Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Circulația în format "trenuleț"

307 posts, 112011 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 22
 
 

📖 Pagination options
Re: Circulatia in format "trenulet" ikarus13

Sau cazuri in care cel din fata merge mult prea incet si cel din spate care merge normal il prinde fara sa vrea. Unii o fac intentionat cum ai spus tu(ca sa stea mai mult la capat) si unii o fac pur si simplu fara sa vrea. Sunt recunoscuti prin autobaze/depouri vitezomanii si cei care merg prea incet...
Nu stiu ce zice bine colegul nostru alliens. Astept si eu raspunsul lui la ce a fost intrebat de Andrei11.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Puss in Boots

Poate alliens e lucica si atunci sa nu ne stresam prea tare :D

 


Re: Circulatia in format "trenulet" V3nt0R

Ah, pe vremuri pe la inceputurile forumurilor de transport, cate exemple de orasele de maxim 50.000 de locuitori din Germania si Elvetia se mai dadeau, despre cum nu isi explicau anumiti useri de ce acolo autobuzele sosesc la timp, orarele din statii sunt respectate la secunda, iar la noi in Bucuresti asa ceva nu se poate...
Sa fim seriosi, orice traseu cu peste 10 ture care traverseaza axele N-S sau E-V, Bd. Iuliu Maniu, zona Eroilor, zona Baneasa - Arcul de Triumf, zona Bucur Obor - Doamna Ghica, sau zona Ghencea - 13 Septembrie, va avea macar un caz sau 2 pe zi cand pe acel traseu vor ajunge 2-3 vehicule in format trenulet . Hai sa ne luam si noi de soferi si dispeceri doar din ce merita. Cum sunt exemplele din Drumul Taberei pe care le stim cu totii, cu traseele care vin in trenulet dinspre cartier pe bulevardul complet gol, dupa ce te uiti dupa ele 25 de minute .

 


Re: Circulatia in format "trenulet" cris_m

Trenulet cu 3 vagoane mai devreme in 311, protagonisti turele 1, 2 si 3 (4158, 4495, 4834). De mult timp n-am mai vazut asa express... :roll:

 


Re: Circulatia in format "trenulet" alexian

Frumos o fi sa pierzi un asa trenulet:70+70+79+79.:evil:

 


  • Tom
  • Posted:
  •  

Re: Circulatia in format "trenulet" Tom

Se pare că pe linia 406 s'au săturat să vină otobelul comunal la 3 minute înaintea autobuzului, așa că au început autobuzele să meargă tot așa unul după altul. Cel puțin dimineața așa mergeau, dar din păcate în sensul opus celui în care aveam nevoie. Din partea opusă n'a venit decât un Pelican.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Saint666

Am facut eu saptamana trecuta o reclamatie pentru un trenulet de 14 cu 36 la Diham spre Pantelimon.
Dimineata la 8:30 dupa un 36 a mai fortat semaforul la dreapta pe Chisinau si un 14, aproape complet pe rosu, exact cat sa nu fie nevoit sa ia calatorii care nu aveau cum sa traverseze pana la refugiu (cei ce n-au prins 36-le). Asa ca a mers mai mult gol si imediat in spatele primului tramvai, de pe 36.

Raspunsul de la ratb:

"Ca urmare a mesajului dumneavoastra, inregistrat cu nr. 97870, va comunicam ca pentru fiecare linie in parte exista parametrii de exploatare diferiti (lungime traseu, parc programat, interval de succedare etc.), astfel incat nu este posibila corelarea vehiculelor din linii diferite pe durata intregii zile, in unele cazuri inregistrandu-se sosiri simultane in statiile comune de pe traseu.
De asemenea, fiecare vehicul circula dupa un program propriu, iar stationarile nejustificate de pe traseu pot conduce la perturbarea ritmicitatii in linia respectiva.
Va multumim pentru intelegere!"

 


Re: Circulatia in format "trenulet" 1.cremsnit

In traducere, RATB spune: asa, si?

Nimic nou din partea unor incompetenti.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" ByOnu

Trenulet 605 azi cand se circula chiar lejer, au plecat lipiti de la Sf. Vineri. Vina este a celui din fata care si-a prelungit pauza voluntar.
22782229_1288919644553318_1406847727_n.jpg (95.77 KB; downloaded 4234 times)

 


Re: Circulatia in format "trenulet" andrei11

Ei na, V3A - ul are capacitatea de aprox 300 oameni, autobuzul 100. Așa că dacă au plecat două inseamnă ca sunt numai 2/3 dintr-un V3A. Nu-i mai criticați atât.

 


Re: Circulatia in format "trenulet" cris_m

:lol: :lol: Mi-a placut asta!

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Florinds

Inseamna ca ar fi OK si cu trei sau patru vagoane, dar daca e asta toata flota. :)

 


Re: Circulatia in format "trenulet" Puss in Boots

andrei11 wrote:
Ei na, V3A - ul are capacitatea de aprox 300 oameni, autobuzul 100. Așa că dacă au plecat două inseamnă ca sunt numai 2/3 dintr-un V3A. Nu-i mai criticați atât.


Dar Low-Floor 100% :D

 


Re: Circulatia in format "trenulet" WT_fan06

La ce bandaje au unele tramvaie, cred ca se claseaza lejer ca "low floor"... poate de aceea le tin asa.  :o

 


Go to page:  1  ... 6 7 8 9 10 11 12  ... 22
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420653 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use