Transportul feroviar în RomâniaOperatori privați din România

 

Topic: Softrans (SFTRA)

247 posts, 134777 views
 
Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 18
 
 

📖 Pagination options
Re: Softrans Victor92

Cele 2 rame Softrans surprins in urma cu cateva ore.

IR 15932: Braşov – Bucureşti Nord

23 Martie 2018, Cap Roşu (Floreşti)





IR 15934: Braşov – Bucureşti Nord

23 Martie 2018, Cap Roşu (Floreşti)



 


Re: Softrans 19jimmy84

IR 15931



IR 15931 by 19jimmy84, on Flickr


IR 15931 by 19jimmy84, on Flickr

Chitila - 12.03.2018

 


Re: Softrans 19jimmy84

IR 15932



IR 15932 by 19jimmy84, on Flickr

Chitila - 12.03.2018

 


Re: Softrans 19jimmy84

IR 15932



IR 15932 by 19jimmy84, on Flickr

București Nord - 20.03.2018

 


Re: Softrans 19jimmy84

IR 15932



IR 15932 by 19jimmy84, on Flickr

Sinaia - 30.04.2018

 


Re: Softrans Victor92

RES 002 cu noua reclama la Lays ...

Măldăeni - 14 Iulie 2018



 


Re: Softrans TibiV

Dar cum si-a "spart dantura" ?!....

 


Re: Softrans Victor92

Asa raman de dimineata de cand se face "separarea" in Gara de Nord. Cred.

 


Re: Softrans BodoMinea

Pentru îmbunătățirea (relativă) confortului călătorilor noștri, ieri(luni, 13 august) angajații noștri au instalat un sistem de iluminare exterioară în stația Leu și au îndepărtat vegetația excedentară de pe traseul de circa 100 metri între liniile de cale ferată și autocarele care transportă călătorii noștri între Craiova și Leu în perioada întreruperii circulației la Cârcea.
Reamintim că în această perioadă trenurile noastre pleacă din/ sosesc în Leu, în loc de Craiova.

- anunță Softrans pe pagina de Facebook în contextul devierii din zona viaductului Cârcea
Nu putem spune decât... JOS PĂLĂRIA!  :bere:

 


Re: Softrans ByOnu

Ce tip de autobuze / autocare folosesc? Banuiesc ca-s inchiriate.

 


Re: Softrans și platforma online BodoMinea

Vin cu o informație care deși pozitivă și importantă, nu știu cât de relevantă e pentru majoritatea end user-ilor, poate doar în sensul de „stăruința chiar e o soluție”. Am insistat în repetate rânduri ca Softrans să își instaleze un certificat SSL în vederea criptării datelor transmise prin platforma de rezervări online (fiind singurul operator feroviar român care nu avea așa ceva). Practic să treacă de la forma nesigură de transmitere a tuturor informațiilor în text clar, la cea securizată de transmitere prin protejarea cu o infrastructură de criptare HTTPS, cu chei trusted și toate cele. Un pas mic dar necesar pentru orice aplicație web, în special una care colectează date personale (email, telefon, nume, CNP, număr talon pensie și ce se mai cere pentru diferitele reduceri) și desigur... face plăți online.
După ce le-am scris pe 24 iunie, 26 iunie și 25 august, la începutul lunii septembrie, după ce ajunsesem să le comunic în email-uri pași detaliați secvențial și chiar codul necesar pentru configurarea serverului lor... schimbarea s-a făcut!
inainte.png (142.12 KB; downloaded 3926 times)

dupa.png (24.27 KB; downloaded 3926 times)

Deci acum cumpărați bilete într-o relativă siguranță pe platforme tuturor operatorilor care oferă această opțiune: CFR Călători, Transferoviar Călători, Astra Trans Carpatic, Softrans, InterRegional/Viaterra.
INFO: RegioTrans/Regio Călători nu mai oferă serviciul online pentru achiziționarea biletelor încă din iarnă, nu știu exact de ce. CFR Călători are un certificat cu verificare extinsă, respectiv EV Validation, ceva nu neapărat mai sigur tehnic ca și criptare dar să zicem că de încredere mai înaltă și mult mai scump (atestând altfel identitatea juridică a persoanelor din spatele site-ului de vânzări). Softrans oferă prin aceași platformă online și un serviciu doar pentru „rezervarea” locurilor, fără plată, în ambele situații de utilizare fiind disponibilă selectarea locurilor dintr-o diagramă, ca la check-in ul la avion - probabil relativa uniformitate și simplitate a materialului rulant a permis această opțiune, inexistentă la alți operatori români.

 


Re: Softrans shoppy

Niste prieteni au avut o problema, s-au urcat de la Ploiesti cu locuri rezervate si au gasit locurile ocupate de unii care au urcat la Bucuresti si au platit biletele la controlor, care ori nu stia ori nu s-a obosit sa le spuna ca acele locuri sunt deja rezervate.

 


Re: Softrans Andrei98

Pai oricum nu te mai intreaba nimeni nimic daca ai rezervare la locul pe care stai.

 


Re: Softrans WT_fan06

Acum o lună când m-am întors de la Predeal cu Softrans am găsit locurile rezervate cu banderole pe care scria "REZERVAT" pe scaune dar și pe măsuțe.

 


Go to page:  1  ... 7 8 9 10 11 12 13  ... 18
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Operatori privați din România  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419374 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use