Zona metropolitană BucureștiLucrări de modernizare și extindere a infrastructuriiProiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate

 

Topic: Pasaj Pietonal Piata Romana

77 posts, 39935 views
 
Go to page:  1 2 3 4 5 6
 
 

📖 Pagination options
Re: Pasaj pietonal Piata Romana telvanni

Ai deschis ca sa umplem pagini intregi de baliverne...vei vedea!

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana subway guru

Ca m-ai si gasit pe mine mare amator de baliverne...daca nu ar fi 'pe tzeava', n-as cosuma 'tastatura'... 8-)

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana andrei11

Mii de scuze ( publice ) da e de campanie pasajul asta. Miroase de la 20 km ( de la o posta  ). Apropo, de pasajul  Mihai Bravu , NG, mai stii ceva ?
Ca sa  nu spun de Penetratie Ciurel, Razoare, blablabla.
Trebuie pus lacatel pe subiectul asta, inca odata mii de scuze.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj pietonal Piata Romana Mircea G

subway guru wrote:
Vine si asta, asa ca am deschis 'preventiv' subiectul... :ugeek:
Inseamna ca ati auzit ceva ... Da , asta este posibil ca inceput sa se si faca rapid , datorita pozitiei ultracentrale ...posibil .
Si ce zvonuri sint ? Pasaj pietonal , rutier ????

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana subway guru

Pietonal... ;)
Executant...Astaldi...

 


  • Utilizator anonim
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj pietonal Piata Romana Utilizator anonim

subway guru wrote:
Executant...Astaldi...


:D  :shock:  8-)  :ugeek:

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana Orgonon

Foarte bine. Chiar e necesar - traversarea pe acolo e un cosmar, distanta de la gura actuala de metrou pana la piata propriu-zisa, la ASE, e mare, nu exista accese pe partea cu Piata Amzei. Totul e sa il faca repede si bine, si la noi stim ca asta chiar e o problema.

Evident, ar fi fost ideal sa fie deja gata Uranusul, sa mai preia din trafic, dar in tara asta nu mai are rost sa ne miram de nimic.

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana telvanni

Pai daca e pe teava cum zice sguru inseamna ca putem avea acces si la un plan, corect? Doar nu este secret de stat. Decat sa ne dam cu parerea sau sa spunem "cum ar trebui" mai bine ne uitam pe un plan si-l analizam. Adica sa discutam pe ceva concret, nu discutii.

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj pietonal Piata Romana 133 313

Pai daca se stie deja si constructorul normal ca nu mai este un secret.

 


  • Mircea G
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj pietonal Piata Romana Mircea G

133 313 wrote:
Pai daca se stie deja si constructorul normal ca nu mai este un secret.

Daca nu sint planuri si nu este secret , atunci este lucrare cu dedicatie ! ;)

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj pietonal Piata Romana 133 313

Nu stiu daca este cu dedicatie dar dat fiind numarul mic al celor care au predat lucrarile statului la termen, la calitate acceptabila si in sume convenabile cred ca se va merge la un moment dat si pe incredintare directa ca sa nu mai taraganeze dubiosii si rauvoitorii ivestitiile.

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana subway guru

Daca nu ma insel, e vorba de un contract de 'proiectare+executie', atribuit prin licitatie publica... :ugeek:

 


  • 133 313
  • Posted:
  •  

Re: Pasaj pietonal Piata Romana 133 313

Ok. Om trai si om vedea cand se face si asta. Cu pasajul Muncii, pasajul Piata Presei, pasajul Piata Sudului, pasajul Vacaresti ne-am lamurit. Si astea inca sunt rutiere. Pe plan pietonal sansele sunt pe sfert.

 


Re: Pasaj pietonal Piata Romana andrei11

Orgonon, cazi in doua capcane ( :( ).
- Hai lasa-l in colo de cuvant, traversarea din Piata Romana e un COSMAR ? Intersectia este semaforizata si pietonii sunt in siguranta daca respecta "verdele".
- Distanta de la gura de metrou la piata propriuzisa / ASE este mare.
Am zambit cu indulcenta...
Daca se va face pasajul pietonal propus distanta intre statia de metrou si piata / ASE va ramane aceeasi, pe cuvant de onoare :mrgreen: Nici mai mare nici mai mica. Am calculat.
In privinta schitelor, parca au aparut la un moment dat, sunt pe forum aproape sigur dar pe "un traseu" fara trafic.
Reiau ce am spus ceva mai sus.
Pasajul pietonal Piata Romana e un bluff de campanie, dupa 9 Decembrie s-a zis cu el. Pe bune !

 


Go to page:  1 2 3 4 5 6
 

📖 Pagination options
Home page  • 
Parent forum: Proiecte și lucrări finalizate parțial, suspendate sau abandonate  • 
Choose destination

Since our 2266 forum members have written 419387 posts in 5230 topics and 511 subforums.

 

© 2009 - 2024 Asociația „Metrou Ușor”

Powered by PhpBB In DotNet

The Terms Of Use