MetrouTrenurile de metrou din București

 

Topic: Trenurile și ramele ASTRA/IVA (BM1)

1205 posts, 446135 views
 
Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Trenurile ASTRA/IVA freyutz

Nu s-a reactivat nimic. TEM ala a stat activ alaturi de multe altele, de cand a fost retras din M3. Nici macar dat jos de la curent nu prea a fost din 2014 (si nu, nu glumesc cu asta  :) )

TEM-uri cu Dimetronic sunt intr-adevar 10 si sunt active. Fara dimetronic mai sunt cam 6-7 active si alte cateva ce se pot reactiva.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA abc_XC

Am observat in aceasta saptamana mai multe vagoane care au fost mazgalite din nou cu graffiti,  geamurile fiind complet acoperite cu vopsea. Vagoanele 039 si 105 sunt victimele vandalismului.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

De parca e ceva nou... :lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA shoppy

Generatia McDonalds, cineva tot trebuie sa vanda  sendivsh la McDonalds.
.............Mc Donald's............................sandviș / sandwich...Mc Donald's

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA WT_fan06

Are cineva date exacte despre conditia actuala a garniturilor, va rog? Cate in functiune, cate in depouri (exploatabile la nevoie) si cate "intr-o lume mai buna"?  :geek:

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

In exploatare sunt 15 trenuri pentru M4. 10 cu Dimetronic, 5 fara.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA Puss in Boots

Toate 15 pentru M4? Pe M1/M3 nu mai e niciunul de rezerva? Stiu ca la Crangasi era o IVA stationata mai mereu si iesea la ore de varf intre Crangasi si Dristor, facea cateva curse cred si se retragea.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

La linia 3 Crangasi ai sa gasesti rezerve BM2/BM21 sau rezerva IVA pentru M4.
Pe M1/3 n-ai sa mai vezi IVA pe traseu, cel putin pana la inaugurarea lui M5.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA GPS

Dacă nu ma insel in Depoul Militari sunt vreo 10-15 rame pentru casat, bine acum cu un pic de voința cred ca le pot repune pe picioare, nu văd de ce nu ar face-o. Ar scoate lejer 13 trenuri pentru M5 + 2 rezerve. Știu ca sunt vechi bla bla bla, dar pana și Guru le lauda, cel care e cu sistemul de semnalizare cel mai modern și performant; cred ca mai pot merge încă o vreme.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA anndrei

Oare de ce nicio IVA nu mai are stergatorul de parbriz? Am vazut poze cu ele noi si era prezent.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA mcosmin

Pentru ca nu au nevoie.

 


  • anndrei
  • Posted:
  •  

Re: Trenurile ASTRA/IVA anndrei

Nevoie au! Mai ales cand ieseau din tunel la Berceni si ploua afara. La fel si in depoul Militari, trenurile fac manevrele afara.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA shoppy

Nu mai circula decat pe M4 si la Ciurel, care este subteran, deci nu mai au nevoie.

 


Re: Trenurile ASTRA/IVA punmeister

@shoppy
Sunt si cateva TEM-uri IVA cu Dimetronic domiciliate la Militari.
@anndrei
Oricum eu stiam ca astea pe vremuri aveau acele stegulete ale statului comunist pe boturile trenurilor.

 


Go to page:  1  ... 40 41 42 43 44 45 46  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Trenurile de metrou din București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use