Zona metropolitană BucureștiIstoria transportului în comun din București şi IlfovIniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule

 

Topic: Producția de tramvaie Astra Imperio la RATB-URAC

206 posts, 87797 views
 
Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15
 
 

📖 Pagination options


Re: Productia de tramvaie Imperio la RATB-URAC macheta218

Macheta variantei cu 4 corpuri.
Macheta Imperio 4C.jpg (222.85 KB; downloaded 7565 times)
IMPERIO 4C.jpg (124.94 KB; downloaded 7564 times)

 


Re: Productia de tramvaie Imperio la RATB-URAC ByOnu

Nu stiu eu ce stiti voi, dar... Imperio cel verde si-a pus incaltaminte cu un numar mai mic si face pe vedeta prin Arad. :D





Sursa: http://www.skyscrapercity.com/showpost....tcount=923

 


Re: Productia de tramvaie Imperio la RATB-URAC Radu Stanescu

Exista cumva planuri/schite pentru acest tramvai? Intentionez sa realizez modelul 3d. Multumesc!

 


Re: Productia de tramvaie Imperio la RATB-URAC ByOnu

Totusi, avand in vedere ca in afara de doua-trei tramvaie cate au fost fabricate de prezentare mai mult, Astra (ca ei au bagat banii, nu RATB, gresesc?) si-a facut niste calcule inainte? Sau se asteptau ca dupa ce fac o asemenea investitie sa stea pe tusa 10 ani? Nu prea pricep cum au gandit treaba asta? Au avut oare un pont ca peste noapte cele 14 orase cu tramvai (parca atatea erau) o sa-si schimbe parcul ciculant? Idem si despre fabrica din Arad.

Care a fost rostul pentru care s-au amestecat cu RATB-ul in cazul asta? Mai ales avand in vedere ca terenul nu le apartine SI ca oricum primaria TOT Bucur LF de la URAC va cumpara (nu stiu in ce baza legala).

Eu sunt de parere oricum ca Primaria din Cluj trebuia sa faca ceva si s-o scoata pe Astra castigatoare... da, stiu, sariti-mi in cap!

 


Re: Productia de tramvaie Imperio la RATB-URAC bercenicity

Ca este produs "romanesc" sau pe merite tehnice?

 


Re: Productia de tramvaie Imperio la RATB-URAC Gabi23

S-au apucat să pună reclame prin București cu Imperio, dar nu se mai pomenește un cuvințel de RATB-URAC  :popa:

Imperio.JPG (369.7 KB; downloaded 5669 times)

 


  • IK4
  • Posted:
  •  

Re: Productia de tramvaie Imperio la RATB-URAC IK4

Fiul unui seic studia in Bucuresti. Intrebandu-l parintii cum se simte, le-a raspuns ca in general bine, dar se jeneaza un pic cand el vine cu Mercedesul 500 la scoala, iar profesorul lui coboara din tramvai.
Peste cateva zile primeste un cec de 1 milion de dolari si o telegrama: "Nu ne face numele de rusine! Cumpara-ti si tu un tramvai!"  :lol:

 


Re: Productia de tramvaie Imperio la RATB-URAC TibiV

:lol:  :lol:  :lol:
Păcat că nu avem 100 de fii de şeici....

 


Go to page:  1  ... 9 10 11 12 13 14 15
 
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Iniţiative nematerializate de achiziţie, construcţie sau modernizare vehicule  • 
Choose destination

Since our 2278 forum members have written 420666 posts in 5242 topics and 513 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use