Zona metropolitană BucureștiTotul despre București

 

Topic: Sectorul 4

3190 posts, 670144 views
 
Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 228
 
 

📖 Pagination options
Re: Sectorul 4 TibiV

Brancoveanu astazi



Oare vor sa puna stalpi de iluminat pe scuaruil central ?



Oricum, tot nu inteleg si pace...



... ce "defecte" au gasit la bordurile actuale ?!?!...
Ca a mai sarit vopseaua ?!...


 


Re: Sectorul 4 MikeT

Nu cred ca sunt stalpi de iluminat, sunt prea rari. Bordurile vechi nu au absolut nimic, dar e un primar care e pus doar pe cheltuit bani, pentru ca e direct interesat. Probabil simte ca va fi singurul mandat si trage tun dupa tun. Au ajuns cu scosul bordurilor aproape de intersectia cu Turnu Magurele/Luica.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

MikeT wrote:
Nu cred ca sunt stalpi de iluminat, sunt prea rari.

Greseala mea...
Nu am mentionat ca acele "chestii" sunt doar langa actualele treceri de pietoni...
Adica iluminarea pietonilor, nu a strazii - ceea ce s-ar putea sa fie singurul lucru bun din toata "furaciunea" asta pe fata...

 


Re: Sectorul 4 rosetti61

Prima foto este sugestiva, masina suparata si ligheanul brancovenesc - fantanile-decor se opresc la Lamotesti, au considerat ca nu mai e necesara prezenta acestor dotari pana la Luica (depasea bugetul  :mrgreen:  :mrgreen: . Ce vra sa zica cu dragonul de la Oraselul Copiilor? Piedone isi roade unghiile... :mrgreen: . Spatiile de joaca au ingradituri multicolore - chiar in dreptul blocului 58 de pe Luica (colt cu Uioara) sunt astfel de "incinte" departite de aleea care duce la intrarea in scara, sunt si pe Brancoveanu.

 


Re: Sectorul 4 TibiV

Ba sa stii ca in seara asta "bordurile vechi" erau scoase pana la Luica...
Iar pe scuarul cdntral erau depozitate cateva "box-uri" de borduri noi...

Primarelul NU se lasa...
:(

 


Re: Sectorul 4 adila

Puss in Boots wrote:
L-am auzit pe dom Primar zicand ca se pregateste o lucrare si la piata Sudului (la propriu). Poate dispare cumva hala aia verde, cine stie? :D
Acolo ar trebui o constructie noua care sa inglobeze ceea ce azi avem in BIG, piata si hala verde (daca nu putem trai fara ea si ce contine). Pe mai multe niveluri (cam cum e la Crangasi, pe modelul ala).


Sper ca glumesti cu demolatul halei verzi. Pai asta inseamna risipa de bani. Hala asta este noua. Sa se ocupe naibi de lucruri importante. Spitalele sectorului arata jalnic, sa faca parcari in pi??a masi, sa dea drumul la bazinul de inot de la scoala 190 etc. Cum de le permite legea sa finanteze sportul profesionist, gen CSM Bucuresti, Rapid sau mai stiu eu pe care, da nu asigura conditii pentru sport in scoli. Sper sa infunde puscariile nenorocitii astia intr-o buna zi.

 


Re: Sectorul 4 punmeister

Degeaba ii bagi in puscarie daca nu recuperezi prejudiciul cauzat de ei.

 


Re: Sectorul 4 adila

Pai in puscarie i-as pune la munca in folosul comunitati pana le iese pe nas. Nu muncesc, nu mananca. Recuperarea prejudiciului este obligatorie pe langa puscarie, si nu doar a prejudiciului, ci si a unei dobanzi modice de minim 30% asa cum incaseaza si bancile si IFN-urile de la oameni.

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Pacat ca nu se repune in functiune bazinul de la scoala 190. Se organizau cursuri de inot in fiecare vara acolo.

 


Re: Sectorul 4 adila

Pacat ? Este penal. Primaria arunca banii pe borduri si fantani   in loc sa amenajeze scolile si spitalele. Le-a vopsit masinile la PL, iar politia vorbeste la telefon in timp ce sunt la volan. Sa le fie rusine.

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Ce inseamna PL ?

 


Re: Sectorul 4 punmeister

Politia locala.

 


Re: Sectorul 4 andrei11

Adica cum  Le-a vopsit masinile la PL că nu e pe românește. Părerea mea de simplu participant la discutii.  :D

 


Re: Sectorul 4 MikeT

Aveti grija, in sectorul 4 Politia Locala vine la receptia lucrarilor de constructie/demolare. Oameni importanti.  :lol:

 


Go to page:  1  ... 44 45 46 47 48 49 50  ... 228
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Totul despre București  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420646 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use