Clubul modeliștilorModelism și ateliere de machetareModelism feroviar - trenulețe și diorame

 

Topic: Revista "Locomotivele Celebre" - machete la scara OO (1:76)

5 posts, 3803 views
Revista "Locomotivele Celebre" - machete la scara OO (1:76) ByOnu

Prieteni, eu unul sunt nespus de entuziasmat!!  :P  A aparut si in Romania colectia Great British Locomotives de la AmerCom. Revista apare bilunar si contine cate o macheta a unei locomotive englezesti la scara OO (1:76). Practicand modelismul feroviar de mic copil va spun ca aceasta scara este compatibila cu H0 (1:84).

Primul numar costa doar 13 lei, este un chilipir. :o  Urmatorul va fi 26. Se pare ca iar ma apuc de cheltuit bursa... :|

http://locomotivecelebre.com/colectia/

 


Re: Revista "Locomotivele Celebre" - machete la scara OO (1: cris_m

Mai bine strangi banii si-ti iei una Piko ;)

 


Re: Revista "Locomotivele Celebre" - machete la scara OO (1: ByOnu

Am ajuns la numarul 17. :D Acesta este al doilea numar al colectiei care vine cu un diesel. Nu m-am putut abtine sa nu fac un photo-shooting cu aceasta bestie la scara. Var nu foarte indepartat cu DA-urile noastre dragi. Este ceva ce imi place la diesel-urile britanice, aspectul lor robust emana putere, dar totusi eleganta, mai ales daca vorbim despre Deltics.

In fine, avem aici numarul 17 (numarul 24 in UK), un BR 45 (Clasa Peak: 44/45/46), alaturi de un BR 55 Deltic:





































Mai colectioneaza cineva de aici revista? :bere:

 


Re: Revista "Locomotivele Celebre" - machete la scara OO (1: alexxd_31

Pozele sunt facute pe diorama ta?
Frumos!

 



Home page  • 
Parent forum: Modelism feroviar - trenulețe și diorame  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420528 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use