Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim

1057 posts, 267146 views
 
Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Florinds

Cred ca accidentele pot fi usor imputabile primariei.
Trebuia imediat sterse marcajele dupa ce s-au montat gardurile. Ai o senzatie foarte neplacuta cand mergi prima data fara sa stii si vrei sa schimbi banda, iar masina din dreapta este cu rotile pe marcaj.
Traficul este foarte mare totusi si nu ai vizibilitate din cauza asta.
Din nou o treaba romaneasca de tot rahatul.
Nici inaltimea si culoarea gardurilor nu ajuta, nu sunt degeaba galbene cele de la 41 (e studiat ca galbenul este cea mai vizibila culoare) si in plus mai exista si bordura.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim andrei11

La  Lizeanu sens Dinamo marcajele vechi erau șterse. Nu sunt sigur, dar parcă și pe sensul spre Obor.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Utilizator anonim

Avem gata Timisoara - Iuliu Maniu si a inceput deja Iuliu Maniu - Grozavesti. Gardul este total fara spatiu intre Timisoara si Iuliu Maniu. Odata cu bucata asta avem toata jumatatea de vest a traseului izolata de trafic si de asemenea lucrarea executata de RATB finalizata. Apoi vine rândul SCului PMB.

20180812_153935-800x450.jpg (104.23 KB; downloaded 2610 times)


20180812_154211-800x450.jpg (107.21 KB; downloaded 2610 times)

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim oache81

Rezistente garduri, era de dimineata pe la 7 un Ford Focus urcat aproape complet pe gard pe Stefan cel Mare si gardul abia se indoise un pic.

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Utilizator anonim

La Grozovici sens Lizeanu, acolo din prima noapte a inaugurat unul si au intrat vreo 5 pana acum. Nu stiu ce e in locul ala dar parca e un magnet  :bere:

Foto Facebook (c) Vasile P.
39072685_1822240351223306_3230770757642485760_n.jpg (105.46 KB; downloaded 2530 times)

 



Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim ByOnu

Dpmdv, toate inceputurile de gard ar trebui sa fie niste insulite din borduri. Astfel soferii vor intra printr-o zona ingustata mult mai prudent.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim cris_m

Eu as pune ca pe autostrada bidoane din alea de apa, 3-4 nu mai multe.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim florin

Ar arăta oribil în oraș așa ceva și nu văd sensul, la 50 km/h nu o să pățească nimeni nimic grav, sunt totuși o barieră "elastică", nu zid de beton. Pe principiul ăsta umplem orașul de bidoane la orice ar putea fi lovit de vreun șofer beat/neatent.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim Nicu24

Cat de idiot sa fi sa intri cu masina in gardurile alea ? Si in alta ordine de idei de ce nu au pus garduri ca la 41 daca tot vor sa faca ceva util ? Treaba pur românească!

 



Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim aztec

La 41 numeri pe degetele de la o mana de cate ori ai voie la stanga..e linie CF si insula la cam toate capetele

Aici sunt noi aparute si ...pana se dumiresc totii cu ele si le invata mai trece, mai ales ca pot aparea brusc in fata dupa intersectie daca nu e marcat sau masina din dreapta nu pastreaza banda din diverse motive, de obicei masini parcate.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim shoppy

Sau toti bizonii stiu ca acolo este locu unde in sfarsit "scapa" si poate sa tasneasca sa depaseasca pe sina de tramvai, sau pentru unii bizoni linia continua exista ca sa fie incalecata ca sa vada el in fata de ce nu se merge si sa vada lumea ca el nu e fraier ca restu ci smecher si in intarziere(la creier).
Cat timp nu vad pe unu cu un Logan 1.4 sau 1.2 continui sa cred ca problema este intre volan si scaun.

 


Re: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim TibiV

Eu - Logan 1.2.
Nu o sa ma vezi acolo.

Deci da, ai dreptate.
Problema este intre scaun si volan.... :bere:
:lol:  :lol:  :lol:

 


Go to page:  1  ... 27 28 29 30 31 32 33  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420558 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use