Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)

 

Topic: Discutii dupa inaugurarea lucrarii

1025 posts, 161668 views
 
Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 74
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

Care masina de pompieri, ca inca nu am vazut-o?!  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului neb1

20170718_143307.jpg (882.54 KB; downloaded 2258 times)


Cum sa nu vezi masina de pompieri?  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

neb1,
asa se intampla uneori in viata...

Literatura universala: "sa nu vezi padurea din cauza copacilor" !...
:lol:  :lol:  :lol:

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

Stiu poza, dar nu am reusit sa ma concentrez si sa vad unde e ascunsa masina aia de pompieri. :D

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului shoppy

Fiti atenti ce fata are gigi cu seapca, si nici nu trebuie pusa o sageata spre el, deja are si ditai sageata :lol: .

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului MikeT

E blocat si el pe... masina de pompieri. :))

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului ByOnu

In ce sat este facuta fotografia aceasta? Cred ca s-a amesteat prin pozele de la Piata Sudului din Bucuresti, Capitala Romaniei.



 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Stai liniștit, că dacă te duci la Piața Romană și o iei prin Lahovari pe Eremia Grigorescu, sînt unii care cresc în curte porci, găini...
Sau o iei invers, prin bd. Dacia, pe Griviței (zona între Mircea Vulcănescu și Berzei), tot cam așa.
Și atunci cum ai vrea să fie în Berceni, unde aproape începe porumbul?!

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului cris_m

Nu vad care e problema sa ai plante (bine, nu buruieni ca aici :roll: ) in oras. De curand am fost in Slovenia, unde aveau lanul de porumb in oras. Arata foarte frumos vreau sa spun :)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului misterr

Acolo pe fundal e un teren viran cu vegetaţie spontană (de care nu se atinge nimeni, pe acelaşi principiu cu „Delta Văcăreşti” care e alături - probabil vrem să mai facem nişte „delte” mai mici).
Scopul pozei (prim-planul) era să arate că s-au asfaltat și bucățile rămase (în cazul ăsta intrarea pe str. Scorușului, intrarea la Mega Image, intrarea la școală etc.).

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului realistul

cris_m wrote:
Nu vad care e problema sa ai plante (bine, nu buruieni ca aici :roll: ) in oras. De curand am fost in Slovenia, unde aveau lanul de porumb in oras. Arata foarte frumos vreau sa spun :)

Slovenia... Hai sa nu comparam. Au drumuri, au autostrăzi și casele arata într-un fel în sensul bun. Și încă ceva. Nu se surpa autostrada la ei.

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

cris_m wrote:
De curand am fost in Slovenia, unde aveau lanul de porumb in oras. Arata foarte frumos vreau sa spun :)

Ai dovezi ?...
Sa le vedem !... ;)

 


Re: Discutii pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

misterr wrote:
Stai liniștit, că dacă te duci la Piața Romană și o iei prin Lahovari pe Eremia Grigorescu, sînt unii care cresc în curte porci, găini...
Sau o iei invers, prin bd. Dacia, pe Griviței (zona între Mircea Vulcănescu și Berzei), tot cam așa.
Și atunci cum ai vrea să fie în Berceni, unde aproape începe porumbul?!

Baieti buni, urban farmers, eco-bio

 



Go to page:  1  ... 20 21 22 23 24 25 26  ... 74
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Pasaj Subteran Piața Sudului (INAUGURAT 23.07.2017)  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420546 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use