MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM4 Străulești - Gara de Nord - Gara ProgresulM4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017

 

Topic: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti

71 posts, 30005 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

uvictor wrote:
Nu prea imi dau seama din stadiul actual al lucrarilor, nu se va mai intra pe Godeanu din bulevard?


Ba da, se va reface strada. Dar inainte sa inceapa umpluturile, mai trebuie hidroziolat planseul si de betonat tuburile "gaurilor de sobolan". Dupa cum se vede in poze, planseul este curat, asa ca urmatoarea etapa de lucru va incepe in curand.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti uvictor

Am inteles. Ceea ce credeam eu ca e rampa pe exterior, e de fapt panta in interior. Depinde din ce unghi privesti problema  :lol:   :ugeek:  :bere:

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti andrei11

Adrian Rosca wrote:
In santier s-a adus trotuarul rulant ce va fi montat in pasajul de legatura cu accesul "D".

Eu spun sa le ia pe cele de la Gara de Nord gr A (sâc  :!: ), stau degeaba acolo.  :twisted:

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

S-a armat si cofrat una bucata tub de luminator.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti subway guru

andrei11 wrote:
Adrian Rosca wrote:
In santier s-a adus trotuarul rulant ce va fi montat in pasajul de legatura cu accesul "D".

Eu spun sa le ia pe cele de la Gara de Nord gr A (sâc  :!: ), stau degeaba acolo.  :twisted:

Alea sunt proprietatea PMB

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti uvictor

S-a eliminat "gatuirea" de pe bulevard din dreptul statiei Straulesti, pe sensul de intrare in oras. E vorba de acele separatoare de plastic. Acum se circula pe 2 benzi

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

S-a rectificat partea laterala a planseului cu ceva beton. In rest nimic, poate dupa 1 mai sa se apuce de hidroizolatie.

 



Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

Umpluturile sunt finalizate de Somet de mai bine de o saptamana, dar Astaldi n-a inceput inca sa lucreze la refacerea sistemului rutier. Probabil ca Godeanu se va deschide de abia la anul.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti uvictor

Azi dimineata era oprit traficul pe breteaua ce coboara spre lac, sensul spre Bucuresti si se spargea carosabilul. Semne bune as zice.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti Adrian Rosca

Breteaua era temporara, asa ca in cele din urma trebuia demolata.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti andrei11

ATENȚIE !
Toate discuțiile/ pozele despre noua rețea de troleu după inaugurarea stațiilor Laminorului / Străulești le găsiți / le veți posta într-un topic nou.

 


Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti SniperGuy

În seara asta se asfalta strada de deasupra galeriei.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii: lucrari galerie depou - statie Straulesti sab

De ce nu s-a asfaltat aici ? S-a schimbat traseul strazii taman dupa asfaltare ?  :lol:
rps20171221_100828.jpg (275.95 KB; downloaded 4068 times)

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M4 • Tronsonul Parc Bazilescu - Străulești • Lucrări în 2013 - 2017  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419381 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use