Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii

 

Topic: Refacere covor asfaltic

1070 posts, 278473 views
 
Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 77
 
 

📖 Pagination options
Re: Refacere covor asfaltic Chev Celios

Exact schema asta e pe sensul spre Obor.Nu stiu de ce nu au folosit-o si pe sensul spre Fundeni.

 


Re: Refacere covor asfaltic Sava_6115-6315

O prima bila neagra pentru madam primar: asfaltul turnat in primavara pe Sos. Fundeni, in zona intrarilor in spitalul Fundeni s-a valurit si chiar au aparut galme. In stilul asta , in 2-3 ani vom reasfalta tot ce se toarna acum. :popa:

A doua bila neagra pentru primarita de Voluntari: majoritatea lucrarilor la partea carosabila se executa in stil ad-hoc inainte de sosirea sezonului rece. Anul trecut am zis ca e accident faptul ca se asfalteaza in noiembrie-decembrie. Dar se pare ca devine obisnuinta! :evil:

O a treia bila neagra, tot catre Voluntari merge: se mai fac controale pe santiere, procese verbale, faze determinante?? Intreb deoarece pe Colentina ( cel putin acolo am observat eu) raschetarea asfaltului s-a facut cu o freza cu dinti tociti,uzati. Rezultatul: in urma raschetarii au ramas santuri in asfalt. Le-am simtit cu masina, dar mai ales cu bicicleta, cand putin a lipsit sa nu pup la propriu opera de arta a mesterilor Manole. :evil:  Teoretic, dupa raschetarea asfaltului nu trebuie sa ramana santuri, ci o suprafata mai neteda.

In rest, numai  de bine... :popa:

 


  • clt
  • Posted:
  •  

Re: Refacere covor asfaltic clt

Sesizare la primarie. Mai mult ca sigur lucrarea are garantie, conform prevederilor legale.

 


Re: Refacere covor asfaltic Saint666

Vin si eu cu o bila neagra pentru...cine e responsabil.
S-a reasfaltat Stefan cel Mare de cateva saptamani bune, insa inca lipsesc marcajele de pe unul din principalele bulevarde ale orasului.
Se circula superb seara in aglomeratie pe 2-3-4 benzi, in functie de imaginatia fiecaruia.

 


Re: Refacere covor asfaltic Sava_6115-6315

Marcajele sunt alta mancare de peste: licitatie separata cu tot tacamul. Acum doua ierni parca, a trecut sezonul rece cu multe bulevarde nemarcate "gratie" caietului de sarcini facut cu dedicatie care s-a contestat muuult si bine. Mai e si treaba cealalta: chiar daca sunt marcaje, multi le ignora cu desavarsire. Asa ca ne descurcam pe stilul turma!

 


Re: Refacere covor asfaltic shoppy

Se decoperteaza pe undeva prin Baneasa pentru ca se tot aduce bitum decopertat si se basculeaza pe terenul nefolosit de langa Phoenicia( http://wikimapia.org/#lang=ro&lat=44.49...3&z=18&m=b )(sau poate vor sa faca o parcare).

 


Re: Refacere covor asfaltic stefan_br

De ieri s-a inceput asfaltarea strazii Baba Novac, dinspre Mihai Bravu spre parc, sens Titan (momentan).

 


Re: Refacere covor asfaltic TibiV

Miercurea trecuta au incepu sa frezeze Serban Voda de la Eroii Revolutiei spre Cutitul de Argint.
Vineri seara era asfaltata banda 1 pana la Policlinica Cutitul de Argint.
Astazi se chinuiau cu portiuna Cutitul de Argint - Adesgo...

Dar numai sensul spre centru, Eroii Revolutiei -> Sincai...

 


Re: Refacere covor asfaltic icelexy

Se pare ca avem uzura noua pe un sens de pe Calea Floreasca.

 


Re: Refacere covor asfaltic TibiV

Cutitul de Argint - Sincai este gata de saptamana trecuta, iar ieri au asfaltat si centrul intersectiei Tineretului-Sincai-Cantemir.
S-au apucat saptamana trecuta si de sensul Sincai - Cutitul de Argint.
De la Sincai pana la Adesgo este gata, iar in seara asta la ora 21 era actvitate intensa pentru asfaltarea benzii 1 intre Adesgo si Cutitul de Argint (banda 2 este gata)
De la Cutitul de Argint la Eroii Revolutiei este doar frezat. Sper ca de data asta sa "le iasa" asfaltarea si la coltul Al Padrino...

 


Re: Refacere covor asfaltic Costin

Sunt curios daca fac ceva cu trecerile peste liniile de tramvai in Piata Eroii Revolutiei... Ca sunt catastrofale.

Intreb ca adresele din intersectia propriu zisa sunt tot pe Calea Serban Voda, deci daca ei au contract sa o refaca, atunci ar fi logic sa intre si in intersectie.

 


Re: Refacere covor asfaltic TibiV

Pai asta ziceam si eu...
Pe coltul Al Padrino (unde mereu a fost horror, soferii franau ca sa fie socul mai mic) au frezat exact pana la linia de de tramvai, sensul spre Viilor...

 


Re: Refacere covor asfaltic Costin

Eu ma refeream la toate. Pe directia Oltenitei, peste liniile spre Sos. Giurgiului, e chiar mai rau...

 


Re: Refacere covor asfaltic TibiV

Asa este...
Am uitat de alea, nu stiu daca folosesc ruta aia de 15-20 de ori pe an...

 


Go to page:  1  ... 61 62 63 64 65 66 67  ... 77
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări de modernizare și extindere a infrastructurii  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419390 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use