MetrouȘtiri, noutăți și discuții despre metrou

 

Topic: Discuții diverse despre Metrorex

5424 posts, 1052648 views
 
Go to page:  1  ... 126 127 128 129 130 131 132  ... 388
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Exact, de unde stii ? Poza face parte din "Epoca marilor exploarari" cu o echipa de temerari care au facut fotografiile respective ( si multe altele ).

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Stiu despre fostul M3 de pe forumul TRAMCLUB, din cate stiu, para era si un topic dedicat despre tunelurile fostului M3 din zona Basarab si GdN.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

:bere:
Ehe, epoca romantica a forumurilor.  :roll:
Intre timp tramclub s-a autoanchilozat in propria mentalitate. :shock:

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Am gasit un filmulet interesant pe YouTube cu M4 care era cea mai noua magistrala inaugurata cat si cu BM-urile proaspete sosite pe M2 la final. E din 2003. Putem remarca firmele IVE-lor de pe M4.


 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Vad ca in filmari apare si statia Titan.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex BodoMinea

Apropo de filmări, ieri la Gara de Nord erau echipe de filmare. Paznicul a spus că se filmează 'un film norvegian de acțiune', nu știa și numele (sau nu a vrut să spună). Afară erau parcate mașini olandeze cu diverse echipamente și pază. Scena părea să fie un atac al unui aurolac asupra unui trecător, dacă se chinuiau puțin prindeau asta pe viu. :lol: Se întâmpla în accesul acela de vis-a-vis de Subwayul din GdN care dă în coridorul de legătură GdN1-GdN2.

Nu am stat prea mult pe acolo, poate au filmat și prin stație ceva...

20160116_173819_compressed.jpg (1.5 MB; downloaded 1826 times)


20160116_173827_compressed.jpg (1.48 MB; downloaded 1827 times)


Poate aflăm și noi cum se cheamă să îl vizionăm când apare.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex cris_m

Unul din ele cred ca e: http://www.imdb.com/calendar/?region=no
Daca nu o fi pentru anul asta, atunci pentru 2017...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex punmeister

Daca aveti drum pana la Aurel Vlaicu, va sfatuiesc sa veniti cu o barcuta si cu niste vasle. :twisted:
WP_20160119_19_35_34_Pro.jpg (1.42 MB; downloaded 1692 times)
WP_20160119_19_35_25_Pro.jpg (1.49 MB; downloaded 1692 times)
WP_20160119_19_35_22_Pro.jpg (1.51 MB; downloaded 1692 times)

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

Am vazut si eu in seara asta baltoaca... Dar este mai mica in realitate decat apare in poze.

Altfel, am fost socat ca la Victoriei a durat coborarea-urcarea vreo 40 secunde. Oamenii abia mergeau, cei care venea spre tren dinspre M1 nu puteau inainta din cauza celor care coborau.
Trenul venise la 1 min si 10 secunde si a plecat dupa aproape 2 minute.
Nu mai fusesem de ceva vreme, incredibil cat a putut creste nr. calatorilor, cred ca sindicalistii si ministerul isi freaca mainile de bucurie.
Acum cativa ani, daca soseau la un minut, trenurile erau goale.
Cu masina e rau, cu metroul e rau, ne ducem naiba cu orasul asta.

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex TibiV

Stai că acum e bine, că se poate trece de la M1 direct pe peronul M2 spre Aviatorilor şi invers.
Să vezi ce frumos era când se infruntau două şuvoaie de oameni pe scara şi pasajul ăla care supratraverseaza staţia M2.
Nu ştiu ce ştii tu despre acum caţiva ani, dar la începutul anilor '90 când lucram în Băneasa (şi încă nu începuse dezvoltarea imobiliară din Pipera&Aviaţiei) era un coşmar la orele de vârf.
Se întâmpla frecvent să dureze 7-8 minute să ajung de pe un peron pe altul...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex Florinds

Am prins si eu momentele cand trenurile veneau mult mai rar, chiar spre 10 minute si tot nu era ca acum... Intr-adevar, culoarul de deasupra M2 era aglomerat exact pentru ca era singura legatura cu peronul spre Aviatorilor, dar pe peronul spre Romana nu era asa ceva. Si compara frecventa de atunci cu cea de acum...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex andrei11

Si sa nu uitam ca peroanele lui M 2 ( implicit trenurile ) se aglomereaza numai intr-un cap, n-am prea vazut oamenii repartizandu-se uniform pe peroane...

 


Re: Discutii diverse despre Metrorex mcosmin

Intotdeauna m-am intrebat de ce oamenii se aseaza dop la capat sau in usa cand intra in tren si nu se distribuie uniform prin tren. E de ajuns sa se creeze un dop si gata, nu se mai misca nimeni ca nu are cum.

 


  • sab
  • Posted:
  •  

Re: Discutii diverse despre Metrorex sab

Raspunsul este simplu. Se aseaza la un capat pentru ca acolo este intrarea/ iesirea din majoritatea statiilor(greseala majora de proiectare...).Si stau la usa ca sa coboare cat mai repede. Altfel pierzi cel putin 5 min prin corespondente. Si te grabesti, mai ales dimineata...

 


Go to page:  1  ... 126 127 128 129 130 131 132  ... 388
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Știri, noutăți și discuții despre metrou  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419428 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use