MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM6 1 Mai - Aeroport Henri CoandăM6 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discuții până la începerea lucrărilor

2393 posts, 416771 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 84 85 86 87 88 89 90  ... 171
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor subway guru

Nici fachiri sa fi fost si nu aveau cum sa 'consume' 6miliarde pe final de an...

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor alex230ro

andrei11 wrote:
:shock:  E ceva care-mi scapă...Ăia sunt departe de stație, sunt  pe partea dreaptă a șoselei ( cum te duci spre Otopeni ), vizavi de Selgros  iar tunelele presupun că sunt pe sub DN 1... Stația e după Selgros și e pe partea stângă a șoselei  ( cum te duci spre Otopeni ). Sau s-au schimbat planurile,  sau o fi vorba ce CV interstație...

Corect asa stiam si eu, ceva nu se leaga, as intelege ca merg pana la KIA apoi brusc in diagonala pe partea stanga (vorbesc cum se iese din Bucuresti) sa nu fie vorba de BMW ?

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor Florinds

subway guru wrote:
Nici fachiri sa fi fost si nu aveau cum sa 'consume' 6miliarde pe final de an...

:)) Pana acum ne plangeam ca nu avem bani, acum ne plangem ca nu avem timp sa ii cheltuim.  :bere:

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor shoppy

Or fi fost prevazuti pentru cumparat metrouri, si cum licitatia s-a anulat, hopa ca suntem atat de prosti ca nu mai avem ce face cu banii, si mai greu de organizat alte furtisaguri ca e cam din scurt, nu cumva sa ajungem cu ei necheltuiti la sfarsitul anului ca ne vede toata lumea cat de prosti suntem, lasa ca ii taiem la 1 septembrie cand sunt toti ametiti dupa concediu si cu gandu la scoala ca se prind mai putini, ce destepti suntem.

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor subway guru

Se depuse ‘aplicatia’ pe fonduri...pe ‘maismis’...acum ‘mingea’ e in terenul MT...OIM si MDRAP-MFE!
Hai sa-i vedem ‘la treaba’!...si cat au sa o ‘lalaie si labareasca’...in stilul propriu!
:bere:

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor Adrian Rosca

Pai n-ai auzit ca s-au ciuntit fondurile Metrorex? Ia ghici care e primul proiect care pierde bani?  ;)

 



Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor Adrian Rosca

Ba eu ma gandeam ca o sa taie cele 51 milioane credite bugetare de la M6.  ;)

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor subway guru

Sezi bland...pentru M6 e important un singur lucru, ok-ul pentru ‘fast forward’ de la Bruxelles...eu personal n-am nicio neliniste, dau 99% sansa de succes, ‘aplicatia’ e ‘beton armat cu fibra de carbon’!...ramane sa vedem rezultatul, sper cat mai curand!
:bere:

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor WT_fan06

Si 1% de unde ar putea proveni?  8-)

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor andrei11

E o vorbă, niciodată să nu spui niciodată. Mai sunt și alte proverbe pe aceeași temă.

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor subway guru

WT_fan06 wrote:
Si 1% de unde ar putea proveni?  8-)

Tineretze, 100% siguri sunt numai imbecilii!!!...in imbecilitatea lor...ca nu exista in ‘natura’ si in viata reala certitudine totala, totdeauna e un loc pentru ‘imprevizibil’...altfel lumea ar fi ‘imuabila’!...asa sa stii si sa bagi ‘la cap’!!!
:bere:

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor mcosmin

Mai mult ca sigur M6 va fi si ea intarziata, tratament gen M5. De cand tot ne ameninta ei cu magistrala asta, puteau sa o termine pana acum si incepeau si M4 in sud...

 


Re: Discutii pana la inceperea lucrarilor Robert24

E cineva sanatos la cap care crede ca M6 va exista mai devreme de 2030? Ca sa nu zic 2035....

 


Go to page:  1  ... 84 85 86 87 88 89 90  ... 171
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M6 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use