MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea

423 posts, 111502 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30 31
 
 

📖 Pagination options
Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Tot trotuarul ala ar trebui <rectificat>, in rest nu arata deloc rau.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Parca nu-ti placea tipul asta de gard  :roll: Iar in spate au pus tabla, ca sa nu mai vada colegul @andrei11 soproanele alea  :lol:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Eu ma refeream la <igienizarea> zonei
:bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Pai da, stii versurile: "Apolodor, canta la cor, era tenor".  :D

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

In materie de garduri raman la parerea mea!
8-)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

M-am uitat mai de aproape si intr-adevar cele doua gauri lasate in soclul gardului corespund cu fostele racorduri de gaz. Iar azi dupa amiaza isi mai facea de lucru un buldo in incinta demolata, cred ca mai au de nivelat pamantul.

Trotuarele sunt praf pe toate cele laturi ale incintei:

Jimbolia:




Bulevard:




Mitropolit Varlaam:




Iar pe mijlocul bulevardului au ramas gauri intre borduri si carosabil:







 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

^Au asfaltat rostul dintre bordurile de la spatiul verde si carosabil, dar doar partial.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

M-am <lamurit> cu modelul de gard...e ca sa nu faca nota discordanta cu cel de la parc...daca asa hal de gard practica primaria S1 care <pute de bani> de ce ar fi Mrex mai breaz???
Oricum, e zona <arhitectural protejata> si trebuie pastrat <specificul local> cu iz de Pocreaca...
:bere:
In ce priveste <bradutii>, cine mama naibii a mai pomenit plantari de conifere in mijlocul verii???
Sunt toti uscati, bani aruncati, nu le mai ramane decat sa-i dea cu spray verde de preferinta fosforescent, ca pe vremea lu’ Ceashca...
:popa:
La ploile si vremea asta singurul lucru dastept ar fi fost sa imprastie cateva seminte de gazon peste pamanturile alea <vegetale> ca sa-si merite numele...
8-)

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Ca tot am vorbit de accesibilizarea trotuarelor, ar trebui coborata bordura la intersectia Bucurestii Noi-Mitropolit Varlaam, in fata la Cris-Tim:



 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea subway guru

Tu vrei <modernizare> sau <readucere la situatia initiala>???
:lol:  :lol:  :lol:
Pentru prima varianta cere la S1, pentru a doua la Mrex...
:bere:

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

Aici ai dreptate, bordura asta a ramas asa din vremuri imemoriale.  :bere:  In schimb, la intrarea de la AFI e altceva: https://goo.gl/maps/C22jbcxvcu92

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

S-au facut completarile cu asfalt la carosabil langa bordurile spatiului verde median, dar nu si la trotuarele adiacente imprejmuirii zonei demolate. De fapt, trotuarele respective ar trebui sa fie reasfaltate integral.

 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

S-au reparat trotuarele din jurul zonei demolate.

Jimbolia:




Bulevard:




Mitropolit Varlaam:


 


Re: Interstatia Laminorului - PSS Zarea / PSS Zarea Adrian Rosca

A fost demolat si al doilea refugiu de tramvai de la Zarea. Fiind chiar la limita de proiect, ma gandesc ca tot Metrorex s-a ocupat si de asta. De la PMB nicio speranta  :popa:

 


Go to page:  1  ... 24 25 26 27 28 29 30 31
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use