De toate pentru toțiComunitatea Metrou Ușor

 

Topic: Sa ne cunoastem mai bine

60 posts, 31762 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5
 
 

📖 Pagination options
  • freyutz
  • Posted:
  •  

Sa ne cunoastem mai bine freyutz

Pai prea multe despre mine nu stiu ce sa scriu...

Suna ca un mesaj la matrimoniale dar hai sa-ncercam.

20 de ani peste 2 luni, vaccinat impotriva AH1N1, student la Univ. Politehnica din Bucuresti, Facultatea de Transporturi, specializarea VTF(Vehicule Transport Feroviar), an 1, grupa 8107 :))

In afara gravelor probleme cu somnul pe care le am (a se vedea ora postarii) sunt o persoana normala, glumeata si echilibrata.
Spun ce am pe suflet fara jena.

Ca pasiuni in primul rand ar fi statul cu grupul de prieteni cat mai mult, Poker, PC, Mancare. (Desigur in afara de transport)
acu hai sa vedem ce poze gasim:))

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Mihai Calin

Amuzant postul tau freyutz. Mi-a placut  :mrgreen:.

Hi! Uni din voi ma stiu deja cu nickname-ul RMC, imi puteti spune cum vreti, dar prenumele meu adevarat este Călin.
Am 23 de ani, fara putine zile si spre deosebire de freyutz sunt nevaccinat impotriva AH1N1 :lol:.
Sunt student la univ. de Agronomie din Buc., Fac. de Horticultura, specializarea Peisagistica, anul IV (ultimul an).

Sunt o persoana normala, destul de retrasa..  :roll:

Sunt pasionat de fotografie, pictura&desen (chiar daca nu le-am mai practicat de mult) si last but not least de trenuri (chiar daca sunt un privitor si vad doar ce e la exterior, fara sa cunosc prea multe despre cum functioneaza la interior). O parte din fotografiile mele le puteti gasi online pe deviant, sau pe google earth/panoramio.
Foto cu mine..mai putine, nu prea ma simt bine sa ma expun in fata aparatului.  :mrgreen:
self shot bucegi.jpg (267.83 KB; downloaded 6928 times)
self shot 09.jpg (166.35 KB; downloaded 6923 times)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine KingDesign

Buna,

Ce sa zic eu despre mine?

Unii ma stiu si ca FBW58 chit ca troleibuzul meu preferat e(ra) Mercedes Benz O305GT #922.

Am 25 ani :) , am terminat Facultatea de Mecanica si Mecatronica promotia 2009 si in prezent ma aflu in Varsovia, de aici colaborez cu forumul lui Marian.

Pasiunile mele: fotografiatul (mai ales a mijloacelor de transport in comun), de o luna de cand sunt aica am strans cam ~100 de poze cu vehicule, :) , modelismul, colectionarea biletelor si a tot ce tine de mijloace de transport (asta mai nou)

Poza:

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Sa ne cunoastem mai bine Utilizator anonim

Sa spun si eu cate ceva despre mine...

Am 23 ani, sunt student ultimul an la Jurnalism si lucrez ca tehnician in departamentul de echipamente electronice al ICPE-SAERP.SA . In viitorul apropiat urmeaza sa particip la mai multe specializari in domeniul in care lucrez.
Ca pasiuni, inafara de transportul in comun si infrastructura am fotografia artistica, calculatoarele, editarea foto si mersul la munte (in masura timpului pe care il am).

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine SPA29

Salutari si bine v-am gasit! Ma numesc Paul, dar forum-istii ma stiu ca SPA (dupa cum sugereaza si username-ul). Pasiunea mea ce mai mare o reprezinta troleibuzele, iar curand sper sa va incant cu pozele mele. Momentan sunt ocupat cu examenele, dar cand voi avea mai mult timp am sa va prezint cate ceva din munca depusa de-a lungul celor doi ani in materie de poze.
Numai bine si sper sa avem o colaborare buna.

