Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1310078 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 254 255 256 257 258 259 260  ... 444
 
 

📖 Pagination options
  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB anndrei

In acea zona toti tiganii circula fraudulos si distrug autobuzele care in alte zile sunt repartizate in linii civilizate iar calatorii trebuie sa inghita mizeria facuta de ei, intelegi tu?

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB barbuandrei

@anndrei : Ai dreptate cand spui ca in acea zona sunt persoane ce distrug cu buna stiinta autobuzele, deoarece unii dintre ei nu au pic de educatie. Insa daca ne luam dupa acest principiu ar trebui sa se desfiinteze liniile 117, 139, 163. Eu am o alta solutie : Sa se aleaga cele mai proaste autobuze din punct de vedere estetic si tehnic si sa fie 'titulare' doar in acele linii, iar cand acelea nu o sa mai mearga,din diferite cauze (ex. geamuri sparte), sa li se spuna acelor 'calatori' : V-ati batut joc de ele, cum pastrati,asa le aveti.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB cris_m

Eu le-as desfiinta pe acest motiv, i-as lasa sa se revolte si le-as pune conditie ca liniile vor aparea cand se vor comporta civilizat. La primele abateri, la fel. Oprit linia 2-3 zile, refacut linia. Asta e, civilizatie cu binisorul nu se poate :roll:

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB WT_fan06

Și oamenii care își plătesc călătoria ce vor zice? Uite ce proști suntem noi care plătim, că plătim degeaba, că ori ne scot linia ori ne bagă cele mai proaste autobuze. Ei nu merită aceleași condiții ca pe marile linii "civilizate"?

Soluția e să se respecte legea și să se dea amenzi la greu. Să fie controale profunde și să se dea amenzi de să le țină minte. Să vină însoțiți și de poliție, că am văzut că au mai fost colaborări.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB ByOnu

Teoretic, solutia aceasta extremista are sens, practic, in toata lumea transportul public este cel care a scos zonele sarace sau raufamate din starea respectiva. Daca le iei transportul public, nu faci decat sa-i izolezi, ascunzi mizeria sub pres.

Dar da, controale regulate, nu doar bombe de presa, cu politia / jandarmeria, obligatoriu.

 



  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB anndrei

Hitler a avut o metoda mai buna...si a dat rezultate!

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB andrei11

Ha ???   :shock:  :shock:  :shock: Îmi face impresia că ești pe lângă subiect. Oricum e off topic, dacă vrei să dezvolți o poți face la club, dar ești pe un teren nu minat, ultraminat. Vezi cum  îți ții echilibrul...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB andrei11

essco wrote:
ByOnu wrote:
Teoretic, solutia aceasta extremista face sens.....

"Are sens", nu "face sens".

Intervenție moderator.
Mulțumesc de corecție ( are sens / face sens ), dar greșelile se semnalizează la rubrica dedicată Să scriem corect Românește și nu în topicul curent.

https://www.avocatnet.ro/articol_35630/ ... -sens.html

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB Victor92

In urma cu o saptamana, va povesteam despre modificarea traseului liniei 162 din Cartierul Giulesti.

Pana in clipa de fata, nu s-a depus vreun efort pentru a reabilita podul care traverseaza M 900 (Drumul Sabareni). Probabil, traseul va ramane acesta pentru o perioada lunga de timp ...

Am dat o fuga pana la fata locului sa vad care e situatia. Nu sunt multe comentarii de facut, dar solutii ar trebui sa se gaseasca pentru ca podul sa fie refacut, punand in pericol inclusiv circulatia trenurilor ...

La data de 18 Martie 2018, au circulat la schimbul 2 pe linia 162 (in urmatoarea ordine): 4653, 4671, 4998

4671 - Linia 162 - Drumul Sabareni (Statia "Comax") - 18 Martie 2018



162 harta ratb.jpg (133.2 KB; downloaded 3609 times)
DSC_0983.JPG (196.79 KB; downloaded 3610 times)
DSC_0984.JPG (241.33 KB; downloaded 3609 times)
DSC_0985.JPG (274.68 KB; downloaded 3609 times)
DSC_0986.JPG (354.72 KB; downloaded 3609 times)
DSC_0987.JPG (234.24 KB; downloaded 3610 times)
DSC_0988.JPG (268.26 KB; downloaded 3651 times)
Rasadnitei 162, 163.JPG (184.25 KB; downloaded 3609 times)

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB V2A

De astăzi, Dep. Dudești a preluat ture în linia 27. Acum câteva minute a trecut un CH-PPC pe la Budapesta spre Unirii.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB V2A

Orarul vechi și cel nou al liniei 27, cu mențiunea că în week-end a rămas la fel. Cred că turele adăugate în 27 au fost scoase din 34.
27_0.pdf
Orar vechi 27 - Complex RATB Titan
27_0.pdf (28.01 KB; downloaded 168 times)

27_0(1).pdf
Orar nou 27 - Complex RATB Titan
27_0(1).pdf (27.7 KB; downloaded 216 times)

27_50.pdf
Orar vechi 27 - Piața Unirii
27_50.pdf (28.37 KB; downloaded 201 times)

27_50(1).pdf
Orar nou 27 - Piața Unirii
27_50(1).pdf (28.08 KB; downloaded 188 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB Nicu24

Ma mir ca au inceput sa se ocupe si de linia 27 cu suplimentare de ture după ce ani de zile a fost bătaie de joc cu această linie istorică de altfel.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB / STB andrei11

Istorică ar fi fost dacă avea traseul Sat Cățelu ( mă rog, depoul RATB Titan)  - Mihai Bravu - Gara de Nord. Așa, cu traseul actual  e semiistorică.  :mrgreen:

 


Go to page:  1  ... 254 255 256 257 258 259 260  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419386 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use