Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a STB

765 posts, 266593 views
 
Go to page:  1  ... 19 20 21 22 23 24 25  ... 55
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Nicu24

Linia 5 nici eu nu cred că e desființată ,doar ca au avut nevoie de tramvaie pentru linia 55 pentru ca nu aveau tramvaie si nici capătul de la Granitul nu permite tramvaie cu un singur post de conducere .
Probabil ca in viitor o sa reabiliteze liniile distruse daca nu se pune cruce si lui 5 si se pierde in istorie.

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Puss in Boots

Cat timp e linia in pamant/asfalt mai e o sansa. Indiferent despre ce linie vorbim (asta sau aia de la CET Vest). Doar timpul ne va spune.  8-)
In strainatate s-au scos multe si acum revin. La noi mi-e ca daca se scot mai revin la p...vara adica altadata. :twisted:

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB cris_m

Ca veni vorba de tramvaie bidirectionale, ce vagoane credeti ca circulau azi in linia 1? 034 si 4043 pentru ca deh, V3A-urile sunt pe butuci :popa:

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB WT_fan06

Dacă nu mă înşel, l-am văzut pe 034 în 1 şi ieri, deci no brand new information here :D

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB cris_m

Stii ca scopul mesajului nu era sa transform forumul in dispecerat. Mi se pare inadmisibil si totodata penibil sa folosesti aceste 2 tramvaie in 1, linie care nu are absolut deloc nevoie de ele. In loc sa migreze in 55 sau sa faca un 5 scurtat pana la Stefan cel Mare...

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB WT_fan06

Evident. Eu punctam tocmai persistarea în această prostie, ca în loc să mai resusciteze ceva rolling stock, ei să se complacă în penibil.

 


Re: Discutii despre reteaua de tramvaie a RATB Puss in Boots

Ce chestie... eu abia acum am vazut pe harta RATB. Evident, nu cred ca inseamna ceva dar ca idee: pe harta tramvaielor linia 5 apare cu galben ca si cand ar fi in lucru, dar toata, inclusiv portiunile reabilitate de pe Tunari si de la pod Baneasa spre capat. Asa a fost mereu inca de cand se lucra cu adevarat la portiunile respective? (nu si la partea centrala) Nu-mi aduc aminte sa-mi fi atras atentia asta cand de exemplu erau cu galben portiunile de pe Rebreanu si Pantelimon, care mai nou s-au inrosit de cand le-a dat drumul la circulatie. Ma insel eu sau e totusi ceva nou? Nou neinsemnand, dupa cum ziceam, si ceva concret.

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Victor92

In urma cu 2 ore, vagonul utilitar V02 "exersa" la Piata Sfanta Vineri.

De asemenea, si in aceasta noapte, se schimba sina din curba de la Razoare.



DSC_0942.JPG (229.1 KB; downloaded 4118 times)

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Victor92

Se lucreaza in continuare noapte de noapte la linia de tramvai din curba de la Razoare.
DSC_0185.JPG (299.44 KB; downloaded 3897 times)
DSC_0186.JPG (319.98 KB; downloaded 3899 times)
DSC_0187.JPG (310.86 KB; downloaded 3901 times)
DSC_0188.JPG (337.28 KB; downloaded 3901 times)
DSC_0189.JPG (352.34 KB; downloaded 3902 times)
DSC_0190.JPG (330.59 KB; downloaded 3901 times)
DSC_0199.JPG (289.34 KB; downloaded 3900 times)
DSC_0200.JPG (207.15 KB; downloaded 3901 times)
DSC_0201.JPG (269.85 KB; downloaded 3901 times)

 



Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Gabi23

E făcută licitație de asfalt?  :lol:

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST punmeister

Avem contestatii la licitatie? :lol:

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST shoppy

Tramvaiele circula pe linii nu pe asfalt, deci Sectia Linii nu are asfalt pe inventar :mrgreen: .

 


Re: Discuții generale despre rețeaua de tramvaie a RATB / ST Puss in Boots

In schimb cred ca au piatra cubica, asa ca macar de-aia de-ar pune in continuarea celei deja puse, banuiesc ca tot de ei.

 


Go to page:  1  ... 19 20 21 22 23 24 25  ... 55
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420657 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use