MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Taberei

393 posts, 132697 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 29
 
 

📖 Pagination options
  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe 133 313

Azi in continuare Vertatel cu cablurile, pe mijlocul bulevardului, la piata...
La DT34 statia... abandon total.
PICT0081.JPG (122.43 KB; downloaded 4600 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe 133 313

Azi.
Pe la Patinoar...
IMG573.jpg (177.96 KB; downloaded 4470 times)
Subtraversarea bulevardului la DT48 este... termoficare.
IMG574.jpg (161.19 KB; downloaded 4471 times)
Nada de nada. Doar paznicul in gura de vizitare.
IMG576.jpg (93.06 KB; downloaded 4471 times)
Ce lipseste din peisaj? Totul evident. Dar mai nou si baracile. Excavatorul ala e lasat cadou decorativ pentru riverani.
IMG579.jpg (100.82 KB; downloaded 4471 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe 133 313

Azi. Greu cu cablurile pe la piata si patinoar. Asta e o groapa umpluta la patinoar.
PICT0119.JPG (126.47 KB; downloaded 4300 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe 133 313

Hai sa inviem un topic mort.  :)
A sosit o foreza la CV de langa Patinoar.
IMG409.jpg (99.68 KB; downloaded 4083 times)
IMG410.jpg (136.99 KB; downloaded 4070 times)
IMG411.jpg (142.87 KB; downloaded 4071 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe 133 313

Evolutie.  :P Am vazut ca se "periaza" si carcasele din DT34 pentru centrala asta.
PICT0011.JPG (56.91 KB; downloaded 3913 times)

 


Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe t530

Din luna Februarie a murit totul! Nu s-a mai miscat nimic..

 



Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe subway guru

Exista un snop de cabluri telecom pe amplasament ce ar trebui deviate pe terenurile 'private' ale armatei'...dar armata zice ca 'pe aici nu se trece'... :twisted:

 


Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe andrei11

E de râsu  - plânsu. Daca de n spe mii de ani nu au reusit sa rezolve...Si oricum cui îi mai trebuie cabluri telecom  ? Mai e cineva fara mobil in Bucuresti ? Asta am zis-o asa, la suparare, n-o bagati in seama.  :popa:
Ok, imi arata si mie cineva pe harta unde e buba ? Ca nu stiu de nicio armata acolo.

 


Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe subway guru

Hilara lu Clinton???...pe patinoarul armetzilor...
:x  :lol:  :x
E absolut normal si logic sa-ti inghetze sangele-n vine, ca nu o sa poata sa aterizeze F-urile la patinoar fara sa achite taxa de intrare, ca nu au drept de autor pe sigla Steaua sus rasare...
Bascalie la maxim, functionarime retribuita la maxim ca sa puna strambe...
:twisted:
Bre oameni buni, treziti-va!!!
:bere:
Trimiteti-l pe imbecil in Afganistan...sa serveasca Patria, daca acasa nu stie, poate pe fronturile de lupta din strainatate, sa se razboiasca cu islamistii nu cu proprii lui concetateni...si sa se intoarca 'coronat cu flori'...mama mamitzicii lui de bou...
:twisted:

 


Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe andrei11

Aha, lasa ca poate trag si eu o fuga Orizont - Parc Dr. Taberei sa vad amplasamentul CV - urilor. Singurul CV pe care-l stiu este cel din coltul Nicolae Gaina ( ? ) cu Dr. Taberei.

 


Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe t530

In poza de mai jos cei de la Netcity au evitat total zona...telecom te referi la fostul "Romtelecom" ?! Au sediu la o aruncatura de bat de CV!!  :shock:
download.png (248.99 KB; downloaded 3335 times)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe 133 313

Daca e o chestiune intre militarie si romtelecomu' (ca sa nu zic ciuma si lepra)... oti bagati foreza in cabluri ori asteptati urmatorul deceniu.  :twisted: Cred ca ati cautat amplasamentul ala mult...  :twisted:

 


Re: Interstatia Tudor Vladimirescu (DT34) - Parc Drumul Tabe Cristian

Mistocareala si hipstereala cat cuprinde, trimiteti-l pe imbecil in Afganistan sa serveasca Patria, aterizeaza F-16 pe acolo, chestii, socoteli...tres misteaux la bataille de jeux

Dar pe bune acum, ceva avize a avut proiectul asta cand a inceput ?  :D  Fiindca inteleg ca totul e in halul in care este datorita altora. Intotdeauna altora. Primaria care nu vrea sa dea avizul cu copacii, armata, Telekomu', aia de la apa, niste "unii", whatever. Noi suntem baietii buni, care avem intotdeauna dreptate, nu-i asa ?! Lume rea domnule, lume rea ! Ma gandesc insa ca poate totusi altii nu si-au facut treaba, de la inceput, iar faptul ca se face misto de un functionar, chiar al armatei fiind el, si ca "punem" toate intarzierile pe seama "birocratiei", nu ar trebui sa ascunda realitatea ca proiectul e varza, de la primul tarnacop si pana...cand s-o sfarsi.

Si apropo, foarte bine face Mos Teaca, daca chiar el o fi de vina, asta o stie foarte bine oricine a avut o raspundere in viata lui; adica de ce sa facem un heirup acum, de ce sa "treaca de la mine", daca timp de 5 ani s-a frecat menta ? Ca sa ma ia DNA-ul, Militia, Politia Militara, ANAF, sefu', maine sau poimaine si sa-mi pierd gradul, salariul si pensia ?! Neah, mai bine stati voi si asteptati pana se indeplinesc conditiile legale, ca pana acum oricum nu v-a interesat.

 


Go to page:  1  ... 14 15 16 17 18 19 20  ... 29
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419427 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use