MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Discuţii, planuri, ştiri

 

Topic: M5.1 (D.T. - Eroilor): Discuții generale pe baza lucrărilor și a proiectului

8571 posts, 1227085 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 433 434 435 436 437 438 439  ... 613
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului t530

Astazi am vazut o armata de omuleti cu emblema UTI la Romancierilor, se pregateau sa intre in subeteran. In rest totul este ca pe vremea lui Ponta...inghetat!

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului TibiV

t530 wrote:
o armata de omuleti cu emblema UTI la Romancierilor, se pregateau sa intre in subeteran.

Pe vremea asta cred ca e nomal ca berea si gratarele cu mici sa fie in subteran...
Au inca destule "goluri tehnologice" pe unde sa iasa fumul... :D

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Exact asta voiam sa intreb si eu, daca în  subteran macar se lucreaza.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou StefanD_

Goldmund wrote:
Poate cineva care iubeste metropola Bucuresti sa dea drumul si la blocajul achizitiei de noi trenuri metrou, acum la inceput de 2017, ca odata sunt gata 12 statii noi (intr-un singur an, ceea ce nici pe timpul dictaturii comuniste nu s-ar fi reusit!) si nu mai sunt rame...de metrou.


Nu iti face sperante ca se va inaugura Raul Doamnei anul asta. Deci maxim 11. ;)

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului subway guru

Se lucreaza, dar mai incetisor...
:bere:

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului t530

Termenul de finalizare la sfarsitul lui 2017 este un vis frumos :|

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului Florinds

Nu e chiar asa, fara Raul Doamnei cred ca ar putea inaugura in 2017, macar cu un singur tren si tot ar putea inaugura.
Dar la Raul Doamnei, sa cresti cu 1% doar la devieri retele in aprox. 1.7 luni... Daca fiecare procent presupune peste tot aceeasi munca si pana la urma timp, avand 153 procente lipsa (fara sa luam in calcul refacerea suprafetelor), mie imi da numai 260 luni=21+ ani. :))

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului George

subway guru wrote:
Se lucreaza, dar mai incetisor...
:bere:


Din cauza bugetului? Nu stim ce bani vom avea in 2017? Cam ce semnale sunt?

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou WAYNEN

Si nici la Valea Argesului,deci maxim 10.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

M 5 este aproape imposibil sa fie inaugurat anul acesta.Nici daca l-am reinveta pe Ceausescu.

 


Re: Discutii generale pe baza lucrarilor si a proiectului t530

Prioritar pentru acest guvern este legea gratieri, scaparea penalilor, nu Bugetul ....

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou StefanD_

WAYNEN wrote:
Si nici la Valea Argesului,deci maxim 10.

De ce nu? Se mai lucreaza doar la accese si finisaje.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou andrei11

Intrebare :
Daca Dr. Taberei - denumirea oficială  ( aka Râul Doamnei - denumirea neoficială) nu e gata ce faci cu Valea Argesului ? Cum intorci metroul ? Cele 2 statii se vor finaliza in tandem, sunt in urma cu mult cu diversele lucrari în altă parte, n-o sa se concentreze pe Valea Argesului numai  asa deflorile mărului.

 


Re: Planuri de viitor pentru dezvoltarea retelei de metrou StefanD_

Deci sa inteleg ca nu exista macaze la Valea Argesului (ceea ce e destul de logic daca stau sa ma gandesc, avand in vedere ca sunt dupa Raul Doamnei).

 


Go to page:  1  ... 433 434 435 436 437 438 439  ... 613
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Discuţii, planuri, ştiri  • 
Choose destination

Since our 2284 forum members have written 420985 posts in 5244 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use