MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Despre civilizație la metrou

317 posts, 815103 views
 
Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Despre civilizatie la metrou BodoMinea

@survola, nu știu ce relvanță avea asta în context. Evident că circulă în ambele direcții.

 


Re: Despre civilizatie la metrou survola

BodoMinea wrote:
Încep să cred că era o idee foarte bună ca aceste trenuri de metrou, cât și viitoarele să fie prevăzute cu camere de supraveghere: atât în vagoane cât și în cabine, orientate în direcția de mers (dashcam style)

Fraza asta a sunat puțin ciudat.

 


Re: Despre civilizatie la metrou BodoMinea

Ah, îmi pare rău. Nu a fost clar. Mă refeream la o cameră care este în interiorul cabinei deci nu afectează gabaritul exterior, dar care filmează în față prin „parbriz”, pe lângă niște eventuale camere în vagoane. Evident că două cabine în cele două sensuri posibile implică existența unei camere independente în fiecare pentru filmat frontal...

 


Re: Despre civilizatie la metrou cris_m

Ba a fost suficient de clar, mi se pare mie. Camerele respective sunt exact ca cele de la Citaro din seria a 2-a, insa mie nu mi se pare ca ofera o perspectiva prea buna din pozitia in care sunt amplasate (vorbesc de autobuze). In interior, da as pune, insa in cabina, nu stiu ce sa zic. Nu cred ca sunt atatea incidente incat sa renteze filmarea postului de conducere.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Despre civilizatie la metrou sab

Oricum este impropriu placajul ceramic cu aplicare uscata, indiferent ca este vandalizat sau nu.

 


Re: Despre civilizatie la metrou Goldmund

Adrian Rosca,
se pare ca acolo unde au navalit vandalii, acolo chiar nu sunt camere de filmat...sau ma insel eu?!


Bun, am observat si in noile tram/metrou usor din Stuttgart in care sunt cel putin 6 camere de filmat ca tot exista mici pagube in unghiurile "moarte" pt. camere...rautatea si ingeniozitatea criminala gasesc  cai de a distruge...Educatia, educatia, educatia...

 


Re: Despre civilizatie la metrou subway guru

N-am vazut si nu se pomeneste asa ceva...la Singapore!
;)

 


Re: Despre civilizatie la metrou Goldmund

subway guru wrote:
.........la Singapore!
;)

Corect! Acolo guma de mestecat este interzisa, iar pentru netrasul apei la toaleta publica, amenda de 1000 $ si e corect asa(mai ales daca vedem ce se intampla in alte parti), dar...
Cine doreste de buna voie sa locuiasca intr-o farmacie?! Concediu, da.
Si degeaba am avea legi precum in Singapore daca majoritatea nu le respecta...

 


Re: Despre civilizatie la metrou punmeister

Tocmai acum se dezlantuie unu de la Akyle cu o colorata care vinde flori la peron. (AVL)

 


Re: Despre civilizatie la metrou Puss in Boots

Era plin de ei la Aurel ieri. De florari, adica. Pe peron langa scari.

 


Re: Despre civilizatie la metrou punmeister

Da, erau patru :evil:

 


Re: Despre civilizatie la metrou bobby

Florarii s-au mutat la Dristor 1( la capătul cu pasajul spre DR2)

 


Re: Tunelele de metrou intre GdN 1& 2 si Basarab Hygham




asta era rama garata acolo

 


Re: Tunelele de metrou intre GdN 1& 2 si Basarab punmeister

Asta e din 2003, dar cum ai gasit-o? Era parca doar in revista de graffiti Nonstop.

 


Go to page:  1  ... 10 11 12 13 14 15 16  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use