Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Defecte, imobilizări și reparații ale autobuzelor

4714 posts, 1187711 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 104 105 106 107 108 109 110  ... 337
 
 

📖 Pagination options
Re: Mentenanţa autobuzelor Gabi23

Victor92 wrote:
Dupa o perioada consistenta de imobilizare, 4765 a revenit de la Autobaza Titan. Astazi ... pe linia 335.

A stat imobilizat din toamna anului 2013. Se vede că a stat mulți ani, în prezent mai are încă unele probleme, care urmează a fi remediate...

Bd. Nicolae Grigorescu
4765 - 335 - 07.01.2018.JPG (319.62 KB; downloaded 2663 times)

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

De la Autobaza Militari, 4421 a revenit la traseu. S-a defectat in Octombrie 2016, cand motorul i-a "crapat" pe linia preoraseneasca 406 - unde avea licenta.

4421 - Linia 137 - Statia "Pod Eroilor"



 


Re: Mentenanţa autobuzelor Andrei997

În această dimineață l-am văzut pe 4398 - Autobaza Ferentari[/b:3kt9trob] ieșit la stradă în linia 141.  :D

 


Re: Mentenanţa autobuzelor cris_m

GPS wrote:
4168 era astăzi în 102.
4168 surpins azi asupra faptului in 311, cu un sofer de nota 10  :)


 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor V2A

După o lungă absență a revenit la traseu 4898, pe linia 116.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor mihai565

Un lot de 10 autobuze urmeaza sa ajunga la TULCEA, primele 5 sunt : #4471,#4119,#4523;#4525,#4264

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Asta ar fi ultima pe 2018, trimiterea de autobuze la Tulcea si eventual sa nici nu le mai trimita inapoi...

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Victor92

De unde ai aceasta informatie?

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Macar sa le trimita autobuze care sa aiba terminatia de numar de parc de la 1-10 ca sa nu trebuiasca sa decolanteze decat primele 2-3 cifre :D

 


Re: Mentenanţa autobuzelor Puss in Boots

Eu am citit despre asta pe sectiunea Tulcea si am si intrebat acolo de unde e asa sigura plecarea de Mercedesuri cand propriile nevoi ale RATB nu sunt adresate ca lumea. Pacat ca RdS si DAF nu mai circula, le puteau trimite pe alea. Pana sa fie o stire oficiala eu raman circumspect. Dar evident, in liota de decizii tembele cu autobuzele RATB sa mai fie una la rand nu m-ar mira in fond si la urma urmei.

 


Re: Mentenanţa autobuzelor dany

Si da, asa este, RATB trimite autobuze la Tulcea, din ce se pare aproximativ fiecare autobaza va trimite cate unul, informatia imi este confirmata de un sofer de la Titan care a discutat cu titularii de pe 4525.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor anndrei

Cand va spun ca este bataie de joc din partea sefimii RATB! Se vaita ca nu au masini dar ei trimit la Tulcea... imi mai spune Gabi23 ca nu imi convine nimic, normal ca nu imi convine sa astept un autobuz 50 de minute!

 


Re: Mentenanţa autobuzelor andrei11

E normal să ajuți pe cineva dacă  are un necaz așa de mare, n-am fost atent / nu vreau să verific, dar parca trei sferturi din flotă a fost distrusă.
Unde e flota mai mare nu se observă dacă se împrumută autobuze.
Așa, autobuze de aiurea de care nu are nevoie nimeni să le trimită la Tulcea nu cred că există în țară.
_____________
Hai să privim și reversul medaliei, trei sferturi din TOATE mijloacele de transport în comun bucureștene ( inclusiv metroul ) să spunem că la un moment dat ar fi total și definitiv indisponibile...
Știi vorba aia, sătulul nu-l crede niciodată pe cel flămând.
Mai degrabă un flămând îl ajută pe altul.
Că tot cineva de aici îi lăuda pe nemți, să fi dat nemții 20 autobuze cu titlu de ajutor orașului Tulcea. Habar nu am la câte secunde iese un Mercedes  de pe banda de montaj dar cred că lipsa a 20 autobuze nici nu se observa așa de repede.
Și da, nu date moka, le-ar fi plătit Tulcea în 2 - 3 ani.
# anndrei dacă RATB s-ar fi ocupat de mentenanță așa cum trebuie nu ar fi fost așa de multe autobuze << căzute >>.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Mentenanţa autobuzelor anndrei

Nu am stiut stirea cu Tulcea, acum am aflat! Sunt trimise definitiv ?

 


Go to page:  1  ... 104 105 106 107 108 109 110  ... 337
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use