MetrouLucrări de modernizare și extindere a infrastructurii pentru metrouM5 Drumul Taberei - Eroilor - Iancului - PantelimonM5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020

 

Topic: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei

1208 posts, 355161 views
⚠  Forum Rules
 
Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 87
 
 

📖 Pagination options
Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei mouseman

Eu cred ca au mutat baracile ca sa poata sapa pana in buza strazii...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei seraph1

Eu sper să ai dreptate, dar...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

Ieri, 2 aprilie, a avut loc o turnare pe partea cu blocul albastru. Cred că s-a turnat o porţiune de radier, iar astăzi era programată turnarea pe partea blocului maro a unei noi porţiuni de PS.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei laur_visan

Au reinceput sapaturile spre Valea Oltului.De data aceasta se acupa de acestea cei de la Apolodor.Deci sa netinem bine.Concomitent se sapa spre bd.Drumul Taberei si spre Romancierilor,aici se acupa cei de la Tehnologica.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Tin minte ca Apolodor a excavat pamantul la DT34 si s-au miscat bine.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei laur_visan

URANUS wrote:
Tin minte ca Apolodor a excavat pamantul la DT34 si s-au miscat bine.


Si de la Orizont.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Nightwolf

Apolodor se misca din principiu bine unde e rost de demolat si golit...

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei URANUS

Am vazut in poze ca a aparut o macara draguta. Sa speram ca se vor misca repejor aici.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

S-a excavat tot pământul din perimetrul unde va avea loc următoarea turnare pentru un nou segment de radier.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

Ştire parvenită din partea unui prieten, astfel: în două zile cu vânt şi ploaie, compania nouă subcontractată de MaxB şi-a depăşit condiţia şi a terminat de armat porţiunea de radier unde era iniţial turnat betonul de egalizare. Tot fier-betonul a fost epuizat! Asta da eficienţă, mai ales că au şi o macara la-ndemână  :) . La ora 18, încă se lucra.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

Se lucrează susţinut aici. Apolodor avansează destul de iute la realizarea săpăturii către V. Oltului, iar firma cea nouă lucrează la fel de bine la armarea radierului, fiind prezentă, în jurul orelor 17, cu aproximativ 20 muncitori, aceasta având 1/3 din depoul-staţie de realizat. În ritmul acesta, într-o lună putem vedea întregul perimetru până în buza străzii V. Oltului excavat, iar radierul armat şi chiar turnat.

 


Re: POZE Lucrari - Statia si depoul Valea Ialomitei subway guru

GGD wrote:
Ieri nu s-a lucrat la armarea radierului, dar astazi pe la ora 19 erau "pedepsiti" toti muncitorii :). Apolodor a excavat si astazi dar conform programului standard de lucru. Cred ca Tehnologica turna ciment la peretii mulatii in dreptul blocului galben.

Tehnologica nu mai lucreaza decat la ce a inceput deja...

 


  • GGD
  • Posted:
  •  

Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei GGD

subway guru wrote:
Tehnologica nu mai lucreaza decat la ce a inceput deja...

Betoniera era inscriptionata Tehnologica. Lucra in zona unde deja este turnat PS.

 


Re: Discutii - Lucrari statia si depou Valea Ialomitei Lixandru Dragos-Liviu

În jurul orei 19, aici activitatea era în toi, în zona în care firma cea nouă îşi desfăşoară activitatea. Se făceau retuşuri la ultimele armături şi sunt gata armăturile ce formează baza stâlpilor. Sâmbătă, dacă nu plouă, este programată turnarea betonului. Din ce se observă şi în pozele postate de colegul GCD, observăm că Apolodor mai are foarte puţin de excavat până la nivelul taluzului. Poate va fi un imbold şi pentru Tehnologica Radion ca să realizeze cele 3 porţiuni de PS lateral, din câte ştiu eu, două pe partea blocului albastru şi una pe cea a blocului maro  :) .

 


Go to page:  1  ... 28 29 30 31 32 33 34  ... 87
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: M5 • Tronsonul Drumul Taberei - Eroilor • Lucrări în 2011-2020  • 
Choose destination

Since our 2277 forum members have written 420531 posts in 5240 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use