Zona metropolitană BucureștiTraseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov

 

Topic: Discuții despre transportul local din București (partea I)

6215 posts, 1327799 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 212 213 214 215 216 217 218  ... 444
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB alliens

O modificare care cred ca ar fi foarte utila   ar fi o linie de tramvai de la Depoul  Militari (ideal ar fi cred constructia unei linii care sa circule prin cartierul Brancusi, poate pe fiecare sens pe o alta strada)  pe Pasajul Basarab  pana la Lacul Tei(sau Gara de Nord, prin Doctor Felix-Ion Mihalache), care sa circule la orele de varf (6-10, 16-20), interval in care deseori linia 1 circula foarte prost, cu trenulete urmate de pauze  , uneori si de 30 de minute.....astfel s-ar rezolva si problema celor de pe Bulervardul Timisoara care schimba la AFI , statia fiiind de multe ori neincapatoare...la fel seara, pe sensul opus, 1 circula foarte prost

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB V2A

Linia 361 este ținută de Pipera şi Floreasca. Chiar acum mă aflu în #4272 şi l-am văzut şi pe #4905.
Şi o chestie rară: 4272 are podeaua proaspăt spălată!

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB ByOnu

Acest 361 rateaza fix orele de varf ale diminetii. Da, inteleg ca scopul lui este altul, dar s-ar impusca 2 iepuri dintr-o lovitura.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Robert24

361 e fix pe programul etajatului (nume de cod 761).
Nu s-a obosit nimeni sa il faca util.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

In sprijinul desfășurării evenimentului dedicat Sărbătorilor Pascale, RATB a infiintat linia 361 (perioada 05-21.04.2017, între orele 10:00 – 21:00).

Linia este detinuta de catre Autobaza Floreasca (primele 2 ture) si Pipera (ultimele 3 ture), autobuzele repartizare fiind: 4905, 4927, 4268, 4272 si 4486. De ieri, acestea au fost colantate cu reclama la targul organizat in Piata Constitutiei.

4927 - Linia 361 - Arcul de Triumf



 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

De cateva zile, #4905 a crapat...Autobaza Floreasca trimite in fiecare zi alt Euro 4 pe langa 4927 pe linia 361...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB adrian buda

In statia "Cartier Aparatorii Patriei" a liniei 102 (spre Bd. Basarabia) apare scrisa de astazi si linia 418. Se pare ca se adevereste articolul acesta :
    https://jurnaluldeilfov.ro/primaria-ber...erea-ratb/

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Razvan

De ieri 12.05.2017, ora 14, linia de autobuze 422 a fost scurtata de catre RATB cu 1 km, acum intorcand la giratoriul din Chitila.

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

Mda, n-am ajuns in stația lui 102, dar cred ca e Ok si asa:
Apărătorii Patriei Linii:125.418.
IMG_8089.JPG (118.56 KB; downloaded 3665 times)

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

@Razvan: Cat de sigur esti? RATB nu a emis un comunicat pana la ora de fata si nu a modificat traseul pe site (initenarii sau harta) ...

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Razvan

Victor92: Stiu ca nu s-a emis nici un comunicat de la RATB pentru ca am cautat si eu si nu am gasit nimic. Dar stiu sigur pentru ca vineri seara cand am venit acasa, soferul de pe autobuz a spus ca acolo este capatul si ca trebuie sa coboram. Stiu doar ca primaria din Chitila a pus un anunt pe Facebook care spune ca incearca sa rezolve problema si vad ca de ieri a revenit la treseul initial.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Puss in Boots

418 e linie de maxi-taxi, de ce apare pe stalpul RATB? Eu n-am vazut 418 RATB in zona... Sincer, e posibil sa apara acolo de cand poate era un 418 RATB-istic in zona, dar cum nu iau niciodata 125-ul (ca nu vine niciodata cand as avea -poate- nevoie de el) nu m-am benoclat pe stalpul ala.

 


Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB Victor92

@Razvan: Ai dreptate. Intre timp am cautat si am citit pe pagina de Facebook a Primariei Chitila, iat situatia a revenit la normal ...

 


  • GPS
  • Posted:
  •  

Re: Discutii despre traseele si indicativele RATB GPS

Puss in Boots wrote:
418 e linie de maxi-taxi, de ce apare pe stalpul RATB? Eu n-am vazut 418 RATB in zona... Sincer, e posibil sa apara acolo de cand poate era un 418 RATB-istic in zona, dar cum nu iau niciodata 125-ul (ca nu vine niciodata cand as avea -poate- nevoie de el) nu m-am benoclat pe stalpul ala.

Plăcuta aia e veche încât se observa ca 418 vechi a fost șters o data cu 419!
Iar plăcuțele din stațiile liniei 102 sunt montate anul trecut deci nu are cum sa fie o ramasita a 418 din anii 2010 :!:

 


Go to page:  1  ... 212 213 214 215 216 217 218  ... 444
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Traseele de transport public și evoluția mobilității în Bucuresti și Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2279 forum members have written 420712 posts in 5243 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use