Regiunile RomânieiMunteniaJudețul Dâmbovița

 

Topic: AITT Targoviste - Discutii diverse

17 posts, 10201 views
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

AITT Targoviste - Discutii diverse Utilizator anonim

Uitandu-ma pe siteul AITT (destul de slab oricum) am vazut de ce nu se demonteaza stalpii si reteaua de troleibuz din Targoviste, sunt utilizate ca suport pentru reclame... :roll:

S.C. AITT S.R.L. ofera, pe langa serviciile de transport de persoane, urmatoarele :
•Posibilitatea de a incheia contracte de transport pe o perioada de timp sau ocazional
•Servicii de autogara
•Inspectii tehnice periodice
•Verificari / reparari pompe injectie si alte activitati service masini
•Posibilitatea de a-si efectua publicitate pe mijloacele de transport calatori
•Posibilitatea de a-si efectua publicitate (panouri si bannere) sau de a monta cablu optic pe stalpii retelei de troleibuz.

Zonele in care se afla stalpii retelei de troleibuz sunt:
•Str. C. Brancoveanu
•Str. Col. Baltaretu
•Str. I.C. Bratianu
•Bd. Carol
•Str. Garii
•Str. Mircea cel Batran
•Bd. Independentei
•Str. Gaesti
•Str. Unirii
•Sens giratoriu Sala Polivalenta
•Piata Vlad Tepes
€

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Dr2005

Mai sunt utilizaţi şi pentru iluminat public, iar firma de iluminat plăteşte (teoretic) chirie.

Reţeaua cred că nu mai au cum să o demonteze... că nu mai merge autoturnul.€

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Utilizator anonim

Si cu banii din "inchirierea" spatiilor de pe stalpi ce se face oare ? Ar fi o ideea incercarea de resuscitare a retelei de troleibuz dupa ce se strnge o anumita suma din aceste actiuni.

 


  • Dr2005
  • Posted:
  •  

Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Dr2005

Societatea de transport din târgovişte are capital 100% privat. E logic că nu vor investi în ceva de care nu sunt siguri că îl vor avea pe termen lung (contractul de delegare a gestiunii transportului public e pe termen finit, după aia poate să vină altă firmă şi să plece AITT-ul, cu tot cu vehicule). Soluţia ar fi ca primăria să cumpere trolee (şi restul echipamentelor: reţele, substaţii etc.) şi să le dea în exploatare - pe perioada contractului de transport - firmei care se ocupă de transportul în comun.

Apropo de AITT... traseele principale sunt făcute să fie rentabile strictdpdv al biletelor. În niciun caz nu se ţine cont - la stabilirea graficelor de circulaţie şi a traseelor - de posesorii de abonamente (de aceea se şi eliberează în foarte puţine puncte), cu atât mai puţin de elevi, pensionari şi alte categorii cu 50% reducere la abonamente, din simplul motiv că primăria nu prea plăteşte subvenţiile (şi, decât să se judece 20 de ani să îşi recupereze paguba, mai bine îşi bagă picioru' în cei care nu merg cu bilet).€

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Gabi23

Statiile AITT sunt foarte bine intretinute, avand traseele si orarele de circulatie corect afisate. Acestea se respecta de regula, dar uneori datorita problemelor de trafic exista intarzieri de maxim 5 minute.

Târgovişte - 31.03.2011.JPG (329.75 KB; downloaded 6775 times)

Târgovişte - 31.03.2011 (1).jpg (362.97 KB; downloaded 6780 times)

Târgovişte - 31.03.2011 (2).jpg (340.69 KB; downloaded 6765 times)

Târgovişte - 31.03.2011 (3).jpg (365.16 KB; downloaded 6767 times)

Târgovişte - 31.03.2011 (4).JPG (321 KB; downloaded 6771 times)

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Gabi23

Programul mijloacelor de transport AITT

Asociaţia Investitorilor Transport Târgovişte  (AITT) a redus numărul maşinilor la regim de weekend, iar în ziua de Paşte niciun mijloc de transport în comun nu va circula nici pe străzile oraşului şi nici în afara lui. Toate liniile, atât cele interne cât şi cele externe municipiului Târgovişte, vor face curse doar până la ora 19.00, în zilele de 25 şi 26 aprilie. AITT are la dispoziţie 16 trasee, atât interne, cât şi externe.

Sursa: Adevarul.ro

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Tudor Radu

Nici eu (care sunt targovistean) nu stiu de ce nu s-a dat jos sarma de troleibuz pana acum. Cred ca o fi vreo intentie a Consiliului Local de a reintroduce troleibuzul, desi pare greu de crezut, deoarece reteaua din unele locuri este la pamant.

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Andrei Andraș

Bună ziua!

Aș dori, dacă se poate, să-mi spună cineva unde se află stația de autobuze AITT de la Gară și ce linie trebuie să utilizez pentru a ajunge la Turnul Chindiei. De pe site-ul AITT am înțeles că linia 5 sau 18, dar am văzut că e pe sensuri, sensul I și II. De asemenea, aș dori să știu de unde se pot achiziționa bilete de călătorie și cât costă.

Mulțumesc.

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse stefan_br

Cel mai bine mergi pe jos, iti va lua cam 20 de minute.

Statia de autobuz (duba) este chiar la cativa pasi de gara insa intervalul autobuzului (dubei) care te duce catre acea destinatie este de 30 minute in cursul saptamanii si o ora in weekend.

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Celestin Draganescu

Traseele 5 si 6 merg la Piata 2 Brazi, langa Turnul Chindiei.
20 min in timpul sapt si 30-60min in weekend.

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Victor92

Cateva grafice si placute de statii de la mine din prima sambata a lunii februarie din Targoviste.
Bd. Carol I grafice.JPG (237.8 KB; downloaded 6038 times)
Bd. Carol I.JPG (187.21 KB; downloaded 6054 times)
Mitropolie.JPG (216.05 KB; downloaded 6054 times)
Muntenia grafice.JPG (282.02 KB; downloaded 6054 times)
Piata 1 Mai grafice.JPG (251.24 KB; downloaded 6063 times)
Piata 1 Mai.JPG (215.81 KB; downloaded 6057 times)

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Victor92

Diverse bilete colorate  :)
Bilete TG.jpg (672.61 KB; downloaded 5999 times)

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Costin

In ultima perioada, administratia locala si-a exprimat intentia de a inlocui intreg parcul circulant cu autobuze electrice. In conditiile in care Targoviste inca are infrastructura pentru toleibuze, si nici un oras din lume nu a trecut la o flota 100% autobuze electrice, Asociatia Metrou Usor a trimis urmatorul punct de vedere catre autoritati si AITT. De mentionat ca AITT ar dori reintroducerea troleibuzelor, autobuzele electrice fiind initiativa exclusiva a primariei.
Punct de vedere Targoviste.pdf
Punct de vedere Targoviste.pdf (207.64 KB; downloaded 572 times)

 


Re: AITT Targoviste - Discutii diverse Puss in Boots

Cum apare o noua fitza cum toti trag la ea ca mustele la...

 


 
Go to page:  1 2
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Județul Dâmbovița  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419383 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use