Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Despre atasarea pozelor

133 posts, 71788 views
 
Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9 10
 
 

📖 Pagination options
  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Despre atasarea pozelor GPS

WT_fan06 wrote:
"Sorry, your attachment quota has been reached. Please delete some of your previous attachments and try again."

Asta imi scrie cand vreau sa pun o poza. Are legatura cu limita de upload de 50MB, nu? :roll:
Am folosit functia search si am vazut ca si altii au avut probleme dar nu vreau sa imi fac cont flickr.

Da, ai atins limita de 50MB. Îți porți face ori flickr ori imgur, ambele sunt ok.

 


Re: Despre atasarea pozelor misterr

Nu, imgur nu e ok. De fapt e varză și se tot discută, dar nu s-a rezolvat nici acum:

https://community.imgur.com/t/rearranging-album-images-by-date-name-etc/29616
https://community.imgur.com/t/solution-to-images-uploading-out-of-order/35238/2
...

De flickr nu mai spun, că am spus atunci cînd am renunțat la el.

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Imgur si flickr sunt ok si le recomandam pentru ca nu dispar pozele. Din acest motiv NU recomandam alte solutii, iar unele cunoscute pentru problemele pe care le au sunt banate (pboto bucket de exemplu).

Misterr, ai 1gb spatiu pe forum, ca membru silver. L-ai terminat deja?

 


Re: Despre atasarea pozelor misterr

Costin wrote:
Imgur si flickr sunt ok si le recomandam pentru ca nu dispar pozele.
Sînt ok dacă doar te uiți la poze, fără să încarci.
Costin wrote:
Misterr, ai 1gb spatiu pe forum, ca membru silver. L-ai terminat deja?
Mie așa îmi apare:

3410 fişiere ataşate

DISC USAGE
Used:1020.3 MB
Free:3.7 MB

 


Re: Despre atasarea pozelor stefan_br

Salutare, am observat in ultima vreme ca anumite poze postate de unii dintre voi nu mai pot fi vizualizate.

In cazul in care schimbati gazduirea acestora si vreti sa ne dati o mana de ajutor pentru a nu ramane cu pagini albe ne puteti scrie aici ce poza ati dori sa fie repusa si de unde (atasati link), in consecinta pozele ce nu mai pot fi vizualizate pe forumul nostru vor fi sterse .

link poze.jpg (31.69 KB; downloaded 6478 times)

 


Re: Despre atasarea pozelor WT_fan06

Vin cu o problemă:

Am încercat să inserez un album de pe flickr ce conține 40 de poze, însă slide-show-ul îmi arată numai primele 10 poze. Cum fac să apară toate pozele în slide-show? Altfel pun 40 de poze manual, câte 10 câte 10?

Mulțumesc.

 


Re: Despre atasarea pozelor TibiV

Probabil are legatura cu faptul ca de anul trecut s-a limitat (si bine s-a facut...) numarul maxim de poze per postare la 10.

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Nu are legatura. Albumele flickr sunt construite cu un tool "third-party" (adica nu e nici al nostru, nici al flickr) deci poate fi de acolo. Pe de alta parte, incarcarea imaginilor in albume nu este sincronizata cu incarcarea paginii (si e foarte bine asa in cazul albumelor mari). Eu stiu sigur ca am vazut afisate albume cu mai mult de 10. Poate trebuia sa mai astepti putin sa se incarce si restul.

 


Re: Despre atasarea pozelor WT_fan06

Acest "tool" îmi perminte să pun numai 10 poze, prin metoda cu copiatul numărului albumului și folosind funcția flickr-album.
Însă, dacă merg pe pagina aplicației, https://flickrembed.com/ , pot să aleg și limita pozelor, pe lângă alte setări.
Problema e că nu mă pricep să scot acel cod și să îl pun aici ca să îmi arate albumul.
Mă puteți ajuta?

 


Re: Despre atasarea pozelor Costin

Nu poti folosi cod HTML pe forum, in mesaje. O sa ma uit, dar nu promit exact cand, sunt foarte prins perioada asta.

 


Re: Iluminat public TibiV

Cum se poate face embeded din Imgur aici pe forum
Right click pe poza, copy image adress, paste în postare, selectat textul complet cu linkul pozei, apăsat butonul "img" din bara de sus, de deasupra ferestrei în care scrii postarea.





Da "QUOTE" la acest mesaj si vei intelege.

 


Re: Iluminat public Cristi N

Mai poti folosi si varianta in care dai click stanga pe poza in pagina imgur, iar in dreapta vei avea mai multe variante de link-uri care duc la poza ta. Dai copy la adresa BBCode (message boards & forums) si paste in postul tau.

Incearca sa nu inserezi foarte multe poze intr-un singur post, eventual sa lasi cate un rand liber intre fiecare doua poze consecutive.

 


Re: Despre atasarea pozelor faraonul

Mulțumesc mult TibiV, Cristi N si Andrei11.

 


Re: Filme cu vehicule de transport in comun ByOnu

viewtopic.php?f=19&p=279923#p279876
Andrei, o sugestie. Nu mai edita fotografiile prin a lipi acea casuta acolo. Din simplul motiv ca fotografia este alterata. Pur si simplu incarca-le si mentioneaza in text sursa, linkul, anul etc. ;)

Doar o parere. :bere:

 


Go to page:  1  ... 3 4 5 6 7 8 9 10
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use