MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou

 

Topic: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou

688 posts, 219992 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50
 
 

📖 Pagination options
Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou andrei11

shoppy wrote:
Mai este o problema, nu sunt misogin ...

:lol:  :lol:  :lol:
Shoppy, e a doua oară în ziua de azi când m-am distrat copios. N-ai dreptate omule, asta-i sigur. Pe pariu.
:bere:
_______________
Am întrebat " orice femeie " și n-ai dreptate.

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou subway guru

Ba are, desi toate cucoanele sunt obsedate de silueta si merg sa pedaleze in disperare la sala, la metrou stau la coada la lift...asta e, sunt ale noastre si ne sunt dragi!...iar datoria noastra de masculi e sa le protejam si ocrotim!
:bere:
Din pacate liftul nu e o cale de evacuare in caz de incendiu/situatii de urgenta...

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou sab

Stirea asta ne-a scapat ;) ...
Deci daca ninge si este ger, metroul nu prea mai merge pe la suprafata, pentru ca ingheata  (cred ca totusi anul acesta nu s-a mai intamplat pe M2...), dar si lifturile...Pacat ca Romania nu este in Orientul Mijlociu....

http://www.metrorex.ro/_read532-1
26 Februarie 2018
Lifturile exterioare de la metrou vor fi oprite ca urmare a conditiilor meteo nefavorabile.
In conditiile avertizarilor meteorologice din aceasta perioada, Metrorex anunta ca lifturile care fac legatura cu exteriorul statiilor de metrou vor fi oprite timp de 24 ore incepand de astazi,  ora 13.00. Aceasta masura a fost luata pentru siguranta celor  care folosesc ascensoarele exterioare, existand pericolul blocarii acestora din cauza zapezii :?: . In functie de starea vremii, acestea pot fi repuse in functiune mai devreme sau mai tarziu de data anuntata.
Persoanele cu dizabilitati locomotorii care doresc sa ajunga in statie sunt rugate sa apeleze telefonul calatorului 021.9264 (telefon cu tarif normal), pentru a primi ajutorul personalului Metrorex din statia respectiva.
Metrorex multumeste calatorilor pentru intelegere si ii asigura ca toate masurile sunt luate pentru siguranta si confortul acestora.

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou andrei11

Sunt necesare niște răspunsuriserioase.

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou subway guru

Mai intai as vrea sa stiu de la colegi daca lifturile au functionat sau nu si abia apoi sa comentam acel mesaj mai degraba preemptiv, ca tot asa s-a lansat pe piata si stirea ca va fi prapad, sfarsitul lumii, gerul siberian, yeti zapezilor si a fost un vax albina doar ca sa ne putem lauda si bate cu caramida-n piept ce bine ne-am <descurcat> noi cand cu apocalipsa...lipsa...dar am inchis scolile, lifturile si ce ne-a mai traznit prin minte...
Hai ca i/ne-am mai pacalit singuri inca o data...a cata oara?
Ar fi putut sa spuna simplu, direct si onest doar ca avand in vedere temperaturile negative prognozate nu garanteaza functionarea ireprosabila a acelor echipamente si nimeni nu s-ar fi alarmat, panicat ori ofuscat...
:popa:

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Dragos Tanase

Anunțul afișat pe lifturile din stația C. Brâncoveanu, săptămâna trecută
anunt-lift-metrou-CBrancoveanu.jpg (53.62 KB; downloaded 5978 times)
anunt-lift-metrou-CB.jpg (37.25 KB; downloaded 5974 times)

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou sab

Liftul de la Pta Sudului si-a dat "obstescul sfarsit". Este oprit si napadit de infiltratii. Lucrare de mare calitate.
IMG_20190119_192557.jpg (41.49 KB; downloaded 5544 times)

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou GPS

Nici cel de la Apărători nu mai funcționează de ceva timp - mai mult de două săptămâni.

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou ByOnu

Dragos Tanase wrote:
Anunțul afișat pe lifturile din stația C. Brâncoveanu, săptămâna trecută


GOD, cat scoci! Incearca sa indepartezi aia fara sa ramana urme. Metrou de lumea a 3-a... :evil:

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Puss in Boots

Sunt convins ca din cauza conditiilor meteo nu merg lifturile la metrou nici in vestul Europei ca si pe acolo a nins (sau in nord). Am fost la Helsinki in epoci de mari zapezi am umblat sa gasesc un lift care nu merge. Cred ca erau la bauta ca nu am vazut vreunul.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou GPS

GPS wrote:
Nici cel de la Apărători nu mai funcționează de ceva timp - mai mult de două săptămâni.

A fost reparat.

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou Adrian Rosca

Incepand cu data de 15.05.2019, Metrorex a inceput lucrarile de inlocuire a lifturilor de interior/exterior din statiile de metrou Gara de Nord 2 si 1 Mai. In acest sens, pe perioada lucrarilor ascensoarele nu pot fi utilizate.
Timpul necesar de inlocuire este de aproximativ 40 de zile.


http://www.metrorex.ro/_read568-1

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou ByOnu

Comunicatul precedent este din 15 mai 2019.

Ei bine, cu precis 15 ani inaintea comunicatului, pe 14 mai 2004, erau inaugurate cu ridicol de mult fast lifturile de la Gara de Nord 2 și 1 Mai.

108197.jpg (69.18 KB; downloaded 1390 times)

114860.jpg (106.47 KB; downloaded 1390 times)

114858.jpg (103.64 KB; downloaded 1390 times)


Sursa: AGERPRES
Link: https://foto.agerpres.ro/foto/detaliu/114860


*Carcotasii au remarcat deja M3 galbena la GdN.

 


Re: Montarea lifturilor de acces in statiile de metrou punmeister

Intr-o oarecare masura pot intelege fastul avand in vedere ca ele erau primele lifturi la metrou la vremea aceea.

 


Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrou  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420662 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use