Despre asociație și site-urile metrouusor.comSite-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri

 

Topic: Dialog cu administrația

2213 posts, 433405 views
 
Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44  ... 159
 
 

📖 Pagination options
Re: Dialog cu administratia BodoMinea

Chenarul de highlight pentru mesaje noi l-am văzut la mine doar în imaginea pusă de tine, nu mi-a funcționat niciodată decât ca înainte, la subiecte.

Credeam că e doar o captura explicativă și urmează să îl implementezi :lol: Poate sunt probleme cu cache-ul templateului?

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Fisierele css nu sunt cache-uite in template. Screenshot-ul pe care l-am pus e "the real thing" - adica intai am implementat si apoi v-am aratat... Incercati si voi sa va stergeti cache-ul browserelor si spuneti-mi dup-aia daca a aparut.

 


Re: Dialog cu administratia BodoMinea

Gata, merge. Dădusem deja clear cache... Aparent pe configurația mea nu a fost de ajuns. După un clear cache din setări la Chrome (Settings ~> Privacy ~> Clear data ~> bifat cached images and files, from the beginning of time), intrat / ieșit din mod avion și restart la modemul portabil (Vodafone Mobile WiFi, are și el un compression proxy intern și aparent are și cache) funcționează feature-ul pe toate conexiunile.

Super!

 


Re: Dialog cu administratia misterr

Costin wrote:
A... E posibil sa fi scris fix cand faceam o optimizare in baza de date.
Ultimul mesaj de aici:

https://forum.metrouusor.com/viewtopic.php?f=200&t=3924&start=42#p229536

e scris cînd eram eu și cu #andrei11 tineri, și totuși apare că e scris „Lun, 09 Ian 2017, 18:57”. Am observat și aseară, dar am zis că se fac manevre în baza de date și să nu mă grăbesc să semnalez, dar văd că și azi persistă. Mai văzusem aseară și altele, dar nu le-am reținut.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Acolo e altceva, acel mesaj mai e scris si in alta parte, o sa-l gasesc imediat unde si practic i-am facut << o dublura >> ca sa aibă  sens interventia. De aceea apare cu data recenta.
Uite aici  e scris mesajul respectiv, la statia Brancoveanu. Si are data corecta, 08 Apr 2013, 12:57. La Sudului e clona acestui mesaj, clona postata de mine in 9 Ianuarie 2017

 


Re: Dialog cu administratia misterr

A, ok, deci se lucrează cu clone, mulțumesc.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Ihî. :shock:  Da' nu e un avantaj de-al meu, si tu poti sa-ti faci o clona, îţi <iei > propria postare cu  Copy/ Paste, o pui unde vrei si o sa vezi ca la noua adresa o sa apara  << cu data de azi >>. Altcumva nu ai cum sa postezi acelasi lucru in 2 topice diferite. Postarea initiala cu data initiala, postarea recenta cu data recenta.

 


Re: Dialog cu administratia misterr

Evident. Am văzut că se postează aceleași mesaje și pe forumuri diferite, nu numai în topice diferite.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Uitati-va ce mi s-a intamplat in dimineata asta :
Deschid forumul, printre alte subiecte necitite :
1.png (13.74 KB; downloaded 1907 times)

Continuare :
2.png (21.11 KB; downloaded 1910 times)

Aici surpriza, sunt doua variante :
Varianta a) :
3.png (10.06 KB; downloaded 1909 times)

Sau varianta b) ( adica mă duce automat la prima pagina a topicului ). :
4.png (5.65 KB; downloaded 1912 times)

Oricum ultimul mesaj din topic e a lui Robert 24 :
5.png (86.59 KB; downloaded 1910 times)

Nota :
N-am numarat, dar am incercat de mai multe ori, intram in mod aleatorul cand pe variantaa) cand pe varianta b).

 


Re: Dialog cu administratia punmeister

Probabil a postat fix cand se facea o opimizare a bazei de date, nu e prima data...

 


Re: Dialog cu administratia Costin

Nu de data asta... O sa investighez.

 


Re: Dialog cu administratia andrei11

Oricum la ora asta la care postez acum anomalia a disparut de la sine.

 


Re: Dialog cu administratia BodoMinea

Am pățit același lucru (tot cu acel subiect), s-a rezolvat când a mai postat cineva în urmă cu puțin timp în acel topic.

 


Re: Dialog cu administratia mcosmin

Vreau sa fac un wrapper (hosted web app) al site-ului pt windows (mobile) 10. Asta implica un host local pe device care se redirectioneaza la site si doar la site. Am observat ca cel putin pe telefon sunt mai rapide decat browserelw clasice.

Intrebare: Este vreo problema daca public wrapperul pe store? Pot sa il fac si "hidden" astfel incat doar cei cu un link il pot descarca.

Ca sa clarific, continutul nu e alterat in niciun fel, doar runtime-ul local de executie se schimba. Nu este necesara nici o adaptare a site-ului pt asta.

 


Go to page:  1  ... 38 39 40 41 42 43 44  ... 159
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Site-urile metrouusor.com: Regulament, informații, anunțuri  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419451 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use