MetrouReţeaua de metrou din Bucureşti

 

Topic: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center

347 posts, 131232 views
 
Go to page:  1  ... 19 20 21 22 23 24 25
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center subway guru

N-aveau de ce sa nu o monteze ca era prevazuta prin proiect...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center sab

Atunci trebuia sa le mai puneti in proiect si alte lucruri care nu existau initial acolo... ;)
Si atunci de ce nu au montat-o de la bun inceput ? Au montat-o la nu stiu cat timp dupa ce au terminat "modernizarea" si numai dupa ce Adrian a facut sesizare. Pura coincidenta, coane Fanica... ;)

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center subway guru

Pai de aia a fost buna sezisarea ca sa-i determine sa puna ce s-au angajat...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center sab

Daca tot suntem la capitolul "modernizare" acces Unirii 2, sa vedem cum arata dupa doar 2 ani de la inaugurare . Dupa ce placile ceramice au cedat "nervos" (aspect discutat ), insa iata ca si profilele metalice de "inalta calitate" au ruginit, panourile de finisaj sunt deteriorate tot de la umezeala, iar corpul de iluminat a fost deja "pensionat".
Oare oamenii astia nu stiu ce conditii meteo sunt in Romania si, mai ales, la metrou ? A se vedea si CAF-urile ruginite, portile ale caror finisaje au inceput si ele sa "cedeze", etc...
Acces Unirii 2a.jpg (55.49 KB; downloaded 4630 times)
Acces Unirii 2b.jpg (36.37 KB; downloaded 4640 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center sab

Dupa ce placile ceramice au inceput sa crape, doua geamuri exterioare (de langa scara de coborare) au "inflorit".Lucrare de mare calitate...
thumbnail (25).jpeg (23.68 KB; downloaded 4020 times)

 


Re: Pasaj de corespondenţă M2 şi Unirea Shopping Center ByOnu

Wait, wait. Lasa calitatea, ca aici e mana criminala. :(

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București sab

Unirii 2, pasajul nou catre magazin. O investiție se pare fără sens.
20220331_200249.jpg (726.8 KB; downloaded 2607 times)

 



Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București ByOnu

O investitie care a durat ridicol de mult, iar apoi cand a fost deschisa, hop si pandemia care a ucis ce mai ramasese din comerțul magazinului.

Este un centru comercial nereformat, neatragator, fara prea multe branduri relevante, demn de cele din orasele de provincie.

Pasajul asta ar fi avut logica daca ar fi fost la BAZA scarilor. Pe cand asa, puneti-va in locul publicului. Ajungi la baza scarilor si ai de ales: scari rulante sau scari fixe...

O investitie privata fara prea mult cap. Dar, paguba lor. Pacat, putea iesi ceva cu adevarat util.

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București oc7avian

Pot să mă pun eu în locul publicului: abia după 5 ani de stat în București am aflat de acea legătură, pentru că am ales scările fixe pentru prima dată

 


Re: Discuții diverse despre stațiile de metrou din București subway guru

Semnalistica pentru orientarea calatorilor deficitara, se putea rezolva cu cheltuiala minima, dar unde nu-i cap…

 


Go to page:  1  ... 19 20 21 22 23 24 25
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Reţeaua de metrou din Bucureşti  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418807 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use