Zona metropolitană BucureștiPrezentarea rețelei de tramvai din București

 

Topic: Sfânta Vineri - Călărașilor - Basarabia (Linia 40)

146 posts, 60966 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 
 

📖 Pagination options
Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) PinkyHog

Iata ca, dupa mai bine de o luna, am primit un raspuns (prin Posta chiar) din partea Primaria Capitalei.



2016-03-29 21.52.31-1 by Pinkyhog, on Flickr

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) PinkyHog

Am primit raspuns si de la RATB.



Raspuns RATB by Pinkyhog, on Flickr

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) 133 313

RATB se joaca de-a carpeala.
IMG2231.jpg (111.07 KB; downloaded 6529 times)
IMG2232.jpg (89.92 KB; downloaded 6533 times)

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) PinkyHog

Daca nu mai au garnituri, sa vina sa scoata frumos cateva de la linia de pe Rebreanu.  :lol:

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) georgica2704

Azi pe la ora 14.30 sina din dreptul statiei Faur sens Republica a cedat si s-a  rupt. Ciudat e ca pana ce o echipa RATB au carpit linia, cam 25 de minute, se adunase doar 2 tramvaie 358(56), 193(36). Apropo linia 56 a ramas cu doar 3 ture la schimbul 2 : 119,222,358.

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) cris_m

Dupa ce zilele trecute au fost scoase pietrele cubice din curba de la Morarilor, pe sensul spre Republica, profitand ca circulatia tramvaielor este restrictionata in acest weekend, s-a trecut la aceeasi operatiune si pe celalalt sens. Mai devreme era activitate intensa in zona!

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) Victor92

Iata cum se prezinta linia de tramvai de pe Calea Calarasilor - imediat dupa capatul de la Sfanta Vineri - in preajma benzinariei OMV.

1.jpg (32.83 KB; downloaded 5676 times)


2.jpg (40.37 KB; downloaded 5672 times)


3.jpg (40.55 KB; downloaded 5671 times)


4.jpg (44.79 KB; downloaded 5675 times)


Sursa: Facebook - Munikipiul 1.0

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) Andrei98

Daca imaginile nu ajung in presa nu o sa ia nimeni masuri...Daca faci o sesizare la STB sau la primarie se dezintegreaza linia cu totul pana ti se raspunde.

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) Chev Celios

Cea mai de succes si rapida varianta era sa te duci in prima statie eventual inainte de acea problema si anuntai un vatman. Cel mai probabil se deplasa o echipa de la Linii la fata locului si faceau o evaluare a situatiei.

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) 1689

In caietul de sarcini trebuiau sa includa si cerinta ca boghiurile sa fie prevazute si cu optiunea de step over (cunoscut si sub numele de "boghiu cu levitatie").

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) Gabi23

STB lucreaza acum si repară și capătul refugiului de tramvai...
20190508_120652.jpg (4.18 MB; downloaded 5483 times)

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) alexxd_31

Longrina din beton in mod normal nu trebuia sa permita ca o sina sa intre sub alta. Pana acum nu am mai vazut asa ceva. Cand am trecut pe 01.05.2019 prin aceea zona cu tramvaiul 14 nu am observa (simtit) nici o zguduitura de sina rupta. Problema cred ca a fost generata de scaderea temperaturii din ultimele zile.

 


  • V2A
  • Posted:
  •  

Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) V2A

”Proiect de hotărâre privind protocolul dintre Societatea de Transport București S.A. și Administrația Străzilor București, în vederea finanțării și execuției lucrărilor de dezafectare a pietrei cubice din ampriza liniei de tramvai (aflată în administrarea STB) și înlocuirea acesteia cu asfalt, pe B-dul Basarabia, între Piața Eudoxiu Hurmuzachi și B-dul Chișinău, între B-dul Basarabia și Piața Delfinului Inițiator – Primarul General al Municipiului București Comisii: - Comisia de Transporturi şi Infrastructură Urbană - Comisia Juridică şi de Disciplină”
39_20190827.pdf
39_20190827.pdf (604.99 KB; downloaded 276 times)

http://www4.pmb.ro/wwwt/institutii/CGMB ... 190827.pdf
Nu cumva să modernizeze odată liniile alea  :headbash:

 


Re: Sfanta Vineri - Calarasilor - Basarabia (Linia 56) Nicu24

Normal că nu ,așa o să rămână liniile alea până la sfântul așteaptă ,până nu o sa deraieze tramvaiele acolo și să se lase cu ceva răniți doamne ferește nu se învață minte PMB și STB !!
Liniile alea cred că sunt de pe timpul lui Ceaușescu...

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6 7  ... 11
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Prezentarea rețelei de tramvai din București  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use