Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2213 posts, 433354 views
 
Go to page:  1  ... 55 56 57 58 59 60 61  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia orex

Magistrala 5. Asa este. Postarile din 04.04.2018 sunt in "cloud" :lol:

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Mai degraba in pom... :roll: Nu m-am exprimat suficient de clar - am zis care e problema, nu si care e efectul: toata activitatea de pe forum de ieri a disparut.
In orice caz, inca lucrez la o rezolvare.

 


Re: Dialog cu administratia orex

Daca ai nevoie de vreun sprijin te rog sa nu eziti in a-l solicita!

 


Re: Dialog cu administratia misterr

Păi mai bine nu mai scriem nimic pînă vedem dacă reușește Costin să facă rost de baza de date de ieri (aia „posibil coruptă”) și să o pună la loc (nu back-up-ul din 03.04.2018 pe care l-au pus cei de la hosting, în care ne uităm acum). Dacă reușește să facă rost de ea, să o repare și să o pună la loc, ce scriem astăzi se va pierde (bine, teoretic se pot adăuga apoi și mesajele de azi, luate din baza de date în care scriem acum, dar e mai mult de muncă). Zic și eu, așa de la distanță...

 


Re: Dialog cu administratia punmeister

Poate Wayback Machine si archive.is ar putea fi de ajutor...

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Nu o sa fac restore la baza de date veche tocmai ca sa nu se piarda ce scrieti acum, o sa incerc sa gasesc o solutie de a insera ce lipseste. Asta doar daca fac rost de baza veche. Dar probabil in weekend o sa ma ocup, maine lucrez...

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Ma ocup acum. Forumul intra in mod 'read-only' pentru ceva vreme (sper ca putina).

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Posturile sunt recuperate. Ma uit acum la mesaje private...

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Baza veche nu are mesaje private de ieri. Stiu ca au fost, doar ca nu mai exista (deci chiar era corupta....cred). In fine, suntem bine, am recuperat ce era mai important.

 


Re: Dialog cu administratia TibiV

Great job !
Da, au reaparut postarile...

:bere:  :bere:  :bere:

 


Re: Dialog cu administratia misterr

Excelent! Mulțumiri și felicitări!

Încă nu a apucat să indexeze mesajele aduse la loc (pe forumuri apare: „Ultimul mesaj: 03.04.2018”, dar în forumuri sînt și mesajele din 04.04.2018).

Mai lipsesc niște poze (de exemplu mesajele de aici aveau niște poze găzduite intern). Pozele externe evident sînt afișate.

A rămas de rezolvat și portalul (încă nu funcționează, zice că certificatul e invalid și ne redirectează către saitul roz) dar asta probabil ține de ei.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Multumesc :bere:

Am resetat contoarele si cred ca e ok acum.

La fisierele atasate urmeaza sa ma uit dar depinde de unde e eroarea. Daca cumva lipseste ceva de pe disc - nasol - n-am backup. Daca e din baza de date, s-ar putea rezolva. Totusi nu vad ce lipseste din linkul tau...

Legat de portal, le-am reamintit acum.

 


Re: Dialog cu administratia misterr

Costin wrote:
Totusi nu vad ce lipseste din linkul tau...
Mesajele de la #andrei11 date ca exemplu aveau fiecare atașată cîte o poză (unul o tăietură dintr-un ziar și unul niște doamne în costum de baie!!!).

Cînd și cînd mai apare mesajul ăsta:

Service Unavailable

The server is temporarily unable to service your request due to maintenance downtime or capacity problems. Please try again later.

Additionally, a 503 Service Unavailable error was encountered while trying to use an ErrorDocument to handle the request.

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Am restaurat din baza de date fisierele atasate... problema e ca ele lipsesc de pe disc. Rezultatul se vede: viewtopic.php?f=104&t=1109&start=2982#p270007, bine ca nu sunt multe. Din pacate n-am ce face, fisierele lipsesc fizic de pe disc.

 


Go to page:  1  ... 55 56 57 58 59 60 61  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use