Regiunile RomânieiTransilvaniaJudețul Cluj

 

Topic: Achiziții de tramvaie noi pentru Cluj

184 posts, 52114 views
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 
 

📖 Pagination options
Re: Licitatie 22 tramvaie punmeister

Deci Imperio cu 3 module la Cluj? :P

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Puss in Boots

Dar e ok sa te prezinti la licitatie fara sa fie clar cu ce model te inscrii? Adica nu stiu, mie mi s-ar parea aiurea sa cred ca primesc Imperio (unde am o bruma de garantie germana, cat o fi si aia...) si sa ma trezesc cu Autenticul pe care nu-l recomanda nici vocea nici talentul.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

Articolul este de 2 lei. Scrie acolo că tramvaiele vor fi livrate în 48 de luni :)

Astra a declarat clar că la Cluj a participat cu un model de la Siemens.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie punmeister

Adica Imperio, ca doar nu o sa produca Avenio de 7,73 milioane de lei/tramvai la Arad :lol: :lol:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Licitatie 22 tramvaie Utilizator anonim

In termen de 48 de luni vor fi livrate.

Untitled.jpg (109.49 KB; downloaded 4428 times)

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Beaver_27

4 ani pentru 22 de tramvaie? Nu e cam mult?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Licitatie 22 tramvaie Utilizator anonim

E vorba de un acord cadru, deci se semneaza contracte pentru loturi mici de vagoane. Termenul de livrare dupa semnare e de 11 luni. Deci primul dupa 11 luni, apoi urmatoarele in maxim 48 luni dupa cum se semneaza. Sa nu uitam ca si cu PESA tot acord cadru a fost, parca erau 12 tramvaie, dar dupa primul nu au mai semnat pentru diferenta de 8.

P.S. Contractul asa e cerut de primarie, castigatorul livreaza cum zice beneficiarul.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Robert

Clar nu o să vedem Avenio la prețul acesta decât în poze sau carcasa  :popa:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Licitatie 22 tramvaie Utilizator anonim

A venit si clarificarea in presa de la Astra Arad, pentru Cluj va fi livrat modelul Astra-Siemens Imperio. Model care circula deja la Arad si exista mari sanse sa fie livrat si la Oradea unde documentatia licitatiei este in etapa finala a atribuirii, cu Astra Arad unic ofertant.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie cris_m

Imperio nu este modelul realizat in parteneriat cu Siemens? Daca da, eu tin minte ca s-a renuntat la acest parteneriat acum ceva timp, situatie in care nu imi este clar cum se mai face acest produs. :?

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Licitatie 22 tramvaie Utilizator anonim

Nu s-a renuntat decat pe moment, nu cunosc exact care sunt termenii parteneriatului. Sa nu uitam că Astra și Siemens au colaborat încă din anii 2000 odată cu asamblarea ramelor Siemens Desiro ale CFR.

 


Re: Licitatie 22 tramvaie cris_m

Sa zicem ca am mai clarificat situatia pe moment. Asteptam sa vedem rezultatul final. Chiar sunt curios ;)

 


Re: Licitatie 22 tramvaie punmeister

Sa vedem daca Astra participa cu Imperio si la Timisoara avand in vedere faptul ca acolo anuntul de intentie e in SEAP:
https://sicap-prod.e-licitatie.ro/pub/n ... /100003660

 


Re: Licitatie 22 tramvaie Puss in Boots

Cand e preconizat sa apara primul Imperio?

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12 13 14
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Cluj  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420769 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use