MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului

3279 posts, 442455 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 120 121 122 123 124 125 126  ... 235
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului punmeister

Uite ceva interesant:
In statiile Laminorului si Straulesti nu trebuiau sa fie niste AiO-uri Solari di Udine (cele care arata cand vine urmatoarele 2 trenuri) precum cele din statiile Jiului si Bazilescu? Sau o sa avem dupa ce avem Dimetronicul pus la punct?

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul TibiV

Guru,
stai sa inteleg...

Adica ati fost desemnati oficial castigatori si nu au fost contestatii ?!?!...

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Looks unreal???

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul TibiV

Nici Clotilda nu mai este ce fost odata !... :lol:

Bravo voua !
Sa fie intr-un ceas bun si sa imi aduci metroul in capul strazii !...
:bere:

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul Robert24

Cat mai ai pana la pensie? :))))

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul TibiV

Sigur apuc sa vad terminat SF-ul lui guru...
:lol:  :lol:  :lol:

Dar clar nu vad nici un perete mulat, ca doar nu suntem "vitezomani" sa ne si apucam de santier in 6-8-10 ani... ;)

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Robert24 wrote:
Cat mai ai pana la pensie? :))))

Ce conteaza, ca nu 'aplic' la pensii speciale nesimtite ca teenagerii astia din 'organe'...
:lol:
Important e doar un singur lucru, cel mai tare din parcare e tot old shatterhand Guru si 'ciracii' sai!
:bere:
A propos, duminica am 'batut pe muchie' 40 de ani de activitate!...altii nu au macar atatia ani de viata cand 'ies la pensie'...fiecare dupa cata benzina are in rezervor si cati neuroni in cerebel...
:lol:  :lol:  :lol:
Si cum sa iesi la pensie cand mereu ti-au spus 'maestrii ce ti-au fost mentori':
Tu esti tanara noastra 'speranta alba', Maradona al metroului din Bucuresti?...ala care stie sa mobilizeze echipa, sa inscrie decisiv si sa 'intoarca meciul'?
As putea oare sa-i dezamagesc 'dezertand' in mod las, penibil si rusinos???
Tu ce zici?
Sau voiai doar inca o confirmare ca 'nu ma bate gandul' oricat de greu ar fi?...desi ti-am spus-o direct si personal 'ochi in ochi'...si crede-ma ca e extrem de greu...
8-)
Doar asa ca sa o declar si public si sa nu am loc de intors???
:bere:
Chiar daca ar fi timpul pentru 'cantecul lebedei'...am in plan o 'simfonie'!...ca altfel...ce-am avut si ce am pierdut?...muuulte rau de tot...
:o
Intre noi fie vorba as fi putut 'trage pe dreapta' cinstit, legal si corect inca de acum un an jumate!...si as fi putut sa 'le mananc' si pensia si salariul...dar nu, ca m-a facut si m-a crescut mama altfel...cu credinta ferma in 'alte standarde'...mai nobile si mai inalte, nu in troaca de porci!
Si sa nu crezi ca sunt un 'idealist romantic rupt de realitati' sunt harsit in toate cele dar vreau sa fac bine asa cum se cade ca sa nu ne fie rau, noua tuturor...

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul Robert24

Felicitari si multi ani sanatosi inainte!  :bere:
Stiu ce spui, ca ajung si eu curand la 20 si mai e mult pana departe  :mrgreen:

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Hai sa va spun totusi care e rezultatul:
La impresia artistica 'pe tehnic'
Clotilda maxim
Guru maxim
La 'figuri impuse' ca pret
Clotilda 27M
Guru 19M
Avantaj...Romania intreaga...ati facut o economie de 8M roni la calitate 'ireprosabila'!...si nu ma refer la 'valoarea estimata' ci doar la oferta surclasata...
:bere:
Ce Dzeu sa mai 'conteste'?...ca ar fi fost nu numai de neamu prost ci si vreme pierduta in van fara speranta...ca n-a fost 'depunctata' cu nimic ci din contra, tratata cu maxima 'condescendenta'...
V-am promis 'solemn' ca asta va fi rezultatul...
M-am tinut de cuvant???
Oferta 'imbatabila'...fara shperle, fara shpagi, fara chichitze avocatzesti...la lupta dreapta 'frontala'...
Romania Vivat!
:bere:
Mai departe...sa ne auzim numai de bine!
Anuntul l-am pus la 'gazeta de perete' a unitatii ca sa mai ridic moralul trupei...si sa aiba incredere in fortele si capabilitatile lor...cu sau fara mine, nici nu mai conteaza...doar sa stie si sa constientizeze ca au si ei un viitor in zare in tara asta a lor, nu sclavi pe plantatii straine...si depinde doar de noi...
:bere:

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul Florinds

Felicitari...  :bere:

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul George

Eu imi pastrez felicitarile pentru cand va fi gata M5 Drumul Taberei in regim normal - cu semnalizare si trenuri...:) si pe alea adevarate cand avem si tronsonul central :D

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul subway guru

Da prietene, ai si tu dreptatea ta si nu te contrazic...
It's a long, long way to Tipperary, it's a long way to go!
...but my heart's right there...
https://youtu.be/cPk21C0Wpkg
:bere:

 


Re: M4 Gara de Nord - Progresul mcosmin

Felicitari! :)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului SniperGuy

Apropo de Dimetronic. Se mai aude ceva de el?  :)  Parca trebuia pus in functiune in iunie-iulie.

 


Go to page:  1  ... 120 121 122 123 124 125 126  ... 235
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420711 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use