Regiunile RomânieiMoldovaJudețul IașiTransportul în comun din municipiul Iași (CTP Iași SA)

 

Topic: Autobuzele RATP/CTP Iasi

69 posts, 35831 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzele RATP Iasi deprodio

Odata cu achizitionarea autobuzelor Isuzu,autobuzele Van Hool,Berkhof si MAZ au fost retrase.Momentan in Iasi circula Isuzu,Euro bus Diamond(noi),Den Outsten si MAN(SH) iar cele inchiriate de la Unistil-Scania vor fi retrase din luna martie cand le va expira contractul de inchiriere.Eu cred ca ar fi bune sa circule in Tulcea macar 1 an pana gasesc fonduri pentru achizitii noi.

 


Re: Autobuzele RATP Iasi Puss in Boots

Eu sper sa ramana la Iasi. Nu e chiar raiul pe pamant cu parcul de autobuze iar Scaniile sunt inca foarte bune. N-am citit inca pe nicaieri cum ca e 100% sigur ca vor fi retrase, dar poate mi-a scapat mie.

 


Re: Autobuzele RATP Iasi deprodio

Pai contractul de inchiriere este de 1 an si au intrat in circulatie in martie 2017.

 


Re: Autobuzele RATP Iasi Puss in Boots

Un contract se poate si prelungi. Eu am zis doar ca sper sa ramana la Iasi. Nu sunt suficiente autobuze.

 


Re: Autobuzele RATP Iasi Gaby

Din ce-am auzit eu de la o parte din șoferi, vor pleca cam la sigur, au un consum destul de mare față de restul parcului și pe deal la Copou își cam dau Duhul... nu sunt cine știe ce aceste Scania.

 


Re: Autobuzele RATP Iasi Puss in Boots

Atunci vom fi intr-un mare turkish delight.

 


Re: Autobuzele RATP Iasi deprodio

Eu ma bucur ca nu mai e un "belarus delight" :D

 


Re: Autobuzele RATP Iasi Gaby

11 Martie 2018 // 11.03.2018

ISUZU Citiport, nr. de parc 1993




ISUZU Citiport, nr. de parc 1966




MAN, nr. de parc 1067


 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Puss in Boots

Mie si acum imi pare rau ca din cauza falimentului RATP nu s-au adus toate MAN-urile prevazute. Ar fi fost f bine ca sunt autobuze bune. Oricum nu TP-ul e marele poluator in Iasi unde sunt 100+ autobuze si sute de mii de masini.

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi deprodio

Lasa ca o sa aduca autobuze noi hibrid si o sa compenseze :) N-ai vrea ca in orasele din Romania sa existe doar autobuze noi ? Și sa nu ne mai umplem de tot ce arunca din Europa de Vest ?

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Puss in Boots

Ba da, cine n-ar vrea? dar sunt realist si la momentul respectiv MAN erau peste orice alt ciuruc din parcul CTP. S-ar fi inlocuit mai din timp Van Hool, DAF sau Maz si calitatea serviciului era alta. Plus ca si acum ar mai trebui autobuze si un plus de MAN era bine sa fi avut. Dar fitza sunt electricele nu hibridele.

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Vatmanul constanțean

In ce stare se prezintă Isuzurile pana acum? Cum se comporta? Sunt curios pentru ca și la Constanța vor fi Citiport-uri.

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi Puss in Boots

Din ce stiu, stare buna dar au inceput sa fie reparate in stil romanesc, peticeli, materiale improprii. Asa ca, inca o data, nu de calitatea autobuzului trebuie sa ne facem griji, ci de mentenanta (si Gigi repara Maybachul -o masina puuutin peste o Dacie :roll: - cu ranga).

 


Re: Autobuzele RATP/CTP Iasi micutzu

A mai ramas vreun MAZ 103 functional sau au fost casate in totalitate?

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Transportul în comun din municipiul Iași (CTP Iași SA)  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use