Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiLucrări finalizate începând cu anul 2006

 

Topic: Lărgirea Str. Gara Herăstrău (FINALIZAT 2016)

78 posts, 37289 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Scorillo

s-a reparat miercuri sau joi...

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau shoppy

Daca aia se bazeaza pe fibra instalata ilegal pe stalpii iluminatului public si pe cladiri particulare sau prin copaci comunitari dupa cum se nimereste, spaga lor.

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Nightwolf

Techno wrote:
Sa traiti! Sunteti in mare forma, glumet ca de obicei... Deci Dorel e de vina? Mama lui, sa-l dam in fapt! Aveti ceva dovezi, niste stenograme? Cum si-a planificat el lipsa de viziune si lovitura fulgeratoare de... tarnacop?  A, da, am inteles, aparuse tramvaiul care vroia sa vireze in sensul giratoriu propus de unu' de p'aci si... a lovit. Fulgerator. Si acum merg semafoarele... Sau nu?


Tu ai o problema cu mine personal sau cu raspunsul? Ce nu-ti convine ca nu prea ma prind...

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Nightwolf

Scorillo wrote:
s-a reparat miercuri sau joi...


Si s-a stricat din nou peste WE ca asa e cand lipesti cu scotch...

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Techno

Nightwolf wrote:
Tu ai o problema cu mine personal sau cu raspunsul? Ce nu-ti convine ca nu prea ma prind...


Hei, nici vorba, eu recunosc ca am gresit cu tramvaiul, nu m-am gandit  si la aspectul asta, dar doar din disperarera unuia care merge zilnic pe acolo si sta jumate de ora la coada seara.
Si cand vad ca o groapa pe latimea unui sens de circulatie sta de cel putin doua luni acolo, pe Fabrica de Glucoza...
Am facut si eu un text asa ca sa mai dezmortim forumul, am avut un moment de ratacire... scriitoriceasca. Promit sa mai fac :)

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau shoppy

Nu lipesc cu scotch, le ploua in echipament, daca nu ii amendeaza nimeni pentru fiecare minut de lipsa de serviciu...

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Scorillo

Au reînceput de o săptămână. La cât mă pricep eu, pare că repoziționează sitemul de canalizare.

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Nivius

Hello World!   :)

Am trecut zilele trecute pe langa panoul de santier. Modificari fata de situatia actuala:
- Pe Gara Herastrau vor fi trei benzi intre Dimitrie Pompeiu si Fabrica de Glucoza: doua coboara inspre FdG iar una urca spre DP.
- Pe Fabrica de Glucoza in intersectia de la Barbu Vacarescu (dupa intersectia cu Gara Herastrau) vor fi patru benzi: una in sensul spre Petricani si trei care vor iesi in intersectia cu BV (una obligatoriu dreapta, una toate directiile si una obligatoriu stanga)
- Pe Barbu Vacarescu a fost mutat dincolo de intersectie un refugiu de tramvai - cel de pe directia Baneasa - Stefan cel Mare. In locul lui va aparea o noua banda pe BV - obligatoriu la stanga inspre Fabrica de Glucoza.

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Nightwolf

Modificarile se fac prin pastile sau exclusiv marcaje??

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Nivius

Cel mai probabil va fi marcaj

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Nightwolf

Deci fix pix...

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Nivius

Inca doua observatii:

- Au montat semafor (inca nu e functional) si pe Gara Herastrau la intersectia cu FdG
- La intersectia Gara Herastrau - Dimitrie Pompeiu se costruiau ceva pastile

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau Scorillo

Poză de ieri, 27.05, cu pastila de la Gara Herăstrău cu Dimitrie Pompei. Evoluează destul de repede, poza asta deja e depășită.

Pastila Gara Herastrau 27.05.2015.jpg (480.18 KB; downloaded 4796 times)

 


Re: Supralargire Str. Gara Herastrau panzer01

Lucrurile evolueaza intr-adevar f reprede: erau la nivel doar beton turnat sub trotuar acum 3 zile.

Pentru 3 benzi ar tb sa se duca si in partea dreapta (la cum e facuta poza ta). Sper sa nu faca doar o noua parcare :(

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Lucrări finalizate începând cu anul 2006  • 
Choose destination

Since our 2257 forum members have written 418819 posts in 5221 topics and 510 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use