Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Linia circulară 1/10: Romprim - Pasaj Basarab - Romprim

1057 posts, 264937 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 76
 
 

📖 Pagination options
Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) BIGRED1984

Nu are cum sa nu mearga in W/E, o fi traficul mai redus dar nici chiar asa.
Iar odata ce se reobisnuieste lumea cu tramvaiul, multi or sa-si modifice traseul.
La parcul de la Palatul Copiilor, la Obor, la Dristor ... la stadione , Arena si Dinamo... ce rost are sa ocolesti din Berceni cu metroul daca ai 34 rapid.
(asta sperand ca o sa avem intervalul de succedare dinainte de inchidere, de 5-7 min)

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) Puss in Boots

Asa ma gandesc si eu si asa probabil va si fi, dar cand dai peste o chestie ca aceea de mai sus, stiind cum se fac lucrurile la noi, nu poti sa bagi mana in foc ca nu poate fi si asa. De-asta zic.

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) drbm

S-o întrebăm pe "marea cârmace"?

Poate revenim și la apa caldă cu program?

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) ByOnu

De pe cabview este demn de remarcat si urmatorul aspect: tramvaiul ajunge la primul semafor de la Pasajul Mihai Bravu la minutul 12:00 si paraseste pasajul la minutul 17:00. Deci 5 minute, din care 3 minute statul la semafor. Asta da prioritizare a transportului public.

 


Re: Linia circulară 1 - Șura Mare - Pasaj Basarab - Șura Mar andrei11

:?:
Păi așa era și până acum, dar veneau  ambele de pe << Olteniței >>. Nu aveai voie nici atunci să intri în terminal și trebuiai să te duci la stația de pe  << Giurgiului >> .

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) Nicu24

Deci 34 nu va circula sâmbătă si duminica? păi ce afacere e asta?  ma astia-s tâmpiti de la RATB ?
La ce s-au mai apucat să reinfiinteze 34 daca sambata si duminica o sa circule doar 1?
Vai de capul lor !!

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) Puss in Boots

Stai ca inca nu e nimic concret. Poate fi o gafa IT. Sper sa fie, adica :) La cum merg lucrurile dpdv IT pe la ei, praf si pulbere e putin spus. Deci nu putem avea incredere decat in ceea ce vedem la strada, nu in chestii anuntate pe site sau pe diverse platforme.

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) Costin

Evident ca e gafa. Ieri a circulat. Ce sens ar avea sa fi fost prima si ultima duminica in care circula?...

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) drbm

De acord că pare o glumă proastă. Dar, până una-alta, este informația oferită de către RATB.

Oricum, dacă ne luăm după site-ul regiei, ieri s-a circulat "under cover", nefiind postat decât tardiv comunicatul și deloc traseele în listă.

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) Nicu24

Si eu tind să cred că este o gafa de zile mari ,este un non-sens, de altfel cred ca sunt niste probleme tehnice ca nu am putut descărca formatul pdf la traseele de tramvai .

 


Re: Banu Manta - Mihai Bravu - Vacaresti (linia 34) drbm

Nu este activ link-ul pentru deschiderea. pdf de pe numele stațiilor, la cele două "nou reînființate" linii. Se deschide online orarul trecerilor prin stație, la click-ul dat pe numărul stației în listă.

 





Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15  ... 76
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419376 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use