MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM6 1 Mai - Aeroport Henri CoandăM6 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discuții până la începerea lucrărilor

2393 posts, 416094 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 99 100 101 102 103 104 105  ... 171
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor shoppy

Prima data am citit "for ever present", defect profesional...

 


Re: Stiri si articole din presa t530

http://m.hotnews.ro/stire/22289263

....
Nu putem incadra in termenul de 2020 pentru linia de metrou Gara de Nord - Otopeni.
Cautam solutii ca sa putem rezolva aceste lucruri, cautam alte metode pentru a le pune in practica.
...

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrar Adrian Rosca

Premierul a mai declarat ca a dezavuat faptul ca linia de metrou care face legatura intre Gara de Nord si Otopeni nu are toata documentatia depusa. "Riscam sa ne trimita inapoi toata documentatia, deci nu ne putem incadra in termenul de 2020 pentru constructia acestei linii de metrou", a spus Dancila

https://www.hotnews.ro/stiri-politic-22 ... nimeni.htm

Pai parca Bruzelu' era extaziat de calitatea documentatiei. Ei?

subway guru wrote:
Pe <surse>...vesti excelente dinspre Bruxelles...cel mai bun si mai prezentabil proiect romanesc de infrastructura...ever presented!
Toata lumea buna de acolo e <in soc> neprovocat...

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor shoppy

Asta este obsedat de gasit cele mai tampite sinonime la cele mai simple cuvinte, ii mai dau si eu cateva, sa nu se mai chinuie cu dictionarele.


 


Re: Stiri si articole din presa Puss in Boots

"Aplicarea acestor metode in practica se va face nuuumai prin...aplicarea acestor metode in practica" si tot asa. Era intr-o sceneta a Vacanta Mare, "sedinta PNCTD", de acum vreo 20+ ani.  Merge la sa radem :lol:

 


Re: Stiri si articole din presa mcosmin

Astia chiar cred ca pot sa sape tunelul intr-un an si 10 luni? Nici daca ar incepe de la ambele capete și sa se întâlnească în mijloc nu ar mai avea timp.

 


Re: Stiri si articole din presa Puss in Boots

Doar daca suntem in bancurile cu poporul chinez. Din pacate noi suntem in alea cu albanezi (si somalezi).

 


Re: Stiri si articole din presa aztec

Nu doar tunelul e problema..la o adica ar putea fi facut......ca asa tunel finalizat avem si la M5 si degeaba

 


Re: Stiri si articole din presa survola

Astia cred că dacă ei au zis că o să fie gata până în 2020 și timpul trece, o să vină 2020 și o să fie gata sigur  :lol:
Uită de detalii ca licitații, consrtuctori, munca propriu-zisă etc.

 


Re: Stiri si articole din presa Puss in Boots

Nici Harry Potter, Gandalf, Zana cea buna si toate vrajitoarele din Salem nu o rezolva pana in 2020.

 


Re: Stiri si articole din presa mcosmin

De rezolvat se rezolva dar trebuie finalizate actele si conceputa o licitație in care sa se expuna clar problema timpului.

 


Re: Stiri si articole din presa George

În 2020 o să avem licitația lansată, eventual.

 


Re: Stiri si articole din presa andrei11

# mcosmin sper că prin " problema timpului " n-ai înțeles 2020  :!:

 


Re: Stiri si articole din presa subway guru

George wrote:
În 2020 o să avem licitația lansată, eventual.

Eu totusi zic 2018...

mcosmin wrote:
De rezolvat se rezolva dar trebuie finalizate actele si conceputa o licitație in care sa se expuna clar problema timpului.

:?:  :?:  :?:

 


Go to page:  1  ... 99 100 101 102 103 104 105  ... 171
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M6 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use