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine COSTACHE MIHAIL

Va salut pe toti, numele meu este COSTACHE MIHAIL, locuiesc in Bucuresti in Cartierul Tei  dar si in zona Pantelimon, unde fac 15 min. pana la Gara Obor,  am varsta de 38 de ani, lucrez in cadrul Arhiepiscopiei Bucurestilor, sunt pasionat de mijloacele  de transport in comun, trenuri, tramvaie, autobuze, troleibuze, sunt pasionat de vaporasele de agrement, imi place natura, si sunt admin, impreuna cu Codrut, membrul logat putin mai devreme, pe forumul trenuletz. Mai am si un forum turistic, si mai nou, am creat un forum dedicat in exclusivitate vaporaselor de agrement, barcutelor, dar am creat si un topic pentru vapoarele mai mari care circula pe Dunare sau pe Marea Neagra. Stiu ca vor fi membri putini dar l-am creat mai mult pentru pasiunea ce o port pentru aceste ambarcatiuni. Sunt foarte simplu, deschis si comunicativ, si nu imi plac scandalurile, certurile, ambitiile prostesti, bascalia, si alte aspecte ce altereaza caracterele oamenilor. De aceea ma bucur ca am descoperit acest forum, in care imi pot exprima pasiunile catre mijloacele in comun, fara sa fiu luat la misto , fara sa fiu invidiat, pentru ca am observat ca este alcatuit numai din membri simpli si pasionati cu adevarat de mijloacele de transport! Sper sa particip la completarea acestui forum cu poze si informatii destul de consistente si interesante!











 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Onofrei Sergiu-Gabriel

Va salut cu respect!
Numele meu este   Onofrei Sergiu-Gabriel, cunoscut de multi  ca ,,Sergabi". Sunt din Galati, am 34 ani si lucrez de peste 15 ani la combinatul siderurgic Arcelor-Mittal Galati, locul unde am si invatat atat practica cat si teorie in cadrul Liceului Industial Metalurgic nr.3 din Galati. Pasiunile mele sunt: muntele/ascensiunile si expeditiile montane, fotografia analogica cat si digitala pe care o practic de la 6 ani deci din 81/82.Am inceput cu Cmeha M-8(a se citi SMENA) fabricatie 1977 si Nikon E-M fabricatie 1978 pe care le am si azi in perfecta stare de functionare si estetica. In prezent lucrez cu Canon EOS-350D caruia ii raman fidel desi e model destul de vechi. Ce e vechi,...zic eu ca este bun.
     Si nu in ultimul rand, tot de mic copil cam de la 5/6 ani sunt pasionat de trenuri de calatori (ador locomotivele electrice tricolore, preferata mea era 41-0535 cu triunghi rosu pe ambele capete intre faruri. La capitolul vagoane, preferinta mea va ramane acel 19-56 Salon-Alee, rosu cu dunga alba pe mijloc si cu usi automate de culoare alba, ,,incaltat" cu boghiuri Goerlitz-V, care facea intre 2005-2006 legea pe fostul Rapid ,,Transcarpati": Galati---Ploiesti-Vest----Brasov, dar si pe rapidul de Bucuresti Nord pentru Galati.
Tramvaiele sunt si ele o mare pasiune tot de pe la 5/6 ani iar preferatele mele, dintre cele arhaice, sunt: ITB-V56/V58 + V10, Tatra T3-R si actualele ZGT-6.

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine cseh_17

Buna tuturor!


Ma numesc Cseh Cristi, insa pe net "ma imprastii" ca si cseh_17. :D  Am 18, si sunt elev in clasa a XI-a, in Timisoara.

Pasiunea pentru transport il am de mic copil, insa "unda verde i-am dat" in 2005, cand am descoperit primul forum dedicat! Actualmente sunt moderatorul forumului oficial RATT, si asta imiocupa majoritatea timpului, insa cand am liber ma raspandesc pe toate forumurile care merita urmarite!  Acest forum il urmaresc de 1 an aproape, si cred ca a venit si timpul sa postez!

