Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgire Sos. Berceni (FINALIZAT 2019)

318 posts, 95802 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 23
 
 

📖 Pagination options
Re: Lărgire Sos. Berceni neb1

Aia nu se darama, am trecut mai devrem, au pus borduri deja si serpuiesc pe langa ea.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Deci e clar. Inca o porcarie.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Ieri lucrau la montarea corpurilor de iluminat la parcarea de langa IMGB, azi dimineata pareau ca au terminat.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni adila

Se lucreaza pe sensul de iesire din Bucuresti, zona Aparatorii Patriei - Monaco Towers. Pe acest sens  largirea soselei este considerabil mai mare decat ce s-a facut pe celalalt sens. Cred ca avem 4-5m taiati din spatiul verde.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Ala care trebuia lasat ca poate in viitor se baga tramvai. Atunci cand zona va fi in colaps si metroul nu va mai face fata. Se putea largi bine mersi pe partea cu metroul. Nu cred ca acel camin apanova nu putea fi mutat.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni adila

In zona depoului Metrorex si dupa, spatiul ramas fata de linia de metrou se ingusteaza considerabil. Nu este loc pentru a largi soseaua.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni neb1

Ala nu e un simplu camin,si cred ca daca se apucau sa il mute sau altceva ar fi durat 1000 ani.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni adila

Primaria nu este capabila sa ajunga la un acord cu Transelectrica pentru mutarea liniilor electrice, deci nu v-a fi capabila nici sa ajunga la un acord cu Veolia.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

Tot pe sos. Berceni am vazut acum de dimineata ca spatiul verde de pe mijloc a inceput sa fie scurmat din dreptul intrarii Netea/cimitir pe o bucata de vreo 100 m spre Aparatori (ca sens de mers).

Si ca o constatare, o gramada de portiuni deja bordurite si asfaltate sunt strambe rau....altele sunt exagerat de mari, la noua intrare/iesire de la Lidl daca vii dinspre App si vrei sa intorci pe celalalt sens daca e o masina mai marisoara cam ai probleme sa iei curba aia dintr-o bucata, trotuarul trebuia putin retras in zona respectiva. Nu mult, juma de metru cred ca era suficient.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni neb1

Deja incepe sa puta urat de tot.
Am impresia ca astia ne cred prosti pe toti.
Da! In sectorul 4 bordurile expira,au termen de garantie cam 6 luni.E de noaptea mintii.
Mai tineti minte cand ne intrebam toti oare ce se intampla in fata la Lidl pe Soseaua Berceni ? Practic de acolo au inceput sa dubleze trotuare ,sa puna insule,scuaruri.

Asa a inceput - Lun, 30 Oct 2017, 18:29
Au spart insulele facute de Piedone si au inceput sa dubleze trotuarul








Lun, 06 Noi 2017, 15:51
Dupa care a aparut trotuarul dublu





Vin, 16 Mai 2018, 14:00

Ce sa vezi ,a expirat si scuarul si bordurile si asfaltul turnat in noiembrie.

20180516_143602.jpg (1.52 MB; downloaded 2076 times)


Mi-e scarba !

 


Re: Lărgire Sos. Berceni Puss in Boots

De cand am vazut ca se ataca zona respectiva am stiut ca se ajunge la asa ceva. DNA-ul nu vede nu? Vede doar pe cine vrea cand vrea.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni ByOnu

Fa si tu o sesizare! Ca nu vede. Fii serios, astea-s deja gainarii. Nu stau ei cu ochii-n forumuri zilnic. Fa tu o sesizare, vorbesc serios.

 


Re: Lărgire Sos. Berceni TibiV

Si DNA-ul ce sa faca ?...
Sunt convins ca in spatele fiecarei manarii sta o HCL...
NOI stim ca se sug bani.
Dar demonstreaza ca intregul Consiliu Local a luat spaga....

Daca maine Iordache reuseste sa obtina VOTUL Parlamentului pentru ca o lege care zice "aia blonzi cu mustata si dinti lipsa nu pot fi judecati pentru nimic" crezi ca DNA mai poate face ceva?...
Nimic! E lege. Punct.
(Eventual o ofitareasa sub acoperire sa-i rada mustata si sa-l inhate atunci... :lol: )

Acum serios...
Astea sunt gainarii costisitoare, insa doar pentru o mica parte a poporului roman.. (Pentru partea care "Louiesc-iubesc-rahatesc in S4")
Licitatia de rame de metrou in schimb da, a fost "mega-gainarie", caci o platea si matusa Aglaia de la Radauti, care n-a urcat in viata ei in metrou...

 


Re: Lărgire Sos. Berceni ByOnu

Nu cred ca m-am exprimat corect. Pentru DNA sunt gainarii. Eu nu as ierta oricum bataia de joc la care ne supune primarul s4 din 2016 pana azi.

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 23
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420530 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use