Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)

 

Topic: Solicitare de informații privind lipsa documentației tehnice

13 posts, 5430 views
⚠  Forum Rules
Solicitare de informații privind lipsa documentației tehnice Costin

Am trimis la PS4 și la ADP4 următoarea solicitare

solicitare_informatii_luica.pdf
solicitare_informatii_luica.pdf (163.62 KB; downloaded 589 times)


De la contact@ps4.ro ni s-a întors un delivery failure "550 relay not permitted" și probabil vom mai trimite o dată mâine. Probabil și aici merge serverul de mail doar în timpul orelor de program.

:roll:

 


Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh Costin

Nu glumeam cu orele de functionare ale serverului. Am re-trimis acum si a mers :roll:

 


Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh TibiV

Or avea in birou un afis din ala "La plecare nu uita sa opresti electrica, gazele si internetul"....  :D

 




Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh Costin

In lipsa unui raspuns de la primarie, ne multumim si cu atat: doua imagini primite pe pagina noastra de facebook:
31964191_10155654917392532_1874160841339699200_o.jpg (185.49 KB; downloaded 4712 times)
31957632_10155654919117532_7158881210146488320_o.jpg (191.99 KB; downloaded 4695 times)

 


Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh Costin

La fix 30 de zile de la sesizare, suntem informati ca ne-au redirectionat la ADP S4...
asociatia metrou usor.jpg (461.04 KB; downloaded 4549 times)

 


Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh survola

ADP - S4 va redirecționat către Direcția Investiții ... din S4.

 


Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh IonutBitea

S-a mai întâmplat ceva cu cererea?

Chiar nu există un proiect, au lucrat la ochiometru? :)

 



Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh IonutBitea

Să fie doar lene sau este reacredință?

Problema este că, potrivit noului PUZ al zonei de sud, de exemplu între Racoviță și Apărători, profilul stradal ar trebui să aibă 24 de metri lățime. După noua (supra)lărgire estimez însă că are maxim vreo 20 de metri.

Aspectul este relevant din cauza unei prevederi suplimentare a PUZ-ului: se instituie, pe segmentul mai sus menționat, retrageri obligatorii ale clădirilor de 20 de metri pe partea nordică a str. Turnu Măgurele, respectiv de 11 metri pe partea sudică, în vederea supralărgiirii ipotetice viitoare la 55 metri a profilului stradal, preconizată pe termen lung tot prin același PUZ.

Numai că se dorește construirea unui ansamblu imobiliar mamut între Racoviță și str. Moșoaia, de aproape 400 de apartamente, care nu prea are cum să respecte retragerea respectivă.

Acesta cred că este motivul pentru care nu se furnizează planșele, deoarece am putea calcula dacă ansamblul respectă sau nu prevederile. Speră să-l facă pe șestache...

 


Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh Salvați Cartierul Berceni

Am depus și noi săptămâna aceasta o cerere în baza legii 544/2001, vizând informații despre lărgirea străzii Turnu Măgurele:









Pasul următor este să mergem în instanță dacă nu ni se răspunde corect, complet și în termen :)

 


Re: Solicitare de informații privind lipsa documentației teh Salvați Cartierul Berceni

Am primit ieri răspuns :)

Nu au fost abordate nici măcar cele mai simple întrebări, precum cea de la punctul 1 care presupunea doar un DA sau un NU, fiind invitat să mă prezint la sediul primăriei pentru a obține acolo informațiile, „având în vedere volumul mare al documentației solicitate”.

Consider că răspunsul este nelegal, echivalează cu un refuz și, ca atare, am solicitat în continuare să mi se răspundă în scris...

 


Home page  • 
Parent forum: Lărgire Str. Luică și Str. Turnu Măgurele (FINALIZAT noiembrie 2019)  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419371 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use