Unii ma stiu deja mai mult sau mai putin, si sper sa ne intelegem cat mai OK. Va urez un Bine v-am gasit calduros!
IMG_7520.jpg (155.33 KB; downloaded 6686 times)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine neoman

Salutare la toata lumea,

Daca tot am apucat sa scriu primele mele mesaje la "Discutii despre traseele si indicativele RATB" cred ca e cazul sa ma prezint si eu.

Numele meu este Madalin Stoica si sunt din Bucuresti. Am 29 de ani, am absolvit Facultatea de Stiinte Politice. Sunt membru pe forum de cand s-a creat, fiind pana mai ieri un spectator la discutii.

Toate cele bune va urez!
Madalin

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Adrian.B

Salut, ma numesc Adrian, am 12 ani :twisted:  (nascut pe 25.03.1999) , sunt din Ploiesti.
Imi place mult transportul electric si cu aceasta ocazie cunosc o mare parte din soferii de pe troleu' si cativa vatmani :D !
In fiecare zi ma plimb cu troleul...nu pot sa ma abtin sa nu merg macar o cursa sau chiar cateva statii... :D Neoplanul preferat este #5909!
Adresele mele sunt:
Yahoo! : aditza1999@yahoo.com
Gmail: tramsbus@gmail.com
Cam atat pentru acum ! 8-)

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine bogdan2010

Buna Ziua
Ma numesc Bogdan, am 30 de ani trecuti si sunt din Ploiesti.Pasionat de mic copil de tramvaie am avut placerea sa vad toata gama de tramvaie din Ploiesti:Timis2, V3A, KT4D si KT4DM. :2004:

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Slasher1985

Salutare tuturor. Urmaresc de ceva vreme in special sectiunea legata de Metroul Bucurestean al acestui forum, si am decis sa-mi fac putin curaj devenind membru. Sper la un schimb de pareri constructiv si armonios, si poate chiar sa fiu de folos cu cateva informatii la randul meu.  :D

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Aron

Hai ca tentatia e deja prea mare...
Salutare toata lumea....Unii dintre voi deja ma stiu, ne-am si vazut chiar.....Numele meu este Tulbure Aron, am 16 ani si ce sa zic, ca oricare alt membru, sunt pasionat de transport in comun, dar mai ales de trenuri, avand mama provenita din Ucraina, mai exact Kharkov, in fiecare luna mergeam cu trenul cu cel putin 3 ori, cu rapidul So-fia Moscova....sunt clasa a 10-a la Liceul Teoretic "Eugen Lovinescu", profil matematica-informatica/intensiv informatica.
Cam atatica.....o sa pun si o poza mai tarziu, ca atuncea cand ma vedeti sa dati cu pietre dupa mine :P  :lol:  :lol:

 


Re: Sa ne cunoastem mai bine Chev Celios

Hai ca pun si eu cateva poze cu mine poate ma recunoasteti prin oras sau prin cabina la autobuze. :lol:  :lol:  :lol:

Impreuna cu 4543 in Floreasca 8-)
IMG_3664.JPG (104.45 KB; downloaded 6670 times)


Intr-o Tatra prin Militari 8-)
P1130903.JPG (39 KB; downloaded 6670 times)


In gara Busteni 8-)
DSCN2518.jpg (52.4 KB; downloaded 6663 times)


Eiii asta e de la revelion 8-)  :lol:  :lol:  8-)  8-)  :D
PC310087.jpg (39.8 KB; downloaded 6665 times)




Si pentru cine vrea Facebook-ul meu: http://www.facebook.com/profile.php?id=100001087200913

 


 
Go to page:  1 2 3 4 5
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Comunitatea Metrou Ușor  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420552 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use