Zona metropolitană BucureștiGeneralități despre transportul în comun din București și Ilfov

 

Topic: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul STB

59 posts, 37690 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
Re: Afisarea orarelor vehiculelor în statii si pe siteul RAT cris_m

Celestin, am impresia ca monitorul respectiv e in vagonul 3, din ce am vazut intr-o dimineata, din autobuz.

Sa nu uitam ca, la inceput, softul de pe Citaro arata complet diferit... Eu sunt mai optimist si spun ca exista loc de imbunatatiri si la acest soft, timpul le va rezolva pe toate. Atentie, acest sistem este cu titlu strict experimental :!:

 


Re: Afisarea orarelor vehiculelor în statii si pe siteul RAT punmeister

Acele displayuri sunt montate in primul si al treilea vagon in sectiunile low-floor.

 


Re: Afisarea orarelor vehiculelor în statii si pe siteul RAT elcraft

E util sa arate si urmatoarele 3-4 statii si capetele, nu e o inventie romaneasca asta.

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT Gabi23

Pe linia 41 au început să fie montate niște casete metalice, în care este afișat programul teoretic de circulație al tramvaielor. Sunt foi A4 laminate, peste care s-a apicat un plexiglas. Deocamdată au fost montate doar pe sensul Ghencea - Piața Presei. E de văzut cât vor rezista până să fie distruse de călători/angajați RATB/lipitori de anunțuri etc.

Ciurel - 18.06.2017.JPG (340.21 KB; downloaded 6766 times)

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT Victor92

Ar trebui ca montarea acestor grafice sa devina o obisnuinta in toate statiile RATB. Mult mai avem pana sa ne civilizam (am sa detaliez la topicele din Arad si Timisoara zilele urmatoare). Pretentii de panouri sincronizate cu un GPS pe mijloacele de transport nu am (ceva SF, evident), dar macar o amarata de hartie plastifiata si lipita bine ...

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT andrei11

Pentru  41 chiar nu e nevoie. Numai primul / ultimul tramvai. In rest 41 vine  extrem de bine, nu stiu cui ajuta tot pomelnicul de acolo.

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT Florinds

Exact... La frecventa lui 41 si a metroului de pe M1, cred ca 41 cara mai multi calatori. :)

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT Victor92

Cum arata graficele liniei 23 inainte de modificarea anuntata pentru sambata. Vedem dupa ce transformari se vor face ... In prezent. sunt 8 ture (conform calculelor mele); Asadar, s-a redus un tur ...

23 Zetarilor.jpg (116.6 KB; downloaded 6576 times)
23 TITAN.jpg (171.76 KB; downloaded 6570 times)

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT Victor92

Noul grafic al liniei 27. De maine:
Estimez 9 ture luni-vineri si 5 in weekend in loc de 4.
image.jpeg (654.83 KB; downloaded 6468 times)

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT Nicu24

Victor, imi e greu să cred ca pe linia 27 or sa fie estimativ 9 ture ,sincer de unde tramvaie ?
Eu nu sunt in tara ca sa urmăresc ce si cum însă am văzut că au mai.reparat din vagoane la Titan.

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT Victor92

@Nicu24. Ma bazez ca o cursa se parcurge in aproximativ o ora si jumatate, cu tot cu pauza. Probabil au suplimentat din turele reduse recent...

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT lucica

S-au afișat noile intervale orare pentru 23 și 27. 27 va veni mai bine in cursul săptămânii,undeva la 10 minute și în weekend la 18-20 minute,iar 23 la 15 minute in cursul săptămânii,și la 20 de minute in weekend.

 


Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT cris_m

La 23 am constatat si eu ca sunt 20 de minute acum, stand si pozand tramvaiele in interval de 2 ore.

 


  • lucica
  • Posted:
  •  

Re: Afișarea orarelor vehiculelor în stații și pe siteul RAT lucica

Cate ture sunt 23 in timpul saptamanii si cate de la Dudesti?

 


Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Generalități despre transportul în comun din București și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use