tot o să fie praf și disconfort pentru călători...

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) adila

Eu cred ca asteapta sa incepa copiii scoala si eventual iarna sau ploile. Sau de ce nu, poate chiar 2019, anul marilor inaugurari.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) sab

survola wrote:
Acel Ș subnutrit e tot acolo.

Eu am senzatia ca va ramane acolo multa vreme.... Indicatorul acesta trebuie sa astepte la rand , dupa cele de pe M5 care trebuie schimbate si ele...
Exista oare control din partea Metrorex cand li se livreaza ceva si nu stim noi ? Sau totul se verifica doar la final ?  :lol:

Mie imi place si alt lucru acolo, la Tineretului (posibil sa fie si prin alte locuri) si anume prinderea de tavan . Aluminiu combinat cu cornier (?). Arata intr-un mare fel... Macar de vopseau si ei cornierul tot argintiu ,  daca nu au fost in stare sa comande un indicator cu "talpa" tot de aluminiu, sa arate ca un tot unitar.
Asta inseamna sa comanzi totul standard, stai si incropesti in functie de situatia din fiecare statie. Noroc ca Metrorex are oameni buni la toate (sudori, zugravi, faiantari, etc)...:)
Prinderi.jpg (38.81 KB; downloaded 3154 times)

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) shoppy

De canal de cablu ce sa mai vorbim, oare cum au fixat cablul acela?, ori l-au lipit de vopsea ori au batut cuie in tencuiala?, profi.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) V2A

A fost asfaltat carosabilul lângă accesul B.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

andrei11 wrote:
Intuiesc că vor să inaugureze ambele accese împreună.

Termenul de predare e noiembrie. Oare au timp să îl termine până atunci?

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Eu zic ca nu. In schimb se poate finaliza pana in martie, adica atunci cand expira autorizatia de construire.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Au disparut schelele de la nivelul peronului:









Langa accesul "B" s-a finalizat stratul de uzura din zona de carosabil:









La "A" s-a finalizat spargerea capetelor pilotilor si s-a adus armatura pentru grinzile de coronament:





Muck is back!  :D



 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

La accesul A lucrurile avansează rapid:
43819675554_7fffaf2b95_b.jpg (123.79 KB; downloaded 1672 times)

Dincolo a dispărut gardul din mijlocul străzii, au apărut în locul lui mașinile parcate la shaormărie, pe avarii.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Refacerea trotuarului din jurul accesului B merge foarte greu, avansul fata de weekendul trecut este nesemnificativ.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) survola

Cred că săptămâna asta o să fie mai multă acțiune la refacerea acestui trotuar.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Adrian Rosca

Au turnat deja o parte din trotuar, iar pe cealalta parte groapa s-a adancit si au inceput sa sparga imbinarea dintre planseu si peretele statiei.

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) Un cylon

Atât din teren, cât și din schițele acestea:
https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=198&t=3887&start=154#p237681
https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=198&t=3887&start=518#p270098

eu înțeleg că traficul pietonal de la gura de metrou spre strada Lânăriei se va intersecta cu traficul auto semnificativ din parcarea șaormeriei într-o diagonală foarte oblică și îngustă; este o șicană de 5 metri, fără trotuar, și îngustă cât să treacă ori niște pietoni, ori un singur automobil o dată.

Eu știu că nu metroul s-a înghesuit lângă șaormerie, ci șaormeria s-a înghesuit după Colectiv lângă viitorul metrou, dar nu se poate găsi o soluție?

 


Re: Acces nou la statia Tineretului (nord) adila

Daca am avea primarii care sa rezolve si probleme atunci s-ar gasi o solutie, insa in situatia noastra nu inteleg cine ai vrea sa rezolve aceste probleme. La noi si politia parcheaza neregulamentar deci chiar nu inteleg la ce te astepti.

 


Go to page:  1  ... 47 48 49 50 51 52 53  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use