MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti

71 posts, 30003 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti shoppy

Acolo este bordura dinacea indestructibila, de aceea trebuie neaparat scoasa si inlocuita cu modelul care se macina singura dupa 3 ani, se vede paletul fix acolo.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti sab

Asta este alta discutie. Ma uit mereu la pasajul de la Unirii, caruia i s-au schimbat finisajele cu unele asa-zis moderne, in speta niste cartoane ordinare, care arata acum intr-un mare fel, dupa doar cativa ani.

Dar revenind la topic, pare sa fie o modificare legata de troleibuz. Si ma intreb daca nu exista un normativ care sa spuna la ce distanta poate sta un stalp de beton de calea asfaltica ...Mi se pare aiurea sa fie lipit de bordura. Bine, se putea si mai rau, ca in poza...
stalp mijlocul strazii .jpg (259.65 KB; downloaded 5212 times)

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti subway guru

50cm
E in ideea ca vine un camion cu roata din spate tangent la bordura dar bena iese in afara cu jumatatea de metru...
:bere:
Celelalte categorii de autovehicole nu prea ies cu gabaritul in exteriorul ecartamentului...
:mrgreen:

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti SniperGuy

Aseara era asternut si stratul de uzura deasupra galeriei. Nu am apucat sa fac poze. Ciudat este ca la intersectia cu Str. C-tin Godeanu, asfaltul asternut precedent parea sa fi fost "raschetat". Voi incerca sa ma uit mai in detaliu si sa fac si niste poze in seara aceasta.

 



Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti subway guru

Pai ce te miri?...si la ce te-ai putea astepta de la niste cocalari atehnici?

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

^^^De ce sa fie ciudat? Au asternut binder pana la nivelul uzurii de pe Godeanu asa ca au trebuit sa rascheteze.

SniperGuy wrote:
Poze proaspete din aceasta dimineata
...
La intersectia cu Str. C-tin Godeanu pare sa fie asternut si stratul de uzura. Nivelul asfaltului nou este la acelasi nivel cu cel vechi.(aparent)

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti SniperGuy

Vineri seara au asfaltat si portiunea raschetata anterior. La 19:30 era activitate maxima.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

In aprilie se finalizeaza si pasajul de legatura cu intermodalul? Am vazut prin fantele lasate in peretele temporar din tabla ca e aproape gata iar constructiv e parte din galeria de legatura cu depoul.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti TibiV

Adrian,
pasajul pietonal nu arata rau deloc... ;)

Dar panta este chiar atat de mare sau "ma fura" poza?...
Nu pare sa fie facuta pe focala lunga, cel putin asa imi spune ochiul meu (semiprofesionist)...

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

Poza am facut-o cu greu, fanta e foarte ingusta. Oricum nivelul din capat e mai jos decat cel al vestibulului statiei, dar nu mai stiu exact cu cat, nu mai am planurile de la faza de licitatie.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti cris_m

Asa uitandu-ma la barele de pe pereti, as zice ca panta e pana in 30°.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

Incepand de azi s-au reluat lucrarile la bucla de intoarcere a troleibuzelor cu un nou subantreprenor. Port-trans e pa!  :D

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

Wow, se monteaza corpuri de iluminat la stalpi! Dar la strada tot pauza. Asta in conditiile in care Trusesti a devenit supraaglomerata, multi soferi folosind-o ca by-pass intre Bucurestii Noi si Chitila. Daca s-ar redeschide si Godeanu, atunci s-ar mai redistribui traficul.

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419378 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use