Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovAutobuze STB

 

Topic: Achiziții de autobuze Euro 6 în perioada 2017-2020

1272 posts, 301178 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 91
 
 

📖 Pagination options
Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

Concedii placute la primarie, în rest să-i ia  :evil:  pe bucureșteni!

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Ce lalaiala de doi bani jumate......rusine ar fi putin spus. Macar asa de ochii lumii a si zis de ce? Sa avem de ce rade, nu de alta...

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Robert24

Ce lege le permite sa amane atat? Plus nu se vor mai putea respecta termenele din CS.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Andrei98

Nu inteleg cu ce justificare amana anuntarea castigatorului cu 3 luni.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 WT_fan06

Eh, cum de ce? Data din calendar e  mai mult decât sugestivă. Sărăcuții de ei, doar n-or munci de sărbători, nu?... Poate da, dar pe teme ce sunt în strânsă legătură cu protestele.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 aztec

Autobuzele astea trebuiesc si platite...nu?
Cu ce? Ca vine iarna....bugetara.
Apoi...noi am vrut, am facut licitatii, am avut ghinion ca SAEP-ul a avut erori, am avut contestatii, am analizatai bine, am reluat. Pe 1 martie se anunta castigatorul, iarasi contestatii, iarasa amanari..si uite asa vrem, dar nu putem...poveste veche.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 gvladm

Se lanseaza Citaro C2 Facelift pana se misca ei... Doamne fereste sa mearga vreo licitatie fara probleme...
Cat despre autobuze, sper sa castige Mercedes, MAN probabil a facut oferta pentru LC-ul vechi, Karsan (sau BredaMenarini Bus) sunt vechi si urate, iar cu autobuze Otokar am mers prin Malta recent si mi s-au parut decente, dar nu stiu care sunt sansele sa castige.
Pana in martie mai vedem ce se intampla, poate a treia oara e cu noroc :D

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Daddy

Este incalificabil ce se intampla, nici nu mai merita discutat desi e de mentionat ca cineva este creditat cu sanse sa ajunga sef de stat dar institutia condusa in prezent de aceasta persoana nu poate incheia o amarata de licitatie promisa de mai bine de un an. Promisa "de urgenta" in vara lui 2016, inceputa in vara lui 2017 si cu primele vehicule sosite posibil in a doua parte a lui 2018.

Acum se intelege de ce monteaza AC pe euro 3. Un prim lot din autobuzele noi, conform contractului, vor veni cel mai devreme in august 2018, in caz ca nu se mai amana, suspenda, etc.  Se amana pe cat posibil spre electoralele din 2019 si 2020. Posibil ar fi sa doreasca sa foloseasca acel imprumut de la BERD (100 mil.) ca sa aiba bani in buget pentru prostii. Bugetul pe 2018 in schimb va fi aerisit, statui, catedrale, asistenta sociala.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Florinds

Costin wrote:
N-a dat nimeni spaga inca. :evil:
 :bere: Sau poate sunt nemultumiti de cat a iesit, fac licitatie olandeza acum cu spaga.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 neb1

http://www.economica.net/primaria-cumpara-42-de-autobuze-electrice-cu-26-de-milioane-de-euro_147538.html#n

Primăria Capitalei va cumpăra în primă fază 42 de autobuze electrice din cele 100 anunţate, la o valoare de 26 de milioane de euro cu tot cu TVA, arată un proiect de hotărâre pentru aprobarea studiului de fezabilitate în şedinţa CGMB care va avea loc pe 19 decembrie.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 Puss in Boots

Bine ca tot cumpara autobuze, de altceva n-avem nevoie. Sa mai zic de infrastructura, rezolvat traficul... macar alea 42 nu or sa polueze cat stau. Tot e ceva nu? Goooool Firea, 1-0.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 GPS

Eu zic să cumpere în plus și 84 de captatoare.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 punmeister

E bine ca se cumpara 42 de autobuze electrice si nu 150 cat dorea ea.

 


Re: Achizitii de autobuze noi in perioada 2017-2020 RATBCFR FaN

Daca o sa cumpere RATB 100 autobuze electrice,ce sa va intampla cu acele 400 autobuze (cu 3/2 usi si articulate )? Sau cumpara si una si alta? :?:

 


Go to page:  1  ... 22 23 24 25 26 27 28  ... 91
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Autobuze STB  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 421015 posts in 5245 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use