Zona metropolitană BucureștiParcul de vehicule al operatorilor din București și IlfovDiverse vehicule în teste în București / Ilfov

 

Topic: Autobuzul SOR EBN 10.5 in teste (2015)

20 posts, 10856 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Re: Autobuzul SOR EBN 10.5 in teste la Bucuresti ikarus13

Sper sa nu cumpere asa ceva. La prima vedere nu imi place deloc. O sa merg cu el zilele astea sa vad poate imi schimb parerea. Dar nu cred. Nu pare un autobuz potrivit pentru acest oras.

 


Re: Autobuzul SOR EBN 10.5 in teste la Bucuresti George

Arata a chinezarie ieftina...si ROCAR-urile vechi erau de 3 ori mai bune...pentru a nu mai vorbi de IKARUS-uri  :lol:

 


  • IK4
  • Posted:
  •  

Re: Autobuzul SOR EBN 10.5 in teste la Bucuresti IK4

S-a invatat romanu' cu Citaro :lol:
Macar sa se ia cateva masinute din astea, chiar si numai pentru liniile de noapte ar fi bune. Si nu va uitati la pret ca e putin mai mare, oricum banii zboara pe borduri, panselute si alte inutilitati.

Totusi eu nu cred ca se va achizitiona vreun vehicul nou prea curand si in nici un caz nu o sa mai vedem Citaro, Bombardier sau alte marci de top. A se vedea si cazul Metrorez care a ajuns de la Bombardier la ...JAF.

 


Re: Autobuzul SOR EBN 10.5 in teste la Bucuresti iliutu

Astept cu interes sa se urce primul homeless sa "parfumeze" autobuzul  :evil:  :twisted:

 


Re: Autobuzul SOR EBN 10.5 in teste la Bucuresti PaulIP

http://m.adevarul.ro/news/bucuresti/cum...index.html
In articol reies 4 avantaje clare ca lumina zilei pentru Citaro
...
DAR, cum (Doamne-iarta-ma!) sa compari viteza maxima a unui autobuz cu viteza la care este limitat alt autobuz?! :x  :x  :shock:
A se vedea si comentariile... :arrow:

 


Re: Autobuzul SOR EBN 10.5 in teste la Bucuresti Shinkasen

Ar merge bine pe liniile de noapte daca ii destul de silentios, si consumul este relativ acceptabil, urmatoarele autobuze ce ar putea sa inlocuiasca Citaro, pot fi electrice.

 


Go to page:  1 2
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Diverse vehicule în teste în București / Ilfov  • 
Choose destination

Since our 2265 forum members have written 419376 